Децата заявиха за "Хоризонт":
"Събирахме парички жълти. Тези парички се събират за малките бебенца за един уред, за да са живи и здрави".
"Събирахме стотинки, за да вземем един апарат за бебенцата".
Цената на кувьоза е 16 200 лева, от които 7 241 лева са събрани във вид на капачки, а останалите 8 959 лев са от събраните жълти стотинки, разясни Теодор Симеонов, президент на IRON CROSS. Освен това още близо 6000 лева са вложени и за подобряване условията в отделението по неонатология.
"Продължаваме със събирането на средства. Има доста неща, които трябва да се закупят. Надявам се да успеем да изпълним това, което е заявено като необходима апаратура и оборудване".
Дарението бе получено от д-р Румяна Манева, началник на Неонатологичното отделение на силистренската болница. Кувьозът е първото от много дарения, които се очаква да бъдат закупени със средствата, които ще бъдат събрани от кампанията „Жълти
стотинки“.
"Много ще се радваме да получим максимален брой, защото децата, където и да се родят е необходимо да имат нова апаратура, специализирана, да има добри условия в тази апаратура, добро качество. Знаем, че кувиозът е майчината утроба. Кувиозите трябва да са нови, защото на 10 години остаряват".
Надсловът ,,Деца помагат на деца” е същината на благотворителната акция „Жълти стотинки“, защото стотинките идват именно от децата. Кампанията стартира през 2008 година и до момента са събрани над 500 000 лева, с които е дарено оборудване за детските отделения на 18 болници в 16 града на България! Средства се събират през цялата година. Те могат да бъдат превеждани по всяко време и директно по банкова сметка, а постоянният пункт на акцията в Силистра е при
мотористите от мотоклуб IRON CROSS и малките Яна, Софи и Манол-участници в кампанията.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
Един млад човек сбъдва мечтата си да помага и да бъде полезен. 29-годишният Петър Илиев се занимава със спешна медицина на терен и води курсове по първа долекарска помощ. Преди това е практикувал професията си на архитект, но един инцидент го връща към една от детските му мечти - да лекува . След като става свидетел на катастрофа , при която..
Над 150 се записаха за летните занимания в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян. "Ваканция в музея, научи българското" ще продължи до 25 юли. Заниманията са за деца от 6 до 12 години. Най-интересното е да готвят родопски ястия, разказва Валентина Василева – директор на музея в Смолян. "Залагаме както на традиционни..
Град Левски отбеляза тържествено годишнината от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. В честването се включи и президентът Румен Радев. В общината отбелязват и 80 години от обявяването на селището за град. Към събралото се множество тази вечер президентът Румен Радев се обърна с думите: "Историята помни ентусиазма и..
Може би за социалните служби Асаф Ясур да е инвалид,но той е параолимпийски състезател по таекуондо, двукратен световен шампион, двукратен европейски шампион и олимпийски шампион от Париж. Дори в момента е на състезание в Корея - родината на този спорт. На конференция на медицинските сестри и брата на Израел за ролята на медиците в неговия..
С фокус върху паметта, справедливостта и бъдещето Турция отбеляза тази седмица 9 години от неуспешния опит за преврат в страната. Какво е отношението към събитията от 15-и юли 2016 г. близо десетилетие по-късно - можете да чуете в репортажа на специалния пратеник на БНР в Турция Мария Петрова. Това, което можете да чуете в началото на репортажа,..
Какво кара чужденци с различни професии и съдби за учат български език? Как една молдовка сбъдна мечтата на покойните си баща и свекър, които не са успели да целунат българската земя приживе? Защо любимата песен на млад полски славист е “Една българска роза”? Тези лични истории на участници в 48-ия Международен семинар по българистика на..
"Когато снимам, не си гледам фотоапарата. Разчитам на това, което съм заснел. То е усещане – още в момента разбираш, че си направил хубав кадър . Има кадри, които си стоят в главата ми, и чакам с нетърпение момента, в който ще отворя компютъра и ще видя какво съм направил." Това разказа пред БНР авторът на проекта "Хората на София" ("People..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..
Какво представляваше цензурата по време на социализма и какви размери имаше тя? Следващият разказ е спомен за хлора в Русе, за Радиото, за..
В Русе е в сила забрана да се консумира алкохол извън заведенията. Решението е на Общинския съвет. Глобите ще бъдат налагани от полицията и са по..