Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Берое победи Хебър с 2:1

Снимка: beroe.bg

Отборът на Берое постигна първа победа в последните три мача, надвивайки с 2:1 Хебър (Пазарджик) на старта на 18-ия кръг. Домакините със сигурност не бяха по-добрия отбор, но миг на индивидуална класа на техните нападатели им помогна да стигнат до трите точки. С тях те събират 24, остават на 8-о място и дърпат с 4 пред днешния си съперник.

През седмицата се появиха информации за социални проблеми в клуба на Берое, като някои медии дори написаха, че имало играчи, които са откраднали храна, за да не гладуват. Това обаче по никакъв начин не пролича на терена и старозагорци записаха 7-а победа от началото на шампионата.

Домакините от Стара Загора създадоха първата голова възможност в мача в 8-ата минута, но тя беше пропусната от Вини Трибуле. Само след пет минути Хебър също имаше шанс да вкара, но Ангел Бастунов ритна топката над горната греда.

В 34-ата минута Джани Политино проби по крилото и подаде на Трибуле, който не успя да стигне до топката. Но в същата минута Стефан Гаврилов се добра до топката, стреля, Игонен изби. Отбитата топка попадна в Сантяго Годой и той откри резултата.

Три минути след началото на второто полувреме беше отменено попадение на гостите след намесата на системата за видеоповторение (ВАР). Натискът на хебърци се усилваше и в 54-ата минута Едвин Ласо не успя да изчисти топката под напрежение, тя попадна в Бастунов, който я вкара за 1:1 с глава.

Равенството се запази точно 10 минути, защото в 64-ата минута Сегундо Пачаме засече подаване от ляво и с мощен изстрел с левия крак я прати във вратата на гостите от Пазарджик. За Пачаме това е и първи гол в професионалния футбол изобщо. Абсолютно аналогична ситуация се разигра в 76-ата минута, отново за Сантяго Годой, но ударът му с глава излезе в аут. 

До края на мача гостите опитаха няколко добри атаки, за да изравнят, но защитата на старозагорци се справи. Буквално секунди преди последния съдийски сигнал хебърци имаха претенции за дузпа, но съдията Драгомир Драганов дори не поиска помощ от системата за видеоповторения.


По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изненадващ победител в 12-тия етап на Джирото

Нидерландецът Олав Кой от тима на Висма спечели 12-ия етап от Обиколката на Италия, който бе с дължина от 172 километра от Модена до Виадана. Кой използва чудесното извеждане на съотборника си Вут ван Аерт във финалните метри и в спринт успя да спечели победата под носа на сънародника си Каспер ван Уден (Пикник Пост НЛ) и британеца Бен Търнър (Инеос)...

публикувано на 22.05.25 в 18:57

20 спортисти с интелектуални затруднения ще участват в атлетическата лига в София

20  спортисти с интелектуални затруднения ще участват във второто състезание от атлетическа лига GO!KIDS!. Надпреварата ще се проведе на стадиона на Национална спортна академия “Васил Левски” в  София на 25 май.  Лекоатлетите от  Федерацията по адаптирана физическа активност (ФАФА) с президент Слав Петко  ще участват в спринта на  100 метра, като..

публикувано на 22.05.25 в 07:39

Финалът за Купата на България - пряко по "Хоризонт"

Отборите на Лудогорец и ЦСКА ще определят носителя на Купата на България по футбол. Финалът е тази вечер на  Националния стадион "Васил Левски" от 19:00 часа и ще бъде ръководен от Георги Кабаков. Двубоят може да проследите пряко по програма "Хоризонт".  И двата отбора са пределно мотивирани да спечелят трофея пред пълните трибуни, на които ще има близо..

публикувано на 22.05.25 в 07:28
Национален отбор по волейбол (жени)

Тони Зетова с група от 14 волейболистки за турнир в Полша

Женският  ни национален отбор по волейбол заминава в днес за Полша, където ще вземе участие в международния турнир за Купата на кмета на Кошалин (23-25 май). Съперници на „лъвиците“ ще бъдат отборите на Франция, Швеция и домакинът Полша. В първата среща ще се изправим срещу полякините, а тя се явява неофициален дебют на селекционера Антонина Зетова...

публикувано на 22.05.25 в 06:17
Лудогорец спечели Купата на БФС

Лудогорец спечели Купата на БФС и ще играе в ШЛ за младежи

Лудогорец е новият носител на Купата на Българския футболен съюз при 18-годишните. “Орлите” победиха във финала Левски с 2:1. Успехът в турнира гарантира и участие на разградчани в  Шампионска лига за младежи през следващия сезон. И двете попадения за Лудогорец настадиона във Велико Търново паднаха през първата част. Филип Гигов се възползва от грешка..

публикувано на 22.05.25 в 06:00
Тотнъм победи Манчестър Юнайтед и спечели Лига Европа

Тотнъм спечели Лига Европа

Отборът на Тотнъм спечели трофея във футболния турнир Лига Европа. На финала, който се игра в испанския град Билбао, Тотнъм победи с 1:0 Манчестър Юнайтед. Голът отбеляза Бренън Джонсън в 42-ата минута.  По пътя към финала Тотнъм се справи в елиминациите последователно с АЗ Алкмаар, Айнтрахт Франкфурт и Бодьо Глимт.

публикувано на 21.05.25 в 23:59
Новак Джокович

Новак Джокович достигна четвъртфиналите в Женева

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей АТП 250 в Женева (Швейцария) с награден фонд от над 596 хиляди евро. Поставеният под номер две сърбин се наложи с 6:2, 6:3 срещу Мартон Фучович. Бившият лидер в световната ранглиста постигна три пробива срещу унгарския тенисист и приключи срещата при втората си..

публикувано на 21.05.25 в 21:20