Седем души, ранени при катастрофата на магистрала "Струма", при която загинаха 45 души, са настанени в "Пирогов". По неофициална информация сред пострадалите са петима мъже, една жена и 17-годишно момиче.
Ранените са без опасност за живота, но в тежко състояние и са настанени в клиниката по изгаряния.
Единият от пострадалите е с травма на крака.
Той потвърди, че туристическата агенция е от Скопие, а хората са се връщали от уикенд в Истанбул.
Вчера в Северна Македония е бил празник на албанската азбука и денят официално е неработен.
Османи изказа съболезнованията си към близките на загиналите и влезе при пострадалите, за да види какво е състоянието им.
Според Османи в автобуса са пътували 53 души, сред тях - 10 деца и множество млади хора.
Министър-председателят Стефан Янев също посети в „Пирогов“.
Директорът на лечебното заведение проф. Иван Поромански, началникът на Клиниката по изгаряния и пластична хирургия проф. Мая Аргирова и началникът на Клиниката по травматология проф. Диян Енчев информираха премиера, че състоянието на пациентите е стабилно, те са контактни и без опасност за живота. Министър-председателят разговаря с пострадалите като изказа своето дълбоко съчувствие за ужасния инцидент и им пожела бързо възстановяване.
Пострадалите не са български граждани, шестима са с изгаряния, а един пациент е с травма на крака. След преглед и оценка на състоянието им са настанени за проследяване в Отделението по изгаряния на „Пирогов“.
САЩ ще трябва да определят специален представител, който да води диалог с Русия за Украйна. Това заяви днес руският външен министър Сергей Лавров на пресконференция след разговори с турския си колега Хакан Фидан в Анкара, предават турските медии, цитирани от БТА. "Трябва да има ясна и желязна договореност относно неприсъединяването на Украйна..
Самоделна бомба е избухнала в руското консулство в Марсилия днес - в деня на третата годишнина от началото на руската инвазия в Украйна. Взривът е станал малко преди 8 ч. сутринта в района на руското посолство в Марсилия. Два коктейла "Молотов" са улучили вътрешния двор на дипломатическата сграда, без да има пострадали, както е потвърдил..
Страшно е да живееш в такъв полудял свят. Това заяви пред БНР Тетяна Станева, режисьор, продуцент и основател на международния филмов фестивал ОКО. Тя си спомня детайлно случилото се преди точно три години, когато Русия започна война с Украйна. Украйна - 3 години след нахлуването на Русия "Българските медии ми съобщиха, че при нас..
Управителят на Националния осигурителен институт Ивайло Иванов потвърди, че бюджетът на Държавното обществено осигуряване за тази година е разработен при допускане, че пенсиите ще бъдат осъвременени по швейцарското правило от 1 юли. Пред Националния съвет за тристранно сътрудничество Иванов отбеляза, че за пенсии тази година ще бъдат..
" Всяко нещо, което партиите правят публично по този начин, има за цел или да мобилизира избиратели, или да увеличава подкрепа. Със сигурност и "Възраждане" има най-вече това за цел, независимо какви са декларациите ". Това коментира пред БНР доц. Стойчо Стойчев – преподавател в Софийския университет "Св. Климент Охридски", относно протеста на..
Съветът за тристранно сътрудничество обсъди бюджета на Здравната каса, който е с близо 16% по-висок, или 1,36 милиарда лева повече спрямо миналата година и достига 9,4 милиарда лева. И работодателските организации, и синдикатите обаче посочиха редица проблеми в здравно-осигурителната система, които не са обхванати от проекта за бюджет. "Все..
"24 февруари 2022 г. е дата, която вечно ще остане позорна", се посочва в изявление на председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, адресирано към президента на Украйна Володимир Зеленски "Днес се присъединяваме към Вас, почитайки паметта на загиналите за Украйна герои и тези, които все още се борят на първа линия. Една..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.