По искане на Украйна генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг свиква заседание на новия Съвет НАТО-Украйна, за да бъде обсъдена настоящата ситуация със сигурността в Черно море. Киев обяви, че подсилва офанзивата си с дронове.
Украйна изпраща на фронта 1700 поразяващи и разузнавателни дрона, съобщи вицепремиерът и министър на цифровата трансформация Михаил Федоров.
По-рано президентът Володомир Зеленски обяви началото на операция "Армия от дронове". Събирането на средства по проекта започна през юли миналата година.
"Вече не е проект, а реална армия от дронове. Имаше представяне на различни видове такива машини, които се използват за отбрана, а също среща с производители, проектатнти и донори. Има резултати и това може да се види в новините", посочи Зеленски.
Тази нощ руските сили са атакували с дронове "Шахед" Харковска област. Има попадение в промишлени съоръжения, в резултат на което там е възникнал пожар. Русия е започнала да използва дронове-камикадзе собствено производство за атаки срещу Украйна, заяви военният говорител Наталия Гуменюк.
Съветът НАТО-Украйна заседава днес по повод последните събития, свързани с транспортирането на украинско зърно през Черно море.
Според британското разузнаване руският Черноморски флот се подготвя за блокада на украинските пристанища, след като Москва спря изпълнението на международното споразумение за доставка на зърно. Модерната руска корвета "Сергей Котов" вече патрулира маршрута между Босфора и украинския пристанищен град Одеса. Укринформ също потвърди, че Черноморският флот на Русия е променил позициите си след оттеглянето на Москва от зърнената сделка.
Папа Лъв XIV отново предложи услугите на Ватикана да бъде домакин на мирни преговори между Украйна и Русия - часове след като руснаците засипаха с повече от 700 дрона и ракети украинските градове. Папата отправи поканата си пред президента на Украйна Володимир Зеленски, с когото се видя в градчето Кастел Гандолфо, недалеч от Рим. Зеленски е в Италия..
Локализиран е пожарът, който избухна край Кърджали в ранния следобед. Причината за него е гръмнал трафопост. Огънят е засегнал част от вилна зона, където са изгорели временни постройки. Няма пострадали хора. В гасенето на пожара участваха 12 огнеборци. Огнището вече е ограничено в зоната на инцидента. Пожарът е възникнал край пътя за Ардино...
Товарен кораб потъна в Червено море след въоръжено нападение, зад което се предполага, че стои йеменската групировка хути. Четирима от моряците загинаха, а 14 са в неизвестност. Корабът "Eternity C", който потъна тази сутрин, бе атакуван в понеделник от нападатели, които го застигнаха с моторници и го обстрелваха с ръчни гранатомети. За..
Пожар гори в покрайнините на Пазарджик. Огънят е тръгнал от сухи треви, но заради силния вятър вече достига крайните блокове в западната част на многолюдния квартал "Запад". Районът е силно задимен! Обстановката е тревожна. Всички пожарникарски екипи са на място, дори и хората, които са в почивка. Все още няма официална информация за щетите...
В специално изявление премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски заяви, че европейският път на Македония е бил блокиран от България от самото му начало. Той сравни днешното решение на европарламента с историческите последствия от Илинденското въстание и Първата Световна война, предаде електронното издание "Vlada.MK". Всички споменавания..
Бившият енергиен министър Росен Христов определи днешните претърсвания в дома си заради делото "Боташ" като "персонална атака" и "политическо преследване". Пред журналисти пред дома си той обясни, че разследващите са взели всичките му средства за комуникация и са си тръгнали. Документи не са изземвани, защото нямало такива. Действията на..
В Република Северна Македония се наложи евакуация на хората в скопското село Визбегово, до което гори депо за стари автомобили и целият район е задимен. Има един ранен човек, съобщават македонски медии. Голям пожар върлува близо Скопие Три горски пожара се разраснаха в община Крива паланка, огънят е стигнал до първите къщи на село..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..