Това заяви пред БНР комуникационният експерт Любомир Аламанов от Центъра за анализи и кризисни комуникации.
„Представете си 1990-а година да убедите публично членовете на БКП, че те предишните години са бъркали и са вярвали в една измислица“, допълни той.
Според специалиста трябва да се търсят комуникационни съюзници и слизане в различните общности – например тази на личните лекари.
„Все още остава загадка защо огромна част от личните лекари са против ваксините. Ако личните лекари не бъдат те убедени това колко е полезно, ние, останалите, каквото и да правим, те ще си говорят – не, вие не се ваксинирайте.“
Учителите, които дълго време бяха резигнирани по темата, започнаха да се променят, наблюдава се трайна промяна, посочи Аламанов. Според него духовните водачи също трябва да се обърнат към вярващите.
Запитан ще работи ли у нас гръцкият вариант с глобите за неваксинирани, Любомир Аламанов изтъкна, че подобен вариант трябва да бъде изкомуникиран достатъчно рано. По думите му въвеждането на зеления сертификат все пак е довело до опашки за ваксиниране.
„Някакъв елемент на принуда трябва да има. Това е като въвеждане на червени светофари по пътищата.“
„Българите са интелигентни, българите са умни, трябва да им се говори внимателно, с уважение“, обобщи специалистът по темата с ваксините срещу коронавируса.
Аламанов анализира и създалото се напрежение около връщането на учениците в училище, липсата на тестове, опашките пред лабораториите и разнобоя между двете министерства - МОН и МЗ.„Постоянната промяна, постоянното сменяне на посланията, сменянето на посоката на посланията води хората до все по-голямо объркване и все по-голяма изнервеност. Те не могат да направя елементарен план какво ще правят след два дена“, изтъкна той.
Когато се предприемат някакви мерки, се прави елементарен анализ на рисковете и елементарна алгоритмична сметка тази процедура, която се предлага, до какво ще доведе, подчерта пиар експертът.
„Не знам къде се счупи комуникацията между двете министерства, но е факт, че някъде между двете институции нещо заскрибуца“, каза Любомир Аламанов в предаването „Преди всички“. По думите му двете администрации се лутат между две крайности.
Има огромен натиск учениците да бъдат върнати в училище и който министър стои срещу тази тенденция, явно може да си навлече гнева на родителите, допълни той.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Свалянето на приложения на мобилните телефони е често разпространена практика, когато става въпрос за отстъпки в различни търговски вериги. В този случай няма начин магазините да не знаят всичко за нас, а личните си данни даваме съвсем доброволно . Те прилежно се съхраняват за нашите гастрономически предпочитания. Но ако самият ти се сетиш..
От ГДБОП предупредиха за бум на крадени профили в социалните мрежи с цел финансови измами . Хакерите постоянно се адаптират към техническата среда, променят начините, чрез които атакуват чатовете в социалните мрежи, в които хората прекарват голяма част от ежедневието си. В момента се наблюдава атака на профили, като се пише на контактите, че..
Евтиният самолетен билет е примамка , предупреди пред БНР Богомил Николов – изпълнителен директор на Асоциация "Активни потребители". Идеята на нискотарифните авиокомпании е да ви предложат атрактивна цена , посочи той и обясни обаче какво следва: " В последствие се оказва, че се начисляват различни допълнителни такси. А ако багажът ви е..
Украйна има интерес Балканите да бъдат съпричастни с нея, но и да разберат по-добре обстановката, в която се намират в момента. Това коментира пред БНР анализаторът Александър Малинов след форума "Одеса 2025". "Форумът беше първа стъпка от страна на украинското ръководство да се опита да накара балканските държави да разберат собствения си..
България е световен шампион по избягване на новини. 63% от запитаните признават, че умишлено избягват новините , сочи последното проучване на Ройтерс - Оксфорд Digital report. " Печален рекорд – България води по брой на хората, споделили, че избягват непрекъснато, отчасти или селективно по теми новините", коментира пред БНР проф. Нели..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат Дидо. Отскоро той е диагностициран с тежка форма на труднолечим рак. За справянето с него са нужни непосилни за семейството му средства , разказа пред БНР Рафи Бохосян. "Дидо е един от..
У нас има "живи" и финансово стабилни 500-600 кооперации . Те обработват около 5 милиона декара земя, което е около 10% от обработваемата земя . Това каза пред БНР Явор Гечев, съветник на президента Румен Радев по въпросите на селското стопанство и бивш министър на земеделието в служебни правителства. Кооперациите намаляват, но се..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..