Заради големия пожар вчера там бе обявено частично бедствено положение.
Овладяването на пожара се е случило след намесата на тежка механизация от мини "Марица Изток", което е предотвратило "пълзенето" на пожара.
14 пожарни и около 80 души са били на терен през цялата нощ. Очаква се и армията да подпомогне потушаването на пожара с 20 военнослужещи, като ще се следи да не се разпали някакво огнище отново.
Пожарът е в широколистна гора извън населените места и няма опасност за хората, увери областният управител.
Ангелов изрази надежда в края на деня частичното бедствено положение да бъде отменено.
Военнослужещи от Сухопътните войски са се включили тази сутрин в гасенето на големия пожар в землището на харманлийското село Изворово, съобщават от Министерство на отбраната.
Помощта им е била поискана от областния управител на Хасково Минко Ангелов, който по-рано съобщи за БНР, че пожарът край Любимец и Харманли е изцяло локализиран. Заради него вчера там беше обявено частично бедствено положение.

Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България обяви, че няма да се включи в организирания утре протест срещу приемането на Бюджет 2026. В позиция до медиите изпълнителният директор Евгений Иванов завява, че КРИБ не е политическа организация и не може да протестира с политически и партийни цели - за разлика от други организации, като КНСБ,..
България е сред трите страни членки, за които Европейската комисия отчита риск от несъответствие с бюджетните изисквания на Съвета на ЕС за 2026 г. Това става ясно от публикувания есенен пакет на Европейския семестър. Той поставя акцент върху необходимостта от структурни реформи и устойчиво управление на публичните финанси в контекста на..
Президентът на Сърбия Александър Вучич обяви, че предоставя на руската страна 50 дни, за да продаде мажоритарния си дял в националната петролна компания НИС, която се намира под американски санкции от 9 октомври, съобщи РТС. Сръбската петролна компания НИС поиска от САЩ нов лиценз за продължаване на дейността Ако това не се случи, след изтичането..
Осъдителната присъда за умишленото убийство на швейцарския гражданин Удо Ланге е влязла в сила, съобщиха от прокуратурата. Наказанието от 20 години затвор при строг режим на изтърпяване, което Окръжният съд в Перник наложи на извършителя Борислав Панев, е потвърдено от две съдебни инстанции. 20 г. затвор за убиеца на швейцарския..
Пощенска марка за 225-ата годишнина от рождението на Колю Фичето беше валидирана в Дряново. Събитието е едно от последните от националната програма за честване на личността на възрожденския строител и неговите постижения. Годишнината се отбелязва със събития в родното място на Колю Фичето, в други градове на страната и отвъд граница. Днес беше..
Софийският университет "Св. Климент Охридски" отбелязва днес своя патронен празник. Софийският университет чества своя патронен празник По традиция празникът започна в 7:30 часа в академичния параклис "Свети Климент Охридски" в Богословския факултет на университета със Света божествена литургия. След нея литийно шествие се отправи към..
Европейският парламент одобри първата по рода си програма за европейска отбранителна промишленост (EDIP). Нейният бюджет е 1,5 милиарда евро, от които 300 милиона евро ще бъдат предназначени за Инструмента за подкрепа на Украйна. Евродепутатите се споразумяха също така да създадат Фонд за ускоряване на трансформацията на веригите за доставки..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..