"Пак започнахме да говорим по средата на нощта за важните въпроси за българските граждани", тревожеше се Кирил Петков от ПП.
"Радвам се, че в 2 без 15 сме се събрали на това приятно заседание", не остана по-назад Андрей Гюров от ПП.
Депутатите се отдаваха на музиката, киното и литературата.
"Обръщам се към Вас, г-н председател, да Ви кажа, че няма процедура, която да се казва: "Не стреляйте по пианиста, той толкова си може", гласеше една от репликите на Елисавета Белобрадова от ДБ по повод "закачки" на тази тема между председателстващия Росен Желязков от ГЕРБ и Рамадан Аталай от ДПС.
"Това навярно е "малка нощна вербална музика", предполагаше Росен Желязков.
В обращение бяха термини като "цирк", "панаир" и "зрелища".
Не само класика имаше в парламента, имаше и съвременни пърформанси. Авторът на един от тях бе Искрен Митев от ПП:
"Г-н Сабрутев, ще оставя това кошче тук, за да можете да оставите този доклад на място, където заслужава да бъде оставен."
Какво ли не видя в своя край в 48-ото Народно събрание… Рухнаха сценариите за съдебна реформа, за бюджет, за правителство.
Общата равносметка на Любен Дилов-син за изминалите две години на сцената на жълтите павета беше:
"Пълен хаос и пълен волунтаризъм, парламентарен."
"Никой вече не ви вярва. Сбогом, аматьори!", артистично отбеляза Десислава Атанасова от ГЕРБ.
"В нашето правителство няма артисти, а има министри", е друга знакова реплика от близките месеци, която ще запомним, но тя не е на парламентарен герой, а на служебния премиер Гълъб Донев.
"Вече си представях заглавията в медиите - Гълъб Донев отлетя от Министерския съвет", сподели още той, докато все още имаше надежди за съставяне на правителство.
"Искате ли да ви кажа как Гълъб Донев ще прави бюджет? Перо по перо", шегуваше се междувременно Бойко Борисов.
"България затъва все по-дълбоко от тези театри на сенките, които ние разиграваме тук", изтъкна пък дълбокомислено Христо Иванов от ДБ.
"На изпроводяк сега, дето се вика, освен една панихида, не виждам какво точно можем да направим", не скри песимизма си той. "Отиваме на избори – това е реалността."
В архива ще останат и откровения като това на Радостин Василев от "Продължаваме Промяната":
"Уважаеми г-н Рашков, Вашата лекция по НПК предизвика тежки психически разстройства в колегите от ГЕРБ и ви моля – въздържайте се от толкова тежки експертни изказвания от трибуната, защото те водят до много сериозни ментални изкривявания."
Още фамозни изпълнения от сцената на Народното събрание чуйте в звуковия файл.
Въздействието на Държавна сигурност е разрушително по отношение на общността , в конкретния случай - на църковната общност, но това се отнася и за много други общности. Това каза пред БНР историкът и университетски преподавател проф. Момчил Методиев, който представи книгата си "Разрушаване на общността", която е новото заглавие в утвърдената..
На 11 май - в деня, в който почитаме паметта на светите равноапостоли Кирил и Методий, библиотекарите празнуват своя професионален празник. С богата културна програма служителите на Столична библиотека отпразнуваха своя професионален празник в Деня на Европа – 9 май. Беше представено стихотворението „Похвално слово“ изпълнено от неговия..
Врачански ученици от училищен клуб по фотография подредиха изложба със снимки, които показват модернизираната пешеходна зона на града. Изложбата е част от националната инициатива "Детективи на европейски проекти", която се изпълнява от областните информационни центрове у нас по проект на Европейската комисия. Фотосите са подредени в изложба,..
Ловеч - град с много история . Мястото, на което се дава началото на Второто българско царство. Градът, който е провъзгласен за революционна столица от Апостола на свободата. Там, където великият майстор Кольо Фичето изгражда единствения по рода си на Балканите "Покрит мост", градът е наричан "Алтън Ловеч" - Златен Ловеч. Тук..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В село Дъскот жените правят единствените в региона мариновани яйца , нещо като киселите краставични, но не съвсем. Своя пристан в..
В Силистра професор Петър Стоянович представи новото си изследване "Царска България (1879 - 1946) – Българският владетелски двор" , написан в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Това е първата и единствена книга, посветена на историята, структурата и биографиите на българския владетелски двор от времето на т.нар. Трето Българско царство...
Участието на България редом със Съветската армия в битките в края на Втората световна война е спасило страната ни от разпарчетосване. Това мнение изразява 98-годишният доц. д-р Иван Сечанов, който скоро трябва да навърши 99 години. Той е председател на Съюза на ветераните от войните на България. " Война повече не трябва да има . В момента..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
"Крум Зарков го хвана страх . Смята, че ще спаси политическата си кариера. Той се огъна под напрежението, че ще трябва да бъде част от един сериозен..