Лидерът на демократите в Сената Чък Шумър предложи законови промени в изпълнение на искането на президента Джо Байдън за изземване на активи на руски олигарси и изпращане на парите от продажбата им на Украйна.
Предвижда се опростяване на процедурата за конфискация на имуществото под надзора на федерални съдилища.
Украйна се нуждае от помощ и е време руските богаташи да дадат сметка за богатството, придобито по нечестен начин, каза Шумър.
По-рано председателят на Камарата на представителите Нанси Пелоси обеща да направи така, че Конгресът да одобри колкото се може по-скоро друго искане на Байдън от тази седмица - за отпускане на 33 милиарда долара военна, икономическа и хуманитарна подкрепа за Киев срещу руското нашествие.
Конституционният съд е домакин на третото издание на Международната конференция "Единни в многообразието". Тя се организирана от Съда на Европейския съюз и в нея ще се включат представители на повечето страни- членки на Съюза. Форумът е под мотото "Ролята на конституционното правосъдие в общия европейски правен ред". Конференцията "Единни..
Продължават дипломатическите усилия за прекратяване на войната в Украйна. Днес украинският президент Володимир Зеленски ще се срещне в Париж с лидери от т.нар. коалиция на желаещите, за да обсъди с тях гаранциите за сигурност, които да предотвратят нови руски атаки срещу страната му, ако се стигне до мирно споразумение с Москва. Говорителката на външното..
На извънредно заседание на Комисията по транспорт и пътна безопасност в СОС се очаква да бъде изслушан изпълнителният директор на "Столичен електротранспорт" заради инцидента с трамвая на кръстовището пред Румънското посолство. За БНР председателят на Постоянната комисия по транспорта към Столичната община Иван Таков коментира: "Имаме много..
Тържествена научна сесия, посветена на 140 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия, ще се състои в Софийския университет "Свети Климент Охридски". Съпътстваща е инициативата за изграждане на паметник на княз Александър Първи Български. Събитията се организират от Инициативен комитет под егидата на председателя на Народното..
Комисарят за финансовите услуги и съюза на спестяванията и инвестициите Мария Луиш Албукерк пристига на двудневно посещение у нас, съобщиха от представителството на Европейската комисия. Очаква се Албукерк да се срещне с министъра на финансите Теменужка Петкова и с управителя на Българската народна банка Димитър Радев. Предвидени са срещи и с..
Министър-председателят Росен Желязков ще се срещне днес с председателя на Европейския съвет Антонио Коща, който пристига на посещение в България. Визитата на Коща е част от обиколката му в столиците на повечето от държавите членки на Европейския съюз. Обиколката на Антонио Коща е с цел да обмени и събере вижданията на държавните и..
Парламентарният ден ще започне с изслушване на премиера Росен Желязков във връзка с информацията за проблем с GPS сигнала при кацането в Пловдив на самолета с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. Искането е на парламентарната група на "Продължаваме промяната - Демократична България" и е одобрено от мнозинството. В коментар..
Пеевски прозира навсякъде. Приемането на стратегията на Новото начало във Варна би било перла в короната на Пеевски. Това каза в интервю за БНР..
Три пазарджишки села се обединяват против инвестиционното намерение за изграждането на нова кариера за добив на пясък и чакъл в района...
Случаят със заглушения GPS сигнал на самолета на Урсула фон дер Лайен не трябва да се преекспонира и да се твърди, че нещо е застрашило живота или е..