Имаше някакъв такъв синдром - самотните деца понякога си имат въображаем приятел.
Не е кой знае какво, сам човек компанийка, както се казва.
Децата какво ли не щуротии измислят. По едно време технологиите почнаха да се наместват в тази ниша - японците измислиха тамагочитата, нещо като виртуален фикус или домашен любимец. Храниш го, поиш го, а то писука с електронния си гласец. Мина и тая мода, тамагочито е вече изчезващ вид. Среща се само в някои отдалечени домакинства.
Сега пък са налазили нашия свят високотехнологичните чат ботове - това е виртуален робот с изкуствен интелект. Можеш да го питаш някакви работи и да се забавляваш с глупостите му. Чат ботът може да напише статия, стихотворение или да снесе някакви сведения - примерно какво е джендър?
Нямам комуникация с чат бот, не знам какво би отговорило това усъвършенствано тамагочи.
Затова ще отговоря от свое име.
Джендърът е въображаем приятел на патриотическите партии, БСП и Венци Чикагото.
Венци Чикагото сам по себе си е нещо като Фантом на русенската опера, но сега думата ни е за тайнственото вещество, наречено джендър, философския камък на популизма.
Джендърът е фантомен партньор всички на тези кръчмар-патриотически субекти - невидимата заплаха, от която те пазят НАШИТЕ ДЕЦА!
Заплахата е също толкова реална, колкото предишните подобни - ваксините ни убиват, скандинавците ни крадат децата, Европа ни забранява мусаката и шкембе чорбата. Красимир Каракачанов даже твърди, че Европейският съюз го принуждава да се омъжи. Но и на Каракачанов жениха не сме го виждали, защото и той е фантом, като болка в отрязан крайник и като черна дупка в чорапогащника.
Всички тия фантомни явления поразяват въображението на част от народа, склонна да се хване на това самодивско хоро. С въображаемия приятел можеш да си играеш на война, но не като в Украйна, ами безопасно: само с люти клетви и параноични писания.
Да пазим фанатично децата от Дядо Джендър Торбалан!
Не е лошо да се приказват небивалици на децата, но в литературата и фолклора има къде-къде по-добри приказки, да речем на депресивния тип Ханс Кристиан Андерсен.
Той бил много чувствителен, имал трудно детство и пишел тъжни приказки, но с несравнимо по-висока художествена стойност от али балите за Остап Джендър, въображаемия приятел на Корнелия Нинова.
Тя толкова силно вярва в мошеника Остап Джендър, че намислила да прави референдум. И ако Остап Джендър е фантом, то парите, които ще похарчим за безсмисления референдум, са реални български левове. Да бяха поне калпавите евра, нямаше да ни е толкова яд, но това са хубави български левчета, грешно похарчени, за да подпомагаме бизнеса на Корнелия Нинова с фантомни страхове и омраза.
Антикризисна мярка за изчезващата партия БСП.
В кръчмар патриотизма и борбата с фантоми има едно хубаво нещо - изразходва се негативна енергия, без да падаме като оня другар в смъртен бой.
Фантомната война е като бой между тамагочита, но ако продължи достатъчно дълго и методично - демоните започват да оживяват.
Да пълниш главите на хората с дунапрен, не е безобидно, това е престъпна дресировка. А престъпната дресировка на населението събужда спящите чудовища на фашизма и канибализма.
Затова глупостите за измисления Остап Сюлейман Берта Мария Джендър Бей - това не са просто глупости, а малки крачки към развития канибализъм.
Слава Богу, това у нас все още не е държавна политика, а тоя вид партии засега успешно се самоунищожават - като змия, нагълтала опашката си. В демократичен сос не виреят твърде дълго.
Но на тоталитарна почва много даже бързо могат да се разлистят.
Дрънчи главата като куха тенджера
и ролята си гражданска не зная;
ах, имам колебания на джендъра -
ще свикам референдум най-накрая!Полетът на "България ер" от Брюксел за София на 26 ноември е отменен заради започващата днес тридневна стачка в Белгия, пише в сайта на международното летище в белгийската столица. Всички излитащи оттам полети за сряда се анулират, но полетът от София за Брюксел ще се осъществи. Отменени са за 26 ноември всички излитащи и кацащи полети от..
Основните структури на Конфедерацията на независимите синдикати в България ще проведат протестна акция пред служебният вход на Народното събрание по обяд. Акцията е под надслов "НЕ на разединението на работещите! ДА на по-високите доходи!" В хода на приемането на бюджета за следващата година в парламента и преди второто четене тази седмица от КНСБ се..
Представителите на Съединените щати и Украйна продължават днес разговорите в Женева по плана за спиране на войната, след като по-рано беше постигнато съгласие за внасяне на промени в първоначалното предложение на Вашингтон, възприемано като благоприятно за Русия. Двете страни заявиха, че са изготвили "актуализирана и усъвършенствана рамка за мир", но не..
Бразилската федерална полиция е разбила престъпна схема за продажба на видеа с насилие над животни с порнографски цели. До арести на извършителите се е стигнало след сигнал, получен от българската организация, която алармира властите у нас за престъпленията на Габриела Сашова и Красимир Георгиев от Перник. При обиските в Бразилия са открити и..
Очаква се днес управляващото мнозинство да внесе поправки в законопроекта за бюджета на Здравната каса, които да определят правилата за разпределяне на целевите 260 милиона евро за заплати на медицинския персонал в болниците у нас. Законопроектът беше одобрен на първо четене в пленарната зала в четвъртък, а днес изтича срокът за предложения преди..
До края на днешния ден изтича срокът за внасяне на предложения от страна на депутатите между първо и второ четене на проекта за бюджет на Държавното обществено осигуряване за следващата година. Към момента няма внесени промени от парламентарните групи на управляващата коалиция и от ДПС-НН. Хасан Адемов от "Алианс за права и свободи" предлага увеличаване..
Районната здравноосигурителна каса в Ловеч продължава информационната си кампания днес със срещи с пенсионери и ученици в град Угърчин. Като част от кампанията "НЗОК за теб“ районната здравноосигурителна каса продължава с информационните си срещи в област Ловеч. Днес те ще са в пенсионерския клуб в Угърчин и с дванадесетокласници в..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..