Оказва се, че жените които обичат мотори не са никак малко и дори са създали своя световна организация. Тя има клон и у нас.
Така жените взаимно се подкрепят в интересите си към мотоциклетите и усъвършенстването на тяхното управление. А това определено дава самочувствие. Сам по себе си мотоциклетът е предизвикателство, а пътят още по-голямо.
"Не мисля, че мъжете ни завиждат, че сме на мотори, по-скоро е усещане за някакъв вид конкуренция, не е редно да е това...По-често обаче реакцията е положителна, а пък някои се чувстват леко засрамени...", разказа в "Нощен Хоризонт" Виолета Иванова, която оглавява организацията на жените мотористки у нас и има изминати над 50 хиляди километра с мотор на пет континента.
"Като цяло не смятам, че е конкуренция между половете, нашата идея е да правим нещата, които ние харесваме. Това е предизвикателство към теб самия, в една нова среда, с различни усещания, динамични, нетипични, да видиш ти докъде можеш да стигнеш...Аз лично съм изпитвала повече позитивни реакции", сподели за БНР и Ива Цветкова, член на организацията, осъществила само преди дни първото самостоятелно излизане зад граница своя мотор.
Ива Цветкова и Виолета Иванова споделиха в "Нощен Хоризонт", че хората се радват, когато видят, че жена е на мотора. За други това е странно или любопитно, но за тях самите това е еманацията на свободата. Това е за нас е хоби, смятат те.
Но за Виолета е и работа вече. Това с карането на мотор е и краен образ на свободата - защото това е много голяма отговорност и трябва да си винаги нащрек, казва тя.
А Ива, която се занимава с киберпрестъпност, казва, че много й се иска и за нея мотоцитлетизмът да бъде професия един ден, не само хоби.
Още по темата в звуковия файл
С наближаването на летния туристически сезон темата за глада за кадри за сезонна заетост отново е актуална. За поредна година в Добрич се проведе трудова борса с такава насоченост, която предоставя възможност търсещи работа да се срещнат с работодатели - хотелиери, ресторантьори, концесионери на плажни ивици и др. Могат ли всички..
Столична библиотека и фондация „Глобални библиотеки – България“ организираха представяне с фокус – ролята на библиотеките в изпълнението на Стратегията за цифрова трансформация на България (2020 – 2030). Участие в събитието взеха представители на ключови за изпълнението на стратегията министерствата, както и на Столичната община. Събитието е..
Когато източният вятър премине през ума и сърцето, той носи със себе си не само думи, но и цяла вселена от значения . Какво означава един поздрав в Корея? Не е просто "Здравейте", а поклон, жест на уважение , хилядолетна традиция, предавана през поколения. Какво значи да изучаваш Кореистика? Не е просто запаметяване на йероглифи и..
В частно училище в периферията на София – в Иваняне, беше открит кабинет по изкуствен интелект. Най–доброто обяснение защо в едно училище трябва да има стая за изкуствен интелект го дават учениците. Виктор, който е петокласник и по-големите му съученици Зулфие и Васил посочват, че така или иначе децата го използват в учебния процес ...
От фондация "Искам бебе“ настояват за промяна в правилата за работа на Центъра за асистирана репродукция и за финансиране от държавата да бъдат включени и пациентите, които имат нужда от донорски генегичен материал . Това заяви председателят на фондацията Мария Янева. Тя поясни, че в началото на седмицата исканите промени са внесени и обсъдени в..
Държавата започна ремонти на домовете за стари хора. Модернизацията се прави с финансиране от Плана за възстановяване и устойчивост. Един от домовете, в които ще бъдат подобрени условията за възрастните хора, е в павликенското село Караисен. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов даде началото на ремонта на този дом тази..
Българският енергиен и минен форум (БЕМФ), съвместно с "Клуб Сенатор", организира професионална дискусия на тема "Аргументи - "За" и "Против" добива на шистов газ в България". Участниците в дискусията излязоха с Отворено писмо. В него се посочва: Над 13 години на територията на Република България и българската акватория на..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали рискът, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в..
Няма вариант в пощите да се продава каквото и да било! Това заяви пред БНР Пламен Дончев, председател на федерация "Съобщения" към КТ "Подкрепа",..