"Едни животни действат така. Проблемът е, че тези терористични организации не искат да признаят съществуването на държавата Израел"
Той разказа как терористичната организация е успяла да вкара в заблуждение Израел, докато е подготвяла нападението.
"През миналата седмица имаше разговори между Израел и "Хамас“. Организацията отговаря за живота на около 2 милиона жители – палестинци в Газа. Те поискаха Израел да позволи да се увеличи броя на палестинските работници, които преминават границата. Страната ни се съгласи, но това беше номер – ние да бъдем спокойни и приспани, а те приготвяха тази атака".
Иран и "Хамас“ имат една и съща политика, заяви Давид Коен.
"Те казват, че Израел няма право да съществува. Не искат да признаят историята. Иран подкрепя и "Хизбула". Дава им парите и оръжията".
Давид Коен обясни, че Израел не може да бъде обвиняван в убийства на палестинци.
"Живея в Йерусалим – град, в който една част от населението е палестинско. Работят навсякъде. Това е един живот заедно"
Той посочи, че страната му най-вероятно ще проведе и сухопътна операция в ивицата Газа.
"Прави се подготовка. 300 хиляди от резерва вече са призовани във войската. Ако не влезем в Газа, няма да може да унищожим силите на "Хамас“, които пак ще повтарят тези атаки".
Разказ от първо лице за ужасите, случили се в Израел, може да чуете в звуковия файл.
Орид Коен успява да оживее след атаката на "Хамас" в кибуца Кфар Газа. Тя е на 52 години и вчера цял ден е погребвала съседите и приятелите си. Майка е на 4 деца. Успяла е са влезе в скривалището.
"Виждах терористите. Стреляха наред. Бяха дошли да убиват".
40 часа след началото на военните действия ни евакуираха, за да може да продължат проверките за терористи и да съберат труповете от домовете и улиците, разказа тя.
Много ви моля – разкажете на света за зверствата на терористите, призова Орид Коен.
Двама души загинаха, а няколко души бяха ранени, след като кола се вряза в множество хора в югозападния германски град Манхайм, предаде ДПА, като се позова на източници от службите за сигурност. Първоначално беше съобщено за едни загинал човек. Автомобил се е врязал в тълпа хора в Манхайм Според информацията, съобщена от службите за сигурност,..
Американският президент Доналд Тръмп продължава с публичните си нападки срещу президента на Украйна Володимир Зеленски. Без резултат завърши срещата между Тръмп и Зеленски Тръмп сподели тази вечер в интернет платформата Truth Social съобщение на "Асошиейтед прес" от снощния брифинг на Зеленски в Лондон със заглавие "Украинският президент казва, че..
Трети март е олицетворение на съкровения идеал на поколения българи за свободна, обединена и независима България. Това каза президентът Румен Радев в словото си по повод на националния празник - Трети март. Държавният глава участва в тържествената заря-проверка на площад "Народно събрание“ в София, където прие почетния строй на..
Водата в горнооряховското село Стрелец не е годна за пиене. За това предупреди Регионалната здравна инспекция. Община Горна Оряховица прави организация за доставката на бутилирана вода за населението. Водата в село Стрелец не е подходяща за пиене, особено от бебета, малки деца, бременни жени и хора с хронични заболявания, защото е..
Централната гара във Виена е евакуирана заради предполагаема бомбена заплаха. В ход е мащабна полицейска операция, съобщи "Ройтерс", като се позова на вестник "Курир". Преустановен е жп превозът. Полицията в австрийската столица призова гражданите да не посещават гарата.
Хиляди хора от всички краища на България присъстваха в курорта Пампорово на Голямото ски спускане с народни носии и български трибагреници, посветено на националния празник – 3 март. За поредна година в масовото шествие от връх Снежанка до "Студенец“ се включиха малки и големи, дошли специално за честването на празника от цялата..
"Утре ще изпратя писмо до страните членки, в които ще ги информирам за плана "Превъоръжи Европа", каза председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. Тя прави това два дни преди извънредното заседание на евролидерите на 6 март, което ще бъде изцяло посветено на тази тема, както и на военната помощ на ЕС за Украйна. Фон дер..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Неизвестни факти от руските военни архиви сочат, че през 1878 година Кърджали е освободен след тежко сражение, разказва за БНР Станчо Станчев,..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.