Юлия Стоянова е биолог, работи в областа на медицината. Автор е на няколко книги, посветени на здравословния начин на живот. „Здраве и ферментирали живи храни“, „Лечение с природни средства“, „Как да се защитим от коронавирус и сезонен грип“, „Как да сме здрави чрез хранителни добавки, лечебни и здравословни храни“.
Интересите на Юлия са в областта на алтернативната медицина, на народната медицина и на лечението с помощта на природата. Това я отдежда далече в търсене на източниците на здраве и дълголетие.
"Вярвам в прераждането и в кармата още когато бях на 4 годинки. За моето пътуване намерих двама прекарсни водачи - Кирил Стоянов, гуру Мастър и ученик на Сай баба и Асен Миланов - изключително съм и благодарна за помоща и съдействието за това сложно и далечно пътуване.
Защото аз имах страхове преди тръгването, това не е леко пътуване като организация. И много добра група бяхме - всички 22 души вярвахме в прераждането и кармата. Това ни сработи помежду ни и ни отличаваше от другите.
Тръгнах за Индия, защото исках да разбера дали усещането ми, че съм живяла в предишен живот там и то неведнъж, е така, дали Индия е тази, за която си я мисля, исках да видя тази древна култура, откъде са тръгнали ведите, свещените текстове, аюрведа, за нейните приници и приложения като наука", разказа още Юлия Стоянова.
Аюрведа е древна индийска наука, за която се вярва че може да излекува всяка болест, използвайки единствено лечебни растения. В този вид лечение се съдържа огромно знание за постигането на равновесие в живота, баланс на тялото и духа, чрез правилното съотношение на пет елемента: етер, въздух, огън, вода и земя.
В своите книги Стоянова разказва за здравословния начин на живот.
Още по темата в звуковия файл.
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Този текст доказва още веднъж задълбочените научни изследвания на Раковски . Той е и дипломат, и изследовател, не само революционер. Този ръкопис той го печата заедно с "Горски пътник" (1856 г.), но не излиза. Това каза пред БНР съставителят на книгата "Георги Раковски. Новооткрит ръкопис от 1856 г." , изследовател и антиквар Александър..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..