От прокуратурата не изключват да бъдат привлечени още обвиняеми за смъртта на военния летец подп. Валентин Терзиев, който загина миналата година по време на учение край Шабла.
Засега единствен обвиняем е заместник-командирът по летателната подготовка на авиобаза "Граф Игнатиево" полк. Методи Орлов. Той ще отговаря за причиняване на смъртта на пилота по непредпазливост, както и че е ощетил бюджета на Министерството на отбраната с над 9 милиона лева.
По делото са изготвени няколко експертизи, чрез които е установена по безспорен начин отговорността на Орлов, увери говорителят на Военно-окръжната прокуратура Евгения Деянова:
"Имаме доказателства, че са нарушени редица разпоредби, които регламентират провеждането на такъв тип обучения, нормативни документи, на заповеди, устави. И в резултат на това нарушение и на тяхното неспазване всъщност е настъпил и този злополучен резултат. Има и гласни доказателства, има и правен регламент", каза прокурор Деянова, но отказа повече подробности заради продължаващото разследване.
Все още няма насрочена дата за срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин. Това обяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. Изявлението му идва след като Си Ен Ен съобщи, че е била отложена подготвителна среща между външните министри Марко Рубио и Сергей Лавров. Русия не е променила условията за мир в Украйна, заяви руският външен министър..
Държавата увеличава акционерното си участие в капитала на "София Тех Парк" с близо 4 милиона лева, реши правителството. Парите са за покриване на оперативни разходи на българския суперкомпютър Discoverer, който е първият по рода си в Източна Европа и беше надграден тази година. Средствата ще осигурят необходимата поддръжка на суперкомпютъра, чиято..
Вицепрезидентът на Съединените щати Джей Ди Ванс пристигна в Израел за разговори по крехкото споразумение за прекратяване на огъня в ивицата Газа. Визитата идва след предупреждението на Доналд Тръмп към палестинската терористична организация "Хамас", че ще бъде унищожена, ако наруши примирието. Според израелските медии Ванс ще се срещне утре..
Без яснота за постигнатите договорености приключи коалиционният Съвет за съвместно управление. На него партньорите в кабинета от ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН трябваше да решат дали да преформатират управленската формула с включване на "ДПС-Ново начало" в нея, както и да обсъдят параметрите на бюджета за следващата година. Срещата трябваше да се проведе..
Отново се засили мигрантският натиск към остров Крит. Министерството по миграцията предупреждава за масово репатриране на нелегалните мигранти. Само за час на остров Крит пристигнаха над сто нелегални мигранти, съобщават граничните власти. Силен е натискът и към остров Гавдос. Съгласно новият закон ги настаняват в затворени лагери...
По разпореждане на министъра на правосъдието Георги Георгиев семейството на прокурор Иво Илиев от днес е охранявано от служители на Главна дирекция "Охрана“ (ГДО) към Министерство на правосъдието. Това съобщиха от министерството. Охранителен пост се разкрива и в лечебното заведение, в което е настанен прокурор..
Твърденията на Ивелин Михайлов, че съм го заплашвал са злонамерени, манипулативни и опит за дискредитация на човек, който търси истината, каза журналистът и бивш член на партия "величия Емил Русанов в право на отговор по БНР. "Категорично заявявам, че това твърдение не е вярно", допълни Русанов и уточни, че двамата с Михайлов са..
БСП няма да влезе в парламента при следващи избори, Борисов е унижен от Пеевски и ДПС-НН няма да влезе пряко във властта, защото не иска да носи..
Нямаме пълна сигурност, че срещата ще се състои следващите седмици, защото за разлика от Аляска, съобщено е, че ще се предшества от среща на ниво..
Западът трябва да се примири, че без САЩ мир в Украйна не може да има. Ако САЩ се оттеглят, Западна Европа ще носи отговорността за избиването на..