"Това, което съм забелязал през годините работа в сферата на дарителството е, че даряват хора от всички прослойки на обществото, но общото при тях е, че те са достигнали до някакво ниво в живота си, което ги удовлетворява лично и имат нужда да помогнат, каза в "Нощен Хоризонт" Павел Андреев, създател на платформата PavelAndreev.BG.
PavelAndreev.BG е най-голямата платформа за организиране на благотворителни кампании за набиране на средства за лечение и за социални каузи в България.
280 са активните до момента кампании на платформата.
Тя свързва успешно хората, които имат нужда от помощ с хората, които имат нужда да помогнат. Платформата е високо технологична и предлага шест удобни метода за дарение, които обхващат нуждите на всички дарители по цял свят. Отличава се с конкретно и ясно дефинирани правила за изплащане на средствата по здравните кампании и екип, който е до бенефициентите от пускането на тяхната кампания до успешния й завършек.
"За платформата мога да кажа, че тя беше създадена не затова, за което е в момента. Това се направи, за да мога по-лесно да дигитализирам на едно място пари с мои приятели, с които сме разделени от дистанция, за да можем с тях да не си превеждаме пари по сметки, а дигитално на едно място това да бъде обединено.
След това обаче това нещо съвпадна с моите мисли и с една жена, с която се открихме взаимно. Тя искаше да се направи кампания в помощ на две деца по време на пандемията, така започнахме всичко с тяхното подпомагане и изведнъж нашата платформа стана видима за обществото.
Всичко в едни момент си съвпадна, разказа още Павел Андреев.
Той посъветва хората, че щом има нещо или мисъл, с която "ставате и лягате, значи трябва да го осъществите".
"Бих казал още, че хората не знаят как да водят благотворителни кампании и това е нормално. Ние винаги водим разговори с хората, които пожелаят да стартират кампания при нас.
Даваме им насоки как да разкажат емоционално личната си история, да покажат реално какви са проблемите им, пред дарителя не е нужно да показваш сила, той е за да ти помогне и той ще ти помогне, защото вижда, че ти си в труден момент.
Бъдете прозрачни към дарителите, давайте отчети за събраните средства, отговаряйте на всяко обаждане, аз вдигам на всеки - дарител, бенефициент, правете го и вие. Дръжте хората в течение с развитието на каузата - добро, лошо - всичко си казвайте, както е, посъветва още дарителите и търсещите помощ от кампании хора, Павел Андреев.
По думите му - "За редовните дарители не е нужно да дойде Коледа, за да помогнат!".
Някои от хилядите успешно реализирани кампании са:
"Живот за бебе Кристин" - тя страда от сърдечна недостатъчност и има нужда от трансплантация на сърце. В рамките на 10 дни бе събрана сумата от почти 1 милион лева и детето беше транспортирано с медицински самолет до Индия, където бе извършена успешно трансплантацията. Днес тя е в България със семейството си.
"Дари живот на Митко" - той страда от левкемия и за лечението му бе събрана сумата от почти 1,3 милиона лева. Лечението все още е в ход.
Към платформата има стартиран и Фонд за лечение на деца, който представлява месечен абонамент или еднократно дарение по сметка и цели да подкрепи лица до 18 г., които се борят с онкологично заболяване или имат нужда от трансплантация. Целта на Фонда е да подкрепи кампаниите в самото начало или в момента, в който спадне дарителската подкрепа. По този начин се гарантира мигновения старт на лечението и това то да не бъде прекъснато в даден момент.
Също, има редица социални каузи, които са успешно реализирани или са в ход като: строителство и ремонти на храмове, кампании в подкрепа на деца лишени от родителска грижа, кампании за издаване на книги, за спасяване на животни и изграждане на приюти за тях.
Амбициите и целите на екипа са през 2024 г. платформата да се утвърди не само в България, но и в цяла Европа и да добие авторитета и ранга на най-големите благотворителни организации. Това би бил огромен успех не само за тях, но и за прославянето на България.
Павел Андреев е роден на 17 септември 1991 г. в град Добрич. Завършва “Първа езикова гимназия” гр. Варна с немски език, а след това Университет по архитектура строителство и геодезия (УАСГ) специалност строителство на сгради и съоръжения (ССС). Професионалната му практика стартира с редица стажантски позиции още с идването му да следва в гр. София на 19 години. След завършването си на 24 години стартира работа като ръководител на проекти в строителна компания в гр. Варна като там работи 7 г. до навършване на 31 годишна възраст. Успоредно успява да развие и малък бизнес в сферата на имотите. На 20 години за първи път се среща с благотворителността под различни форми и не спира да активен в това. На 7 октомври 2021 г. учредява Фондация Павел Андреев, която е и юридическото лице зад платформата PavelAndreev.BG.
Още по темата в звуковия файл.
Семейство Даниела Савомолска – Овчарова и Владимир Овчаров са професионални художници, артистични номади, живели са близо 30 години в Съединените американски щати. Решиха да се завърнат в България, но не в родната София. Избраха новият им дом да бъде в бивша бозаджийница във великотърновското Ново село. Преобразената от тях къща в самия център на..
Навръх рождения ден на програмите на БНР "Хоризонт" и "Христо Ботев" "Изотопия" припомня интервюто, с което започна настоящия радиосезон, за да засвидетелства уважението на голямото радио към малкото – някогашната радиоточка . С течение на времето нещата се променят. В България изучава културното наследство в Самоковско, но и в..
Исус Ангелов е потомствен музикант, наследил таланта си от дядо си и баща си. Обича да работи и да постига целите си. С един акордеон може да предаде звука и на други музикални инструменти, като орган и цигулка. „Музиката я поставям на първо място и се радвам, че като един символ на столицата, свирейки къде ли не, създавам настроение, радости..
Д-р Людмила Баждарова е гост в рубриката "Горещи сърца". Тя е педиатър, неонатолог и детски кардиолог. Завършва Медицинския университет в София през 1990 г. През 2001 г. придобива своята първа специалност Детски болести. През 2006 г. придобива специалност - Детска кардиология, а през 2021 г. - и третата си специалност - Неонатология...
Как България да напредва? Калин Симеонов – носител на награда "Джон Атанасов", има своя отговор. Страната трябва да задържа умните програмисти. Тази година заедно с Драгомир Попов той е отличен с грамота "Джон Атанасов" в категорията "Ученици и техните преподаватели". Калин Симеонов започнал да се занимава с програмиране от интерес...
Драгомир Попов е един от тазгодишните носители на грамота от наградите на името на Джон Атанасов. Драго е от Перник, учи в Софийския университет и мечтае да програмира алгоритми за игри. Младежът учи софтуерно инженерство във Факултета по математика и информатика . Смята, че "това е поле, което въпреки навлизането на ИИ ще може да устои..
Сертификат за номинация в категория "Джон Атанасов – вдъхновител и създател на таланти" тази година получи Теодор Николов. Той е учител по информационни технологии в плевенското ОУ "Васил Левски". Просто нещата се получават, казва Николов, чиито ученици са неколкократни национални шампиони в STEM конкурси, национални състезания по..
Светла Тошева е литературовед, посветила много оригинална статията за поезията на Христо Смирненски. Заглавието е " Живописната палитра в поезията на..
За да се оцени какво е направил Путин в своето дълго управление, трябва да има някаква завършеност. Може да се оцени едва след като той престане да..
В първото издание на предаването "Политически НЕкоректно" през новата година гостуват журналистите Миролюба Бенатова и Генка Шикерова, автори на..