Това съобщи пред БНР президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.
"Не мога да сметна колко процента са ни шансовете за успех, но ако не опитаме, шансовете ни за успех да категорично 0%. Винаги се започва с това – няма ги парите. В един момент те се намират. Парите със сигурност ги има, въпросът е как се разходват", коментира той по едно от основните искания на синдикатите - за увеличаване на доходите.
"Има потребност да бъдат увеличени доходите на хората, защото издръжката им на живот се е увеличила. Точка", категоричен е синдикалният лидер.
Идеята да се работи през следващата година с бюджета за предходната е несъстоятелна, смята Манолов. По думите му в момента се върши някаква политическа маневра.
"Сигурен съм, че имат и друг вариант и могат и него да предложат."
"Непременно това, което трябва да бъде направено, е да бъде отложен, най-малкото, срокът за либерализацията на цените за електроенергия за битовите потребители. Това значи нашите сметки за ток да се увеличат 5 пъти! Нещо, което нито един българин не може да си позволи", заяви Димитър Манолов относно другия фокус на националния протест – ситуацията в енергетиката.
По думите му "не бива да се въвежда либерализирана цена на електроенергията по начина, по който се прави на други места".
Въпросът е животът на мините в Маришкия басейн да не бъде предсрочно прекратен, без това да се налага, подчерта Димитър Манолов в предаването "Преди всички".
"Защото в Плана за възстановяване и устойчивост някой е поел безумни ангажименти, които трябва непременно да бъдат преосмислени. Непременно."
При сегашните цени на електроенергията българската енергетика произвежда тези пари за половин година, поясни още синдикалистът по казуса със затварянето на въглищни централи срещу средства по ПВУ.
"Ние спокойно можем да се откажем от тези средства и да си ги произведем сами, без да си затриваме енергетиката."
"В областта на пенсиите бяха направени страхотни каши и вече никой не знае какво става там", отчете още Манолов.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Върховният касационен съд сложи точка на делото за тежката катастрофа от лятото на 2022 година, в която на столичния булевард "Черни връх" загинаха две млади жени. Магистратите потвърдиха 20-те години затвор, на които футболистът Георги Семерджиев беше осъден първо от Софийския градски, а след това и от Софийския апелативен съд. Върховните съдии..
"Не съм притеснен. Чувствам се подготвен. Каквото стане, не е краят на света ", каза пред БНР един от зрелостниците минути преди началото на матурата по български език и литература , която се провежда днес. Учениците пишат по вариант 4, който беше изтеглен тази сутрин в просветното министерство . " Готова съм на всякаква тема, която се падне ",..
Светът познава Димитър Маринов като великолепен актьор, станал популярен с филма "Зелена книга", удостоен с Оскар от филмовата академия на САЩ. Но не са много хората, които знаят, че той е и музикант, изразяващ душата си чрез цигулката и китарата. Филмът „Зелена книга“ с извънредна прожекция на „София филм фест на брега“ Преди броени дни..
Как изглежда животът на глухите деца, след като им бъде поставен кохлеарен имплант и започнат да опознават света на звуците? За историята на Венци и вълнуващия и труден път, по който е минало семейството му и той, от бебе до дипломирането му в Класическата гимназия в София, разказват родителите му пред журналиста Елена Бейкова. Зелен..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София. "Образователната ни система не дава интересни възможности на учениците да се развиват извън учебната програма". Учениците и учителите препускат… Министър Вълчев: Най-трудно е в 6. и 7. клас Чакмаков..
След влизането в ЕС България преживява промени, множество кризи и реформи. Все още спорим обаче дали членството ни отваря възможности за развитие, работа и образование. България преди и след членството в ЕС: Къде бяхме, къде сме и къде отиваме? Как се промени страната ни, след като избрахме демократичния път на развитие? България,..
Когато България се присъедини към еврозоната и имаме монети с българска национална страна, на тази от 2 евро, от която ще ни гледа светлият образ на отец Паисий, на гурта (кант на монетата) ще бъде изписано: "БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ" с главни букви . Този надпис е бил използван върху монетите ни между 1882 и 1943 г. В специалното интервю за БНР..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..