Надежда Горанова не само е екологът в община Ямбол, тя е тази, която е приела като лична отговорност и грижата за приюта за бездомни животни. Условията в него не винаги са такива, каквито на нея и се иска да бъдат, особено когато животните са много, а сигналите за намерени изхвърлени кучета са по 5-6 на ден. Всяка година около Коледа служителите от приюта се опитват освен да съберат допълнителни средства и да обърнат погледите на обществото към този проблем. Вече са отпечатани новите календари и новогодишни картички, обяви Надежда Горанова.
„И сега ни помогнаха хора, които обичат бездомните кучета и се грижат за тях. Тази година те отново подпомогнаха издаването на картичките и календара“, казва с благодарност Горанова.
И тази година обект на фотосесиите са питомците на приюта.
„Също така и деца, които много обичат кучетата в нашия приют и са редовни посетители. За наше щастие по време на снимките тази година имаше ученици- доброволци, и те също са с нашите кучета
8- годишният Александър, които е по- малкият син на Надя Горанова често може да бъде забелязан да разхожда в градския парк домашните любимци на семейството, трите кучета разбира се са бивши обитатели на приюта.
„Често ходя в приюта, обичам да разхождам животните. На децата, които се страхуват искам да кажа, че кучетата са добри, злобни са само, когато не са възпитани добре
Продажбата на календарите и картичките, макар и скромно допълва бюджета на приюта.
Картичките са на цена от 2 лева, а календарите -20, като тази година е по- голям и с повече листи.
В момента в приюта има 130 животни, което максималният капацитет на клетките. Сигналите за изоставени животни, не само че не намаляват, а напротив- вече се изхвърлят и породисти кучета.
Въпреки кампаниите, въпреки призивите и опитите да се ограничи изхвърлянето на домашни любимци, защо броят на изоставените животни расте.
Обяснението за това на Надежда Горанова е, че много стопани са безотговорни, както и наличието на нелицензирани развъдници за кучета, както и липсата на достатъчен контрол върху тях.
Още по темата в звуковия файл.
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..