Този конкретен случай описа пред БНР инж. Сашко Попов, директор на регионалното управление на Изпълнителната агенция по горите – Благоевград.
Полицията арестува извършителите, касае се за хора, които са системни извършители на нарушения в горите, посочи инж. Попов. Според него през последните години на територията на регионалното управление тези посегателства намаляват.
За всеки един случай на каквото и да е посегателство върху наши служители, са подадени сигнали в прокуратурата и в полицията, увери Сашко Попов, но очерта като проблем бавното правосъдие.
"За съжаление, не че няма развитие по преписките, но много формална е цялата наша правораздавателна система. Докато се стигне до краен резултат, минава доста време, което създава усещане за безнаказаност у тези хора. В крайна сметка има някаква присъда, която се издава на тези лица. Има присъди, в повечето случаи условни и глоби. Присъдите идват след 2-3-4 години, като цяло се губи смисълът от тях."
Да се образуват бързи производства и на този човек да му бъде издадена присъда, призова той в предаването "Преди всички".
Горските служители имат предоставено служебно оръжие, но то се използва само в краен случай, уточни инж. Попов. По думите му освен да се отдръпнат, те "няма какво да направят, когато срещу тях са изправени много повече хора".
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Напредъкът на технологиите дава възможност за развитие на медицината, а от там и огромна полза за хората. Всъщност става дума за човешки живот и това е безценният принос на съвременната техника и лекарски знания. Как ще се развива отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център на Русе разказва кореспондентката ни Ася..
Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да..
Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Бела Бенова е фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа. Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..
УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..
София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..
Александруполис е най-големиятград в Западна Тракия с най-голямото пристанище в региона . Градът, разположен недалеч от българската граница, предлага съчетание от крайбрежна атмосфера, достъпни цени и богати възможности за активен отдих и забавления, посочи за "Пътувай с "Хоризонт" Петрос Кириакидис – заместник-председател на туристическия сектор в..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
" Няма политическо решение за локалите, което да се приложи от днес за утре , защото каквото виждаш като дете вкъщи, това правиш и навън, каквото виждаш,..