Надежда Горанова не само е екологът в община Ямбол, тя е тази, която е приела като лична отговорност и грижата за приюта за бездомни животни. Условията в него не винаги са такива, каквито на нея и се иска да бъдат, особено когато животните са много, а сигналите за намерени изхвърлени кучета са по 5-6 на ден. Всяка година около Коледа служителите от приюта се опитват освен да съберат допълнителни средства и да обърнат погледите на обществото към този проблем. Вече са отпечатани новите календари и новогодишни картички, обяви Надежда Горанова.
„И сега ни помогнаха хора, които обичат бездомните кучета и се грижат за тях. Тази година те отново подпомогнаха издаването на картичките и календара“, казва с благодарност Горанова.
И тази година обект на фотосесиите са питомците на приюта.
„Също така и деца, които много обичат кучетата в нашия приют и са редовни посетители. За наше щастие по време на снимките тази година имаше ученици- доброволци, и те също са с нашите кучета
8- годишният Александър, които е по- малкият син на Надя Горанова често може да бъде забелязан да разхожда в градския парк домашните любимци на семейството, трите кучета разбира се са бивши обитатели на приюта.
„Често ходя в приюта, обичам да разхождам животните. На децата, които се страхуват искам да кажа, че кучетата са добри, злобни са само, когато не са възпитани добре
Продажбата на календарите и картичките, макар и скромно допълва бюджета на приюта.
Картичките са на цена от 2 лева, а календарите -20, като тази година е по- голям и с повече листи.
В момента в приюта има 130 животни, което максималният капацитет на клетките. Сигналите за изоставени животни, не само че не намаляват, а напротив- вече се изхвърлят и породисти кучета.
Въпреки кампаниите, въпреки призивите и опитите да се ограничи изхвърлянето на домашни любимци, защо броят на изоставените животни расте.
Обяснението за това на Надежда Горанова е, че много стопани са безотговорни, както и наличието на нелицензирани развъдници за кучета, както и липсата на достатъчен контрол върху тях.
Още по темата в звуковия файл.
Глътка лимонада, усмивка и кауза, която стопля душата. Така може да се опише инициативата "Лимонада с кауза", зад която стоят не бизнесмени, а деца с големи сърца. На малка пъстра сергия, разположена на уличка в столичния квартал "Витоша", трима малки ентусиасти – Ерика, Гого и Александрина – продават домашно приготвена лимонада и ръчно..
Десислава Костадинова и Зара Маринова през новата учебна година ще бъдат в пети клас. Те живеят в район "Аспарухово". По инициатива на Десислава бе създадена благотворителна кампания за събиране на средства за нейната съученичка Димана, която трябваше да бъде изследвана за предишното си заболяване в Турция. Десислава изработва гривнички..
За поредна година залите на Регионалния исторически музей в Русе се превръщат в занимални за децата по време на горещите летни ваканционни дни. Първото издание за тази година на "Лято в музея" приключи, но следват още две - през юли и август. Това е едно от най-желаните занимания за децата от Русе. Идеята за еко обучението сред музейните..
Ако не беше толкова страшно, би било забавно да се види шествие, в което хората водеха към бомбоубежището не само децата си, но и домашните си любимци - кучета, котки, птички в кафези, хамстери или други животни в клетки. Понякога в скривалището се струпваха повечко животинки и започнаха конфликти между тях. Медиите дълго обсъждаха участта на..
Миналия месец в Тетевен се състоя традиционната среща на ветерани алпинисти, организирана от тяхното сдружение "Мальовица" . Гости бяха Иван Вълчев, Методи Савов, Николай Петков и Кирил Досков, които през 1984 г., в рамките на българската експедиция, изкачват Еверест по Западния гребен. Подобни срещи има всяка година и са организирани от..
Най-младежкият филиал на Столичната библиотека в район "Студентски" отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено пространство за четене, срещи и събития, литературни четения и финал на Третия шампионат по поезия на софийските училища „Млада метафора“. Един от основните приоритети на най –голямата публична библиотека в..
Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има представители на структурата, които ще следят да няма посегателства над бездомните животни, за които се грижат. Това разказа за "Хоризонт" Стефан Курдов. "Проведохме среща с ръководството на..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..