"Григор Димитров може да играе срещу друг българин в първия кръг на "Ролан Гарос". Това може да стане факт, ако днес Адриан Андреев преодолее квалификациите в Париж. На старта Григор, който е поставен под номер 28, ще играе точно с тенисист, преодолял пресявките", каза Тодоров.
Най-доброто представяне на Димитров в турнира от Големия шлем е осминафинал през 2020 година, когато в четвъртия кръг отстъпи на Стефанос Циципас. Това е единственото състезание от Голямата четворка, включваща още Откритото първенство на Австралия, Уимбълдън и Откритото първенство на САЩ, в което Григор не е достигал до полуфинал
При жените Виктория Томова започва срещу 23-ата поставена рускиня Екатерина Александрова и има сили да я преодолее, прогнозира журналистът.
Любомир Тодоров примомни и че четири българчета ще играят в основите схеми при юношите и девойките от 4 юни.При юношите за момента трети поставен ще бъде Илиян Радулов, който беше спрян от контузия на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през януари, а наскоро спечели турнира в Пловдив. В основната схема е и Адрияно Дженев, който заедно с Радулов спечели титлата на двойки на „Ориндж Боул“ в края на 2022 година.
При девойките в схемата ще играят Росица Денчева, която стигна до третия кръг в Мелбърн и абсолютната дебютантка в турнирите от Шлема Ива Иванова, която преди дни победи третата в световната ранглиста в Милано..

Наградният фонд на "Ролан Гарос" е увеличен с 12,3 процента и достигна до 49,6 милиона евро. Шампионите при мъжете и жените ще вземат чекове за по 2,3 милиона евра, а отпадналите в първия кръг ще си тръгнат с по 69 хиляди евро. Загубилите на старта в квалификациите ще получат по 16 хиляди евро, сума, която преди 10-15 години получаваха отпадналите в основната схема.
Големият отсъстващ е Рафаел Надал от Испания, наричан Краля на клея или Краля на Париж. 14-кратният шампион оваканти титлата, след като не успя да се възстанови от контузията в крака, получена през януави в Мелбърн.
При дамите полякинята Ига Швьонтек изглежда във форма, за да защити трофея си на 10 юни на централния корт "Филип Шатрие".
Чуйте още в звуковия файл.

Дисциплинарната комисия на БФС наложи по доклади финансови глоби на осем клуба след поредните кръгове в първенствата на Първа и на Втора лига. Седем от наказаните са от елита, като най-сериозни са санкциите за Ботев (Пловдив), Берое (Стара Загора) и ЦСКА (София). Пловдивчани трябва да платят за различни провинения общо 5500 лева, а също така..
Мъжкият ни национален отбор по баскетбол започна подготовка за първия си мач от предквалификациите за Евробаскет 2029. Избраниците на селекционера Любомир Минчев проведоха първо занимание в зала "Георги Христов" в Ботевград, информираха от Българската федерация по баскетбол. На разположение за предстоящия двубой с Армения ще бъдат натурализираният..
Ученици от Националната природо-математическа гимназия "Акад. Любомир Чакалов" ще подкрепят организацията на Световното първенство за спортисти със синдром на Даун, което ще се проведе от 13 до 19 юни 2026 година в София. Те ще подпомагат логистиката, посрещането и ориентирането на международните делегации, ще оказват съдействие на публиката и ще..
Валери Божинов е поредният футболен човек, който изрази подкрепата си към Борислав Михайлов. Бившият президент на Българския футболен съюз беше приет по спешност в болница заради получен инсулт. "Пожелавам ти сила, онази истинската, която имат само шампионите. Знам, че ударът е тежък, но твоят характер е още по-силен. Вярвам във възстановяването ти и..
Българските борци спечелиха отборната титла на европейското първенство за полицаи в хърватската столица Загреб, което се случва за първи път в 75-годишната история на шампионатите под егидата на Европейския полицейски спортен съюз (USPE), съобщиха от федерацията. Българският тим участва с 10 състезатели, като всички си тръгнаха с отличия. Равносметката..
Николай Христов спечели бронзов медал на Олимпийските игри за глухи спортисти (Дефлимпикс игрите) в турнира по карате, които се провеждат в японската столица Токио. Възпитаникът на Борислав Иванов, който е състезател от Спортна федерация на глухите в България, взе отличието в дисциплината "Кумите" в категория 75 килограма, след като записа две победи и..
Локомотив (Пловдив) надигра Левски с 82:70 (21:16, 18:18, 25:22, 18:14) като гост в зала „Триадица“ в София в двубой от деветия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата за гостите беше трета поредна и общо пета, докато баскетболистите на Левски претърпяха втора поредна и общо седма загуба. Двата състава изиграха равностойно първо..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..