Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Симеон Владов: Музиката е най-голямата ми любов!

2
Симеон Владов
Снимка: Станислава Пирчева

"Аз пея с удоволствие песента, която стана хит на проекта "Пеещи артисти", лично на мен текстът и музиката много ми харесват", сподели в "Нощен Хоризонт" Симеон Владов за песента "Богатите тъпанари", която е по стихотворение на Георги Константинов.

Стихотворението на Георги Константинов е написано през  2013-а, звучи в песента „Български тъпан“ в изпълнение на актьора Симеон Владов. Това е второто заглавие от проекта „Пеещи артисти” на продуцента Игор Марковски. Музиката и аранжимента са на Красимир Гюлмезов, а режисьор на клипа е Васил Стефанов.

„По-добре да съм български тъпан, отколкото някой богат тъпанар”, се казва в текста на песента, събрала вече стотици лайкове и коментари в социалните мрежи.

"Има хора, които не одобряват песента, припознават се в нея, казват, че те са съвестни граждани, които осигуряват работа на много хора и си плащат данъците...но така или иначе песента разбуни духовете преди три години, когато излезе", каза още Симеон Владов пред БНР.
Симеон Владов
Специално за "Нощен Хоризонт" поетът Георги Константинов сподели, че "Рядък екземпляр" е една от най-популярните песни, изпети от Владов, а той е открил за песента неговите стихове:

"Нашето запознанство стана именно заради тези песни от проекта на Игор Марковски - "Пеещи артисти". Симеон Владов е контактен и интересен човек със сърдечно отношение към публиката и читателите въобще...Поздравявам го!

Той постигна това, което иска - стихотворението да бъде преведено на езика на музиката и моята стихосбирка да стигне до повече хора чрез дарбата на Симеон Владов. Той изнесе навън, при хората, смисълът на тези стихотворения", сподели още за БНР Георги Константинов.

"За мен най-великото е музиката - тя е най-голямата ми любов, най-демократичното изкуство, тя достига най-бързо до хората като изкуство, но пък словото е също много важно изкуство - най-възвишените изкуства са те - първо музиката, а после поезията. За създаването на една песен се започва първо от хубавото стихотворени, по-трудно е обратното, макар че и в обратния случай има много добри образци", каза още Симеон Владов.

Симеон Владов

Симеон Владов е сред основателите на младия, частен „ТЕАТЪР КРИЛЕ“. През 2017 г е неговата първа, поставена комедия „Брачни безумия“ под режисурата на Алексей Кожухаров.

През 2021 г, отново със звезден състав от колеги - под шапката на Театър „Криле“ се ражда нов спектакъл, но този път свързан с дублажа –„ГЛАСОВЕ ПОД НАЕМ“, подпомогнат и от НАЦИОНАЛЕН ФОНД КУЛТУРА. С идеята да направи видими някои от спецификите на този „творчески занаят“, под режисурата на Христо Ботеви актьорите от дублажа - Гергана Стоянова, Симеон Владов, Виктор Танев и др.

Като свободен артист, Симеон Владов играе като гост-актьор и в други театрални проекти. Паралелно с театралната си работа, актьора Владов, развива и поведение и присъствие пред камера, в кино и телевизионни формати.

Симеон Владов в Истанбул

Симеон Владов (р.1 април 1966 г. в Ботевград), завършва през 1991 г „Актьорско майсторство за драматичен театър“ при НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”, в класа на проф. Димитрина Гюрова. Началото на актьорската му кариера е с роли в пиеси на класици като Шекспир, Молиер, Чехов, Тенеси Уилямс, Дейвид Мамет, Труман Капоти, Джон Стайнбек, Мърей Шийзгал, Леополд Герш, Пейо Яворов, Валери Петров... поставени на сцените на драматичните театри на Перник, Монтана, софийския „Свободен театър“, Театър „199“, Театър „Инверсия“,„Студио 5“ в НДК и др.

