Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

От десетилетия не се отделят средства за ремонт на пътя към село Мугла

Общината не разполага с достатъчно средства

Село Мугла
Снимка: Фейсбук - Nomad Team

Почти месец след бедственото положение в Смолянско достъпът до село Мугла е много затруднен и до там може да се стигне само с високо проходими автомобили. При всяко бедствие селото, което се намира на 26 километра от областния град остава с дни откъснато от света.

Кметският наместник на село Мугла Даниела Кубинска покани министър-председателят Кирил Петков да се запознае на място с проблема, за който не е намерено решение от десетилетия.

"Жителите, които са в селото са над 70 години. Млади хора под 50 години имаме около 10 души, всичко е над 70-75 години - възрастни хора са. Най-трудно проходимото място в цялата Община и не само тук, но и в цяла България предполагам с най-лоши атмосферни условия и лоша инфраструктура", каза за БНР Даниела Кубинска.

Освен без път, липса на снабдяване с ток жителите остават и без достъп до мобилни телефони. Огромните дупки по пътя са запълнени със сняг, който обаче се топи.

"Няма как при нас зимата да се работи. Непосредствено след обилния дъжд заваля и сняг. Всичко беше затрупано. Тези дни времето е хубаво и започнаха да излизат всички поразии, направени от дъжда. Никога не е имало толкова поражения в селото като този път", допълни за "Хоризонт" Даниела Кубинска.

Пътят, който е в лошо състояние е общински.

"Понеже общината трябва да поддържа пътя, през 2008 става от републикански общински, от там нататък нещата тръгват на зле. Общината не разполага с толкова средства, за да покрива всички нередности, които са при нас".  

Повече можете да чуете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Късноантична сграда

В археологическия подлез на Пловдив може да видите късноантичната сграда "Ирини"

Епископската базилика на късноантичния Филипопол вече трета година е един от най-посещаваните културно-исторически обекти в Пловдив, а уникалните мозайки от 4-6 век , разположени на две нива предизвикаха интереса и на прочутата Бетани Хюз – професор, историк, телевизионна и радиоводеща, автор на книги. Филмът от поредицата й "Съкровищата..

публикувано на 05.05.24 в 16:34

Димитър Димитров успя да съгради храм в село Искър

За Димитър Димитров ви разказахме за първи път преди три години. Тогава неговата мечта да съгради храм в родното плевенско село Искър беше в самото начало на реализирането. Днес градежът на параклиса „Света Параскева“ е към края си. Преди три години Димитър Димитров малко притеснен ни разказа за завета на дядо си  – да съгради храм в..

публикувано на 05.05.24 в 09:12

Ученици от столичните училища взеха участие във Великденски базар

По традиция и по програма в училищата и детските градини текат интензивни приготовления за Великденските празници. В тазгодишния базар за Великден, който се провежда в Министерството на образованието, се включиха близо 500 деца и ученици от над 60 учебни заведения. Коридорите на два етажа от министерството на образованието се..

публикувано на 05.05.24 в 07:11

Манастирите на България от IV век до днес

Нови манастири се строят от църквата, но винаги има някой инициатор, който става ктитор , той дава средства. Това каза пред БНР Христо Шанов, автор на книги за манастирите на България, работил 45 години като експерт в Националния институт за паметниците на културата.  "Книгите ми "Манастирите на България", които са три тома, обхващат периода от..

публикувано на 03.05.24 в 18:33
Мерим Тенев

Мерим Тенев: Това, което съм правил в професионалния си живот, ми дава невероятно спокойствие

" Това, което съм правил в професионалния си живот, ми дава невероятно спокойствие и мога да спя спокойно , защото никога не съм се продал, никога не съм правил услуги, не съм заблуждавал с информациите, които съм предавал. Проблем е отношението на другите към професията ни, защото много хора се постараха тя да бъде подценявана и да девалвира"...

публикувано на 03.05.24 в 15:44

Празникът Вход Господен в Йерусалим поставя началото на Страстната седмица

Честит празник Вход Господен в Йерусалим, популярен като Цветница или Връбница! Наричаме го така, защото Господ Иисус Христос влязъл за последен път в Йерусалим, но бил посрещнат триумфално, като цар. Хората Го приветствали с палмови клони, постилали палмови клони и дрехите си по пътя пред Него.: „ А повечето от народа постилаше дрехите си по..

публикувано на 28.04.24 в 22:00

Една от най-атрактивните и търсени специалности на Русенския университет е "Кинезитерапия"

В началото на новата кандидатстудентска кампания студентите и преподавателите от факултет "Обществено здраве" на Русенския университет показаха пред обществеността и бъдещите си колеги предимствата на кинезитерапията. Една от най-атрактивните и търсени специалности на Русенския университет е "Кинезитерапия". Специалистите, които завършват, имат..

публикувано на 28.04.24 в 08:02