"Беше необходимо да се издигне тази кандидатура, защото цялата политическа картина напоследък започва да изглежда все по-нездрава. С всички тези сметки за съдружаване, за коалиране, обединяване далеч извън идеологията, далеч извън политиката. Все пак някаква автентичност, някакво приличие трябва да се върне. В политиката има ляво, има си дясно."
Това заяви в интервю за БНР журналистът и публицист Иван Стамболов – Сула, който е част от инициативния комитет, подкрепил проф. Лилков.
"Кандидатурата на Терзиев доста разлая кучетата и се наложи да се даде някакъв отговор", изтъкна Стамболов.
Основната битка няма да е между Васил Терзиев и Вили Лилков, смята той, макар че "щабовете вече се опитват да я вкарат в тези релси". Журналистът нарече "опорка" мнението, че Вили Лилков ще разцепи десницата. Според него това обърква десните избиратели.
"Това, че ПП-ДБ претендират да бъдат градска десница, въобще не означава, че те не са една завършена и съвършено модерна левица. Ако има нещо, което да се разцепи – това е левицата. Тя ще се разцепи на една стара, болшевишка левица в лицето на БСП и на една нова, неомарксическа левица в лицето на това формирование."
"Васил Терзиев не представлява никакво дясно. Той представлява една модерна левица", добави Иван Стамболов.
"Българската десница е малко по-особена, водещо начало е антикомунизмът и антитоталитаризмът. За много хора дясното минава през антикомунизма, колкото и да не им се ще да го признаят. Да се издигне кандидат с такава биография, наистина е странен ход, но те си знаят."
"Не му е това играта на Борисов в момента" – така публицистът отговори на въпроса дали има вероятност ГЕРБ да подкрепи проф. Вили Лилков на първи тур на местните избори.
Би било нелепо от гледна точка на партийната технология ГЕРБ като първа партия на парламентарните избори да се яви без свой кандидат за кмет на столицата, отбеляза Стамболов.
Кметът е голям домоуправител, но кметът на София трябва да бъде и политическа фигура. Проф. Лилков съчетава тези две неща, посочи Иван Стамболов.
Той определи като "заклинание" мнението, че "София стене под някакъв невероятно извратен модел, който трябва да бъде променен".
В българската политика го има синдрома на автобуса – знаем дневния ред, знаем къде отиваме и какво трябва да се направи, автобусът е един, единствената интрига остава кой ще бъде шофьорът, кой ще го кара, коментира Иван Стамболов в предаването "Преди всички".
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Наематели на общински жилища протестират пред Столичната община заради обсъждането на нови правила за настаняване. Ако влязат в сила новите правила за настаняване, има реална опасност те да останат на улицата. Предлага се да се въведат срочни договори до 5 години . Вносителите на текстовете от "Спаси София" са категорични, че крайно нуждаещи се,..
Студенти от Юридическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" планират протест от 18.00 ч. пред сградата на СУ срещу повишените такси за платено обучение за следващата академична година. При някои такси е заложен троен ръст. Вчера на среща със студентите министър Красимир Вълчев е уверил, че Народното събрание ще..
Студенти и млади лекари от инициативата "Бъдеще в България" ще представят предложения за промени в правилата за специализациите в здравеопазването у нас. Техни представители ще участват в първото заседание на работната група към здравното министерство, която беше сформирана миналата седмица с цел изготвяне на промени в Наредбата за..
Днес се открива официално 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Тя ще се проведе в централата на организацията в Париж, но с домакин България. Сесията ще продължи до 16 юли. В българската делегация са министрите на културата, на туризма и на околната среда. Страната ни трябваше да е домакин в София, но се отказа и това..
С държавата Пеевски прави същото, което направи с ДПС на Доган . Г-н Пеевски владее доста институции и лостове за влияние, които не са публични. Стъпка по стъпка се завладяват основни институции и регулаторни органи. Силата на Пеевски се крепи върху неща, които не са видими публично, затова е много възможно да го митологизираме . Това..
Свалянето на приложения на мобилните телефони е често разпространена практика, когато става въпрос за отстъпки в различни търговски вериги. В този случай няма начин магазините да не знаят всичко за нас, а личните си данни даваме съвсем доброволно . Те прилежно се съхраняват за нашите гастрономически предпочитания. Но ако самият ти се сетиш..
От ГДБОП предупредиха за бум на крадени профили в социалните мрежи с цел финансови измами . Хакерите постоянно се адаптират към техническата среда, променят начините, чрез които атакуват чатовете в социалните мрежи, в които хората прекарват голяма част от ежедневието си. В момента се наблюдава атака на профили, като се пише на контактите, че..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Налице е култура на злоупотреба с т.нар. неотложност . Прокуратурата заедно с МВР прави каквото си иска, а съдът най-често като селски кмет одобрява..
60 млади учители от цялата страна обсъждат до края на тази седмица в архитектурния резерват Арбанаси какво е да си преподавател на дигитално..