Наскоро БНР навърши 87 години. От толкова време то информира и забавлява, а поне от няколко десетилетия търси и мястото на радио медията в дигиталния свят, където информацията и забавленията се оказаха натъпкани в един постоянен и шарен социалномрежови поток.
Радиопламъкът съвсем не се поддържа само от "Драган Цанков" 4. По случай празника, решихме да чуем колегите ни, които се грижат апаратите да говорят и свирят в доста по-трудни, но и романтични регионални условия.
Някога един от задължителните атрибути на къщния двор е радиоточката. По кабел до нея достигат важните местни новини и музика от местното радиоразпръскване. По-късно чрез същите кабелни мрежи или чрез ефирно излъчване, различните региони на България получават свои местни радиостанции, ангажирани специално с местната си аудитория. Много от тях съществуват и днес.
Какво е да правиш регионално радио във времената на набиращите все повече влияние подкасти и всевъзможни дигитални платформи? Що за хора и дейности стоят зад това...зад магията на Радиото? С кого и за какво трябва да се борят в работата си?
Потърсихме отговорите от Матей Евтимов, който поддържа 7 ефирни и онлайн радиостанции в страната, Надя Димитрова, мениджър на радио Астра Плюс в Дупница и Цанко Цанев - основният глас и движеща сила на Радио Нова - Нова Загора.
Чуйте ги в звуковия файл!
В дните, в които се поздравяваме с вяра във Възкресението, ще ви срещнем с хора, които с вяра и много работа се опитват да възкресят рухналите под напора на времето църковни сгради. Става дума за един фото - проект и десетки храмове в страната, за будни хора, хванали се за ръце. Нагледали сме се на православни храмове, изтърбушени и..
Дарителска кампания набира средства за изграждане на православен храм в плевенското село Тученица. Местните хора са пожелали новият храм да носи името на Света Параскева . Градежът вече е в ход, но са нужни още средства за завършването на храма. За каузата е организиран благотворителен концерт, каза Борислав Ботев, един от организаторите на..
Група доброволци откриха и възродиха за вярата забравена скална килия, обитавана от монаси още през Средновековието. Това се случва в русенското село Красен, сгушено в скалния венец на природния парк "Русенски Лом". Името на село Красен не е непознато за хората от цялата страна. Нека припомним, че то е "родното място" на пастет "Апетит",..
„През грапавините към звездите“ ще поеме група деца, които учат в столични училища. Български ученици с награда от конкурс за проектиране на космическа колония През юни те ще защитава своя проект за селскостопанска структура за отглеждане на растения в космоса - „Галантус“ пред Националното космическо общество в САЩ. Защото са..
Божият кръст беше издигнат вчера - на Велика събота, в разрушеното ромско гето в столичния квартал "Захарна фабрика". В началото на седмицата незаконните постройки бяха разрушени. Жителите на махалата посрещнаха Възкресение Христово под открито небе, с вяра в сърцата си. Убедени са, че Бог е милостив. "Най-важното, което сме..
Незрящо семейство отглежда двете си малки деца в бивше работническо общежитие в столичния квартал Люлин. Бена и Богомил се грижат за 4-годишната Лора и бебето Габи върху площ от 30 квадратни метра и от няколко години чакат предложение за общинско жилище. Справят се сами с пазаруване, готвене, чистене, както и с разходките на..
За войната между Израел и Хамас, започнала в приграничните кибуци на еврейската държава и продължаваща и до днес е писало много и от различни гледни точки. Днес разказваме обаче за приключенията на на две кученца по време на война и щастливата развръзка . Мийя Лимберг, ученичка в музикалното училище, нейното кученце Белла..
Най-силната реклама на Тракийския университет е качественото обучение и начинът на живот, цената на живот и студентите да развиват своите..
На всяко подаване на храна на човек пожелава здраве и "утре те очаквам в 16 часа". Така прави вече 9 години Мартин Мартинов , собственик на..
С тържествени пасхални богослужения православната църква празнува втория ден на Великден - Светли понеделник. С него започва Светлата..