Столичната детска градина „Чебурашка” е една от хилядите в цялата страна, огласяни от традиционни коледни тържества за децата. Украсените елхи, гирляндите, детските коледни рисунки, Дядо Коледа, който радва малките палавници с лакомства и подаръци… всичко това ни напомня, че всеки от нас като дете е бил омагьосан от коледния дух, с туптящи от вълнение сърца и грейнали очи сме очаквали Коледата!
Тазгодишното коледно тържество в „Чебурашка” е последното за 6-годишните Теодор, Мелиа, Трофим и Александра от група „Ежко“, които догодина ще са първокласници. Какво са научили те за Коледа, освен че тогава децата получават лакомства и подаръци:
А Виктор ни поздравява с коледно стихотворение:
Няма да е пресилено ако кажем, че Бъдни вечер и Коледа са празници, посветени на децата, които възприемат света с чисти сърца и вяра в чудесата. Именно децата истински се радват на тези празници и ги приемат с тяхната приказност. Доказателство за това е как активно участват в подготовката и украсата на дома – от подреждането на играчките върху елхата до приготвянето на храната.
Въпреки че светът е в криза, коледният дух ни прави по-добри и по-усмихнати. Усмихнете се с децата от група „Ежко“ в столичната детска градина „Чебурашка“:
Поетичната книга на Пламен Пеев "Кратки истории" ще бъде представена на 14 април от 18.00 ч. в Гьоте институт. В стихосбирката са включени творби от 40-годишен период. "Една книга за разстоянията в живота ми, приближаването да някои истини в живота, изричането им на глас. Разказването на истории е част от нашето ежедневие. Когато имаме..
В "Родина зад граница" ви срещаме с една млада българка от Северна България - Шенел Сюлейманова , която е влюбена в биологията и преди 12 години тръгва от малкия крайдунавски град Никопол към Брюксел, с амбицията да продължи образованието си в Медицински университет в Белгия и да стане фармацевт. Пътят към реализиране на мечтата е дълъг и труден,..
Как тупти едно сърце, отдадено на книгите и техния свят? - Отговорът следва в рубриката "Горещи сърца". Гостуваме в първата у нас кафе - книжарница с благотворителна кауза, която се намира във Враца. Там ни посреща Кристина Константинова. Тя е на 39 години и чете от петгодишна. Във Враца отвори първата по рода си у нас кафе-книжарница..
На 6 април 885 г. във Велехрад приключва жизненият път на Свети Методий . Методий заедно с брат си Свети Константин-Кирил създават глаголицата и правят най-важните преводи на християнските богословски книги. В навечерието на успението на Свети Методий в Националната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" бяха открити две изложби, посветени на..
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
В Плевен тържествено отбелязват 160 години от създаването на Университетската болница "Д-р Георги Странски". Лечебното заведение е второ по големина и..