"Надявам се тази седмица това решение да мине. То има два критерия. Първият критерии е, че трябва да разплати максимално бързо половината пари. Не трябва да се спори по тази тема. Второ искаме да мине през достатъчно добро ниво на проверка. Не защото се съмнявам в АПИ или Министерството на регионалното развитие, а защото договорите са били направени неправилно и трябва да има засилен контрол", каза още Петков.
"Хората, които ни гледат, трябва да разберат разликата. Пътна поддръжка е частичен лек ремонт, който не изисква толкова високо ниво на гаранция, както основен ремонт. И ако правим нашите пътища през т.нар. поддръжки вместо през основен ремонт, гаранциите са много по-ниски, а когато гаранциите са много по-ниски, качеството е много по-ниско. Няма строител, който да трябва да направи нещо повече, от което се изисква. Така че тази практика трябва изцяло да я променим".
Утре парламентарната комисия по регионална политика ще разгледа две проекторешения: едното е внесено от "Има такъв народ", а второто е на "Продължаваме промяната" и "Демократична България".
Заместник-министърът на регионалното развитие Явор Пенчев обясни:
"В предложения проект за решение на Народното събрание от страна на "Има такъв народ" липсва уреждане на плащанията към изпълнителите до тук. Народното събрание да даде възможност на Агенция "Пътна инфраструктура" да завърши всички започнати през изминалата година 287 ремонта по пътищата в страната и нищо повече. Плащанията да бъдат уредени в Министерски съвет. Другият проект за решение включва и разрешаване на проблема с плащанията към изпълнителите. Трябва да бъдат изплатени дължимите суми за реално извършените ремонти на изпълнителите. Единственото нещо, по което трябва да постигнем съгласие, е механизмът за контрол върху тези плащания".
Премиерът обяви, че бившият автомобилен състезател Димитър Илиев става част от екипа на Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата".
"Ние на първо място трябва да разглеждаме човешкия фактор. Отговорните хора на пътищата, след това състоянието на пътищата, след това състоянието на автомобилите, дали са безопасни. Имаме страшно много проблеми за решаване. Това може да стане само с общи усилия. Ще дам всичко от себе, но една птичка пролет не прави. Тук трябва да срещнем подкрепата на цялото българско общество", заяви Илиев.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп след телефонен разговор с китайския президент Си Цзинпин заяви, че двамата ще се срещнат в края на октомври в Южна Корея и той ще посети Китай в "началото на следващата година". Това е вторият разговор на американския президент със Си, след встъпването му в длъжност и след въвеждането на високите търговски..
От "Възраждане" предлагат народните представители да не могат да ползват охрана от НСО. Това е записано във внесения днес в деловодството на парламента, проект за промени в Закона за НСО. Вносител е депутатът Златан Златанов. "Народните представители не би следвало да ползват никакви привилегии спрямо останалите граждани. НСО няма ресурсния,..
Естония е поискала задействане на член 4 от Северноатлантическия договор, след като три руски изтребителя МИГ-31 нарушиха въздушното ѝ пространство и останаха в него 12 минути. Това написа в социалната мрежа "Екс" премиерът на страната Кристен Михал, определяйки действията на Москва като неприемливи, предаде АФП. Член 4 предвижда спешни..
Руският президент Владимир Путин заяви, че Русия ще продължи да произвежда съвременни оръжия и след края на така наречената от него специална военна операция. "Надявам се, че събитията свързани със СВО ще отминат, но необходимостта от съвременни въоръжени сили няма да приключи с това. Напротив и занапред ще развиваме въоръжените сили, ще ги..
Иракската служба за борба с тероризма съобщи, че висш лидер на "Ислямска държава" е бил убит по време на операция за сигурност в Сирия, проведена в сътрудничество с международната коалиция, ръководена от САЩ. Командирът Омар Абдул Кадер Басам, известен като "Абдул Рахман Ал-Халаби", е бил ръководител на външните операции и сигурността на..
Съветът за сигурност на ООН гласува за повторно налагане на санкции срещу Иран, след като Великобритания, Франция и Германия обвиниха Техеран в нарушаване на историческото споразумение за управление на ядрените му дейности, предаде АФП. "Призоваваме (Иран) да действа незабавно", заяви британският посланик Барбара Уудърд, след като гласува..
Контрабандата на спирт в България не е спирала . Това заяви пред БНР Петко Събев, Сдружение "Българска домашна ракия". Той смята, че производителите на домашна ракия и вино могат да се се противопоставят с продукцията си на контрабандистите . Премиерът Росен Желязков е поискал да бъдат премахнати от сайта на МЗХ предложените за обществено..
Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски. Разпределиха..
По призив на партия "Възраждане" днес край сградата на Народното събрание се проведе антиправителствен протест . Антиправителствен протест ще..
Пред Народното събрание от 14 часа партия "Възраждане" организира национален протест срещу правителството. "Внася се вот на недоверие - време е да..