Българските моряци от задържаните от румънските власти риболовни кораби вече са освободени. Те ще настояват пред министъра на земеделието Явор Гечев за оставката на директора на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури доц. д-р Ваня Стаматова. Снощи в България се завърнаха шестима от моряците, а днес и останалите четирима. Корабите са все още задържани в Румъния.
В момента голямата борба ще бъде освобождаването на трите български кораба, защото те осигуряват прехраната на десет семейства, заяви Емил Милев, председател на сдружението "Черноморски изгрев". Той е категоричен, че българските рибари не са нарушили европейските закони:
"Изказвания от типа, че има румънски териториални води и на борда на нашите кораби е намерен улов от акула, всяват съмнения, че ние сме бракониер, което категорично не е така".
Според Емил Милев забраната е приложима единствено за румънските кораби и не съществува европейска заповед за риболов на акула.
Казуса коментира днес и вицепрезидентът Йотова, като посочи: "Много важно в момента е да се види точно каква е претенцията на румънската държава и според мен трябва да бъдат доста по-амбициозни усилията на българските дипломати в това отношение". Илияна Йотова присъства на честванията на Деня на Тракия, посветени на 110-ата годишнина от Одринската епопея:
От "Величие" обмислят внасяне на нов вот на недоверие след две седмици, съобщи лидерът на партията Ивелин Михайлов, но не уточни каква ще е темата. Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета Той коментира и очакванията си за насроченото за 14.30 часа гласуване по вота на недоверие на тема корупция: Ивелин Михайлов коментира..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза, че правителството на Росен Желязков ще продължи като кабинет на малцинството и ще разчита на тематични мнозинства в парламента, за да прокарва предложенията си. "Толкова са ни ясни реперите напред за еврозоната, Плана за възстановяване, борбата с корупция, законите, които се приемат. Толкова сме..
Трети висш служител на Пентагона е пуснат в административен отпуск във връзка с продължаващото разследване за изтичане на информация в Министерството на отбраната. Третият служител, срещу когото са предприети мерки, е Колин Карол, началник на кабинета на заместник-министъра на отбраната Стив А. Файнбърг, съобщават "Тhe Hil"l и "Политико". Ден по-рано..
Елисавета Белобрадова, Явор Божанков и Стела Николова от "Продължаваме промяната - Демократична България" се появиха в Народното събрание с дрехи в цветовете на украинското знаме и с надписи: "Върнете децата обратно", "Те бяха откраднати от Украйна" . ПП-ДБ няма да подкрепят втория вот на недоверие От парламентарната трибуна Явор Божанков..
"Възраждане" внася проекторезолюция в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ). Темата е тяхното искане в България да се проведе референдум за запазване на българския лев и осъждане на репресивните действия на мнозинството около задържането на техни симпатизанти заради нападението срещу сградата на Представителството на ЕК и ЕП у нас...
За поредна година община Тунджа обяви благотворителната кампания "Великден за баба и дядо". Инициативата е насочена към самотноживеещи възрастни хора във всичките 44 села на общината. Със събраните средства ще бъде осигурен и доставен до домовете им празничен обяд, както и козунаци и боядисани великденски яйца. Кампанията се организира за..
Екипи на жандармерията ще участват в осигуряването на безопасността по пътищата в дните преди и около Великден. Полицаи с необозначени коли следят за нарушения по пътищата по време на празниците Два екипа на жандармерията ще бъдат разположени на 17, 18 и 21 април по автомагистралите "Тракия" и "Хемус", в района на Софийска област. От..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
Главният вход на столичното 24-о средно училище "Пейо Яворов" в кв. "Хаджи Димитър" беше зазидан, а причина за това се смята отстоянието от казино,..
Не виждам причини БСП да остане в това управление ! Стабилността не е лява политика, но очевидно има други причини, които не предполагат излизането на..