През последните години, предизвикателство за творческия му талант са моноспектаклите - от автори като австриеца Петер Турини „Най-сетне край“, и от нашумелия млад български писател Радослав Гизгинджиев („Рай“ и „Дневниците“). Проекта „Любов“ и в частност моноспектакъла, писан специално за Симеон Владов – „Любовта, не може просто да отмине“....се играе с огромен успех пред публиката в цялата страна и в чужбина (Гърция, Израел и др.)– вече над 80 пъти.


Още по темата в звуковия файл.

По публикацията работи: Гергана Хрисчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Иван Пеев - художник, откриване на изложба в Смолян

Иван Пеев с ретроспективна изложба графика в Смолян

Десетки жители на Смолян се събраха в Художествената галерия в града за откриването на ретроспективната изложба с графика на художника Иван Пеев.  Той е роден на 10 април 1955 г. в смолянското село Соколовци.  Завършил е Художествена гимназия в София, където изучава рисуване, живопис, скулптура, шрифт и история на изкуството.  През 1980 г...

публикувано на 06.07.25 в 05:35

Дафина Коен: В изложбите храната е главно действащо лице

"В една нощ - 60 години", така се нарича честването на юбилея на един от музеите, с най-много експонати в света "Музей Израел" в Ерусалим. Археология, фолклор, изобразително изкуство са само част от направленията на дейност. Зад интересните постоянни и временни експозиции, стои труда на много хора. Този път на всеки посетител му се дава..

публикувано на 06.07.25 в 05:20
 Яна Местдаг

Младата цигуларка Яна Местдаг: Мечтая да стана добра цигуларка и добър човeк

Срещаме ви с младата цигуларка Яна Местдаг.  Тя е от българо-белгийски произход. Майка й е българка, а баща й белгиец. И двамата са музиканти в Симфоничния оркестър на Антверпен. От малка Яна започва да свири на цигулка. Явявала се е на различни конкурси, печелила е награди, включително и в България. Преди дни завърши средното си образование и..

публикувано на 05.07.25 в 08:15

Военноисторическият музей открива изложбата "Глад 2.0"

Днес, в 16 часа, ще бъде открита изложбата "Глад 2.0". С нея Националният военноисторически музей отбелязва своята 109-годишнина . Изложбата може да бъде видяна в следващите 3 месеца.  " Това е едно пространство за изживяване, едно пространство за рефлексия, място, в което посетителите да дойдат и да съпоставят факти от нашето минало и..

публикувано на 03.07.25 в 10:47

A to Jazz от 3-ти до 6-и юли

Световен джаз в София от 3-ти до 6-и юли. A to JazZ – най-големият фестивал за градска култура , се завръща за 14-и път с музика, свобода на изразяване, споделени емоции и пълно потапяне в пъстротата на по-високото изкуство.  Програмата събира някои от най-добрите международни джаз, соул, фънк, ар-ен-би и етно изпълнители  - вокалисти,..

публикувано на 02.07.25 в 18:23

27-мия фестивал "ДокAвив" се проведе в Тел Авив

Сега, когато над Израел се сипят иранските балистични ракети, всяко събиране на повече от 30 човка е нежелателно, за да се минимизират жертвите от паднала ракета, но в навечерието на войната с Иран завърши в Тел Авив - Яфо 27-мия фестивал "ДокAвив". На нашата кореспондентка в Израел Искра Декало й се струваше, че всичко е върха на..

публикувано на 01.07.25 в 12:45
Израелската опера в Тел Авив

Премиера на “Ариадна на Наксос“ в Телавивската опера

Допреди около половин век в Израел е било немислимо да се изпълняват произведения на Вагнар и Рихард Щраус. Докато отдавна преминалия в отвъдното Вагнер не може да бъде обвиняван, че пред камерите на смъртта във фашистките концлагери е изпълнявана негова музика, Рихард Щраус е бил почти две години председател на Музикалната камара на Райха, назначен..

публикувано на 30.06.25 в 20:30