Полицията в Албания използва сълзотворен газ и водни оръдия срещу стотици привърженици на опозицията, които нахлуха в щаба на партията, която подкрепят. В момента се водят спорове кой да я оглави. С
Над 10 души са арестувани след съпроводения с насилие протест.
Един полицай и един демонстрант са леко ранени, се казва в изявление на силите на реда.
Франс прес пише, че дългогодишният политик и бивш ръководител на основната опозиционна "Демократическа партия" Сали Бериша е обединил около себе си свои привърженици в опит да отстрани сегашния лидер на партията Лулзим Баша, който през септември изключи Бериша от парламентарната група на партията.
Симпатизанти на 77-годишния Бериша, който беше премиер на Албания 8 години до 2013-а, са се опитали да нахлуят в централата на партията в Тирана, използвайки метални пръти за отваряне на вратата и чупейки прозорци.
Те превзеха за кратко партерния етаж в сградата, където по това време са се намирали Баша и други депутати от опозицията, но полицията ги е разпръснала, използвайки водни оръжия и според информационните агенции - и сълзотворен газ.
Бериша се зарече "битката да продължи". Пред репортери той заяви, че "това е само началото на нашата съпротива".
През май американският държавен департамент забрани на Бериша да влиза в САЩ, тъй като бил свързан с "корупция в големи мащаби".
Бериша отхвърля обвиненията като политически и твърди, че няма доказателства срещу него.
Мечка е била забелязана тази сутрин в близост до централната част на Троян, в парка Капинчо, който се използва за разходки, има и хотел. Животното е забелязано по стълбите, водещи до парк-хотела, съобщиха от Община Троян на страницата си във Фейсбук. Местните власти са предприели необходимите мерки, като са уведомени Държавното горско..
Сушата провали реколтата от царевица в област Монтана. Зърно ще се прибера от полето само там, където е имало локални валежи. Това прави не повече от 20 % от засятата царевица. Много минимални добиви от царевица ще има в област Монтана. Продължителното засушаване през юни и юли не позволи на културата да направи зърно, обясни Николай..
България ще получи още един медицински хеликоптер през септември и така страната ни ще разполага с четири машини. А до средата на следващата година броят им трябва да стане общо осем. Това съобщи в Кърджали министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов при откриване на хеликоптерна площадка. Тя се намира в района на Многопрофилната болница за..
Продължава борбата с пожара в Пирин. И днес два хеликоптера "Кугар" на Военновъздушните сили се включиха в гасенето на огъня. Вече 21-ви ден продължава борбата с огъня в Пирин Над 150 огнеборци и днес продължават да работят по потушаването на двата фронта на пожара - над село Илинденци, община Струмяни, и над село Плоски в община Сандански...
През следващата седмица ще започват сондажи за нови водоизточници в Плевен. Това стана ясно след спешна среща на регионалния министър с кметовете и областните управители на Плевен и Ловеч заради критичната ситуация с безводието. От следващия месец започва подмяна на водопроводите в Плевен. Предадените проекти в ресорното министерство ще бъдат..
Ден преди срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин в Аляска премиерът на Великобритания Киър Стармър заяви, че има реален шанс за прекратяване на огъня между Русия и Украйна. В Лондон той посрещна украинския президент Володимир Зеленски. Политическите наблюдатели окачествяват тази среща като "последен тласък за изслушване на европейските..
Напълно е потушен пожарът в землището на Угърчин, който избухна вчера следобед. Голям пожар гори в землището на град Угърчин Все още не е потушен пожарът в землището на Угърчин Пострадали хора няма, огънят не е засегнал къщи. Пламъците са обхванали низово 250 дка широколистна гора и 50 дка иглолистна. Изгорели са и 50 дка сухи..
Няма пропуски или нарушения в лечението на 39-годишния Петър Стоянов, който преди няколко месеца почина след заразяване с полирезистентна бактерия и..
Инцидент по време на жътва в землището на село Гарван отново поставя на дневен ред въпроса за справедливостта и правилата при кризисни..
"Ако властта изгуби президентските избори, това ще е ясен знак за нова политическа ситуация в страната, която изисква нови алтернативи. Тук може..