ГЕРБ-СДС и "Има такъв народ" проведоха първия си разговор преди връчването на първия мандат за съставяне на правителство.
Председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов поясни, че ще подходят конструктивно и ще подкрепят всяка добра идея, без идеологически щампи. От "Има такъв народ" настояват обаче за обща управленска програма, подкрепена от повече политически партии в парламента. Има такъв народ признаха и за вина в предишното Народно събрание.
"Би трябвало да постигнем, ако успеем изобщо, някакви общи приоритети по конкретика. Ние сме дясноориентирана партия. Ситуацията в държавата е в толкова лошо финансово състояние благодарение на Асен Василев. Ние носим вина за това като политическа партия, защото бяхме коалиционни партньори и нашата вина е, че не успяхме да ги спрем достатъчно рано. Но повече такава грешка няма да допуснем и "сляпа" подкрепа няма да получи ниво една политическа партия в този парламент".
Според Томислав Дончев от ГЕРБ най-важното в момента е да се приеме бюджетът за 2023 г. По думите му - има резерви, но те не са за 6 милиарда и половина лева. Има опасност страната ни да задлъжнее още повече. От ГЕРБ са категорични, че не трябва да се увеличава данъчната тежест, тъй като това ще е лош знак за европейските институции и за бизнеса в страната.
Преди ден от ИТН обявиха, че не приемат кабинет на ПП-ДБ с Асен Василев в него, затова ще се отзоват на всяка покана за разговор, макар да се съмняват в успеха по съставянето на кабинет.
Тогава Станислав Балабанов обясни: "Възможностите, според мен, е или през първия, или през третия мандат. Ние сме готови да получим третия, ако се стигне до него". Той настоя, че формацията им ще се опита да бъде гарант – този парламент да работи, защото държавата има нужда от спокойствие. "Ролята ни е да осъществяваме контрол, да заставаме на страната на истината, ние ще подкрепяме всички, по възможност, практични решения в законодателната институция", подчерта Балабанов.
Кипър завършва активния летен сезон с нови рекорди в туристическия отрасъл. Според отчетените статистически данни страната е изпратила август с най-високо постижение в историята си за брой пътници, преминали през летищата й. Освен това е първа в Европа по ръст на приходите от туризъм. Пътническият трафик на двете международни летища в Ларнака и Пафос..
Изтекли данни от личния кабинет на Борис Джонсън разкриват как бившият премиер е печелил от контакти и влияние, които е придобил по време на поста си, при вероятно нарушение на етичните правила и правилата за лобиране, разкрива "Гардиън" в няколко публикации. "Досиетата "Борис", както ги е озаглавил вестникът, съдържат имейли, писма,..
Земетресение с магнитуд 5,2 по скалата на Рихтер разлюля гръцкия остров Евбея.Трусът е усетен в цялата област Атика. Няма информация за пострадали и жертви. Жителите и туристите на остров Евбея излязоха по улиците, като някои от тях са в парковете или леките си автомобили. Много пък отидоха на брега на морето, където смятат, че ще бъде..
Британският премиер Киър Стармър прие президента на Палестинската администрация Махмуд Абас на "Даунинг стрийт" в момент, когато Обединеното кралство се готви да признае Палестина като държава. Махмуд Абас приветства обещанието на Стармър за признаване преди заседанието на Общото събрание на ООН в Ню Йорк по-късно този месец, ако Израел не промени..
На Рождество на Пресвета Богородица Берковица отбеляза своя празник. Трима берковчани получиха награди за принос в развитието на общината Празничните прояви стартираха още през миналата седмица. Днес в храм "Рождество Богородично" Видинският митрополит Пахомий отслужи света литургия, а за здраве и благоденствие на жителите на града бе..
Нетаняху разпореди тази вечер пълна и незабавна евакуация на град Газа, след като по-рано днес беше обявено увеличаване на интензивността на въздушните удари там: "Всичко досега беше въведение към главното действие - сухопътно нахлуване на нашите сили в град Газа. Затова казвам на жителите му: "Слушайте ме внимателно, предупредени сте, напуснете..
Обединеното кралство може да спре визите от страни, които "не играят по правилата" и не се съгласяват на споразумения за връщане на мигранти, заяви новият министър на вътрешните работи Шабана Махмуд по време на среща на групата за обмен на разузнавателна информация "Пет Очи" в Лондон. Шабана Махмуд приветства в Лондон ръководителя на службата..
Протестът на 13 септември е само началото , обеща пред БНР лидерът на партия "Възраждане" Костадин Костадинов. "На 13 септември организираме..
Проблем е, че има много версии за бития директор на ОДМВР на Русе. Този проблем се дължи до голяма степен на реакцията на ръководството на МВР,..
Цялото интервю на Снежана Иванова с проф. Даниел Вълчев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.