Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сцени в Рим и нови актьори влизат в интригуващата история за винарните в новия сезон на "Вина"

| Интервю
Виктор Божинов
Снимка: Ани Петрова

Вторият сезон на интригуващия роден сериал “Вина” тръгва на 7 януари по БНТ. В продължението на историята се появява и Дария Томова, собственичка на винарна, в ролята Лилия Маравиля. Това съобщи режисьорът на сериала Виктор Божинов в “12+3” по БНР.

"В занаята е правило, че едно нещо, което е добре прието от публиката, после трябва да се надгради, да има нещо по-различно, за да се задържи вниманието", казва Виктор Божинов.

Във втория сезон историята започва 5 дни след края на първия сезон – историята и конфликтите. Развръзката от първия сезон се превръща в завръзка в продължението. Не само да се съхрани в една винарна, а какво се случва с конкуренцията и всичко това се случва при една течаща процедура, която заплашва околната среда, но и двете винарни трябва да съществуват. Дали по-голямата заплаха ще окаже партнирането и ще се обединят ли?

"Занимаваме се със взаимоотношенията на героите ни и разбира се, когато има обществено политически събития в малък град, като местни избори, нормално е да дадат отражение върху живота", посочи режисьорът.

Сцени в Рим и участие на чужди актьори има във втория сезон на “Вина”. 95% от екипа на продукцията е същият. В актьорския състав се запазва основното ядро, но има нови имена. Новата интрига ще се завърти около Дария Томова, собственичка на голямата винарна, а в ролята ще е Лилия Маравиля. Зрителите ще видят и Милица Гладнишка, Биляна Петринска, Мая Бежанска.

“Най-интересното за мен беше – в два епизода ще върнем машината назад във времето и да видим какво се е случило на границата на 20-те и 30-те години, когато дядото на Филип се връща от чужбина. Когато старата генерация трябва да предаде щафетата на младите. 30-те години е светъл период в икономическото развитие на България", разказа режисьорът на “Вина”, “Голата истина за група "Жигули”, "Възвишение" и др.

Виктор Божинов смята, че късметът му работи добре – “да търси и намира истории, които са достатъчно интересни”.

Той коментира, че българското кино е на приливи и отливи, а "сега е една огромна каша с новия закон за филмовата индустрия и правилника за прилагане, защото има противоречиви разпоредби". 

Повече подробности чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Александра Никова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Христо Гаджев

Христо Гаджев: Нарастват рисковете за въздушната сигурност в Европа

Групата на ГЕРБ-СДС в парламента излезе с декларация за повече инвестициите в отбраната. Председателят на комисията по отбрана Христо Гаджев обяви, че нарастват рисковете за въздушната сигурност в Европа. Повод за изказването са инцидентите, довели до временно затваряне на летища в Румъния, Полша, Дания, Норвегия и Естония. Гаджев..

публикувано на 01.10.25 в 11:16
Делян Пеевски

Пеевски подкрепя Борисов за закриването на автомобилната инспекция

Лидерът на "ДПС – Ново начало" подкрепя идеята за закриването на Изпълнителната агенция Автомобилна администрация, известна допреди години като ДАИ. "По тази тема подкрепям г-н Борисов. Разговаряхме сутринта да ги закрием направо. Ще го помислим в МВР или къде да се прехвърли, но след това, което се видя, за мен трябва веднага да бъдат..

публикувано на 01.10.25 в 11:04

Няколко автомобила, мотоциклет и каравана изгоряха при пожар край Кюстендил

4 леки автомобила, лекотоварен автомобил, мотоциклет, каравана, навес, метално хале и оборудване са изгорели през изминалата нощ в автокъща до околовръстния път край Кюстендил, съобщиха от полицията.   Три екипа огнеборци са гасили пожара, възникнал около 3:30 часа в местността „Мичевица“, където има и други халета с автомобили за оглед  и..

публикувано на 01.10.25 в 10:45
Държавен фонд

Производители на млечни продукти могат да кандидатстват за финансиране на нови оперативни програми

От днес организации на производители в сектор "Мляко и млечни продукти" могат да кандидатстват за финансиране на нови оперативни програми по Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на България за периода 2023 – 2027 година, съобщават от Държавен фонд "Земеделие". Възможност да кандидатстват имат признати от министъра..

публикувано на 01.10.25 в 10:30
Бойко Борисов

Борисов: Моето предложение е да се закрие ДАИ

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се обяви за закриване на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация".  Предложението дойде след скандала с арестуваните служители на агенцията за поискан подкуп на шофьорите, превозващи техника за концерта на Роби Уилямс и законодателното предложение на "Демократична България" да бъдат оборудвани с боди камери..

публикувано на 01.10.25 в 10:11
Засилено полицейско присъствие на мястото на инцидента.

Експлозии в квартал на Мюнхен, изгоряла е къща

Силни експлозии и изстрели се чуха днес в един от кварталите на германския град Мюнхен. Изгоряла е една еднофамилна къща, а в нея има намерен труп на мъж. В северната част на Мюнхен от ранните сутрешни часове тече мащабна акция на полицията и пожарната. На място са и специални части, както и сапьори. По информация на медиите е имало..

публикувано на 01.10.25 в 10:10

РИОСВ спря линия в завода за преработка на дървесина на "Кроношпан"

Регионалната екологична инспекция във Велико Търново спря незаконно работеща линия в завода за преработка на дървесина на "Кроношпан". Извънредната проверка се случи, след като министърът на околната среда и водите Манол Генов лично се разпореди при посещението си в града в началото на тази седмица да бъде затегнат контролът върху работата на..

публикувано на 01.10.25 в 09:58