"Коалицията не четворна, а петорна. Президентът Румен Радев е петата колона в правителството. Той хвана силовите министерства, които ще държат информацията. Той ще може да се опитва да държи целия кабинет заради информацията, която ще получава. Но Кирил Петков и Асен Василев ще се опитат да се еманципират от него".
Това каза пред БНР специалистът по комуникации Нидал Алгафари.
Според него хората, които са гласували за "Продължаваме промяната" и за ИТН са едни и същи, които смятат, че в обществото има липса на справедливост:
"И двете формации олицетворяват желанието за преборване на усещането за липса на справедливост. Хората си мислят, че кражбите в България са тези, които докарват до бедност. Не, бедността в България е, защото малко произвеждаме. Но хубаво се говори, има уши, които искат да го чуят и го чуват".
В предаването "Политически НЕкоректно" Алгафари посочи, че вицепремиерското място за Корнелия Нинова е сила.
"През годините тя губеше битки. Но сега успя да доведе БСП на власт... Махането ѝ от лидерския пост към този момент не изглежда възможно. Нинова успя да си изиграе картите. Останалите в коалицията са комплексирани все още. Те бяха в ступор. Слави Трифонов почти изчезна от политическото полезрение".
Специалистът по комуникации подчерта, че ГЕРБ е тясно свързана с Бойко Борисов и че Борисов трябва да е наясно, че е направил немалко неща за България, но и неща, които хората не харесват:
"Той трябва да направи като Ахмед Доган преди време - да се отдръпне малко и да стане почетен председател, да даде път на по-младите... Борисов знае, че във всяко едно развитие има периоди - юноша, младеж, зрялост, старост. Но той много бързо мина тези периоди и стигна до старостта".
По думите му на последните избори ДПС са направили много с издигането на Мустафа Карадайъ за кандидат-президент.
"Доган е известен с това, че, когато излезе да каже нещо, след това два месеца всички медии се занимават с изказванията му, има сътресение в държавата, уплах или развитие".
Интервюто с Нидал Алгафари можете да чуете в звуковия файл.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново настоя, че американските бомбардировки върху иранските ядрени съоръжения са "унищожили напълно" обектите, след като в доклад се посочва, че някои от тях до голяма степен са оцелели, предаде Франс прес. В своята платформа Truth Social Тръмп повтори честото си твърдение, че "и трите ядрени обекта в Иран са..
Руските системи за противовъздушна отбрана свалиха в събота три дрона по пътя им към Москва, съобщи кметът на града Сергей Собянин в своя акаунт в Telegram, предаде Ройтерс. Две московски летища - Внуково и Домодедово - спряха пристиганията и заминаванията на самолети от съображения за безопасност, но по-късно възобновиха дейността си,..
Гърция се бори с мигрантския поток от африканци към остров Крит, като местните власти вече арестуват пристигащите Гръцката брегова охрана спасява мигранти в морето, за да бъдат арестувани на сушата. Прилага се новия закон, който счита, че пристигналите през Либия нелегални мигранти от Северна Африка нямат право на бежански статут...
През целия ден петима огнеборци и горски работници на Рилския манастир гасиха огнища и тлеещи дървета на пожара на 2000 метра в Рила. Това ще продължи още дни, казаха огнеборци, познаващи ситуацията на терена. Пожарникарите и горските работници работят с резачка, правят временни клади, разбират и разцепват тлеещите огромни дънери, където се..
МВР, ГДБОП, Агенция „Митници“ и Прокуратурата предотвратиха контрабанда на голямо количество кокаин на ГКПП "Капитан Андреево". Има и задържани лица, но към момента не е ясен техния брой. Източници близки до случая твърдят, че става въпрос за международен канал за трафик на кокаин. Неофициално се твърди, че задържания наркотик е минал през..
Екипът на столичното предприятие за битови отпадъци установи опасни материали - медицински игли, абокати и системи, смесени с битовия отпадък. Това съобщиха във Фейсбук от завода за отпадъци. Веднага е уведомен столични инспекторат, който е извършил проверка на място. Предстои да бъде направена пълна проверка на всички обекти по представения..
"Уолстрийт джърнъл" съобщи, че Американската служба за имиграция и митнически контрол започва бързото изграждане на палаткови лагери за мигранти в цялата страна, след като получи 45 милиарда долара ново финансиране. Целта е до края на годината да се разшири капацитета им от 40 000 на 100 000 места. Агенцията дава приоритет на големи..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Задържане по принцип за даден вид престъпление е крайно неприемливо. Никое престъпление само по себе си не е основание по принцип човек да бъде..