Шест деца и трима възрастни са във великотърновската болница след тежката катастрофа тази нощ между турски тир и пътнически микробус в Прохода на републиката. Пострадалите деца са от отбора по карате на Хасково, които в нарушение на закона са били превозвани през нощта. Водачът на тира е задържан, повдигнато му е обвинение.
Най-критично е състоянието на 73-годишния треньор на отбора по карате на Хасково и шофьор на микробуса. След черепно-мозъчна операция той е с опасност за живота в реанимацията на великотърновската болница.
Пет от децата на възраст от 12 до 15 години са със сътресение на мозъка в Неврохирургията, а шестото дете е с травма на далака в Хирургията.
Състоянието на децата е стабилно, както и на две от жените, които също са пострадали при катастрофата, съобщи за БНР изпълнителният директор на болницата д-р Красимир Попов.
Децата каратисти са се прибирали от състезание в Румъния. Тепърва разследването ще изяснява защо пътуването е било през нощта в нарушение на закона.
Малко след полунощ под върха на Прохода на Републиката бусът с децата се удря челно в ремарке на турски тир, за който се предполага че се е движил с несъобразена скорост.
От Районната прокуратура във Велико Търново съобщиха за БНР, че турският шофьор на тира е задържан за 72 часа. Повдигнато му е обвинение за причиняване на телесни повреди при нарушение на Закона за движение по пътищата.
Тираджията е с отрицателна проба за алкохол. Все още не са готови резултатите от кръвните проби на двамата водачи. Разследването продължава.
До 1 процент от оборота на туроператорите ще бъде първоначалната вноска, която фирмите ще правят в Гаранционния фонд в туризма, който трябва да бъде създаден, за да обезпечи потребителската защита. Министерството на туризма има готовност да публикува текстовете за промени в Закона за туризма за обществено обсъждане, каза министър Мирослав Боршош пред..
Седмица на турската кухня представя кулинарното богатство на южната ни съседка, както и избрани творби на българския художник Хубен Черкелов и турската художничка Бегюм Гюджюк. Седмицата, посветена на турските ястия, беше открита с гала вечеря в София на 21.05.2025 г. По време на събитието екип от турски кулинарни специалисти представи..
Земеделските производители ще бъдат компенсирани за разходите си за вода за напояване със средства от държавния бюджет - това предвижда законопроект за изменение и допълнение на Закона за водите, приет на първо четене от парламентарната Комисия по земеделие. Законопроектът беше внесен по т. нар. "бърза писта" от народни представители, тъй като поливният..
Поройни валежи този следобед предизвикаха наводнение по пътя след село Богорово в посока Главан и Поп Кралево. Големи количества вода и земна маса се стичат от високите терени край шосето, а разклонът за село Главан е трудно проходим. В село Поп Кралево е паднала и градушка, а в двете населени места електрозахранването е било прекъснато за кратко. Към..
Градушка с големина на орех е ударила севлиевски села, съобщиха от Община Севлиево. Щети има в селата Горна Росица, Шумата, Батошево, Карамичевци, Душевски колиби и Търхово, допълват от общинската администрация. Градушка удари села в района на Габрово и Севлиево В област Разград три села, както и част от град Цар Калоян, са без..
Държавна делегация, начело с премиера Росен Желязков, е в Рим в навечерието на 24 май, за да отдаде почит на светите братя равноапостоли и съпокровители на Европа Кирил и Методий. Премиерът заминава на традиционно посещение в Рим и Ватикана за 24 май Програмата на посещението започна с поднасяне на венци и цветя на бюст паметника на Капитан..
Близо 44 хиляди благородни елена има у нас – това сочат резултатите от пролетната таксация за състоянието на дивечовите запаси в България. В сравнение с миналата година увеличението на благородните елени е с над 2 300. Запасът от елен лопатар е над 13 хиляди броя, като повече от половината от тях са в държавните ловностопански райони. Увеличение има и..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..