Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Екипът на регионалната библиотека в Русе отличи най-активните си читатели

За осма поредна година екипът на регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе отличи най-активните си читатели.

Библиотекарите в Русе умеят да ухажват читателите си. Те не просто ги глезят с всички нови книги, но и броят срещите си с тях, а в края на всяка година им благодарят за вниманието с подаръци - отново книги, разбира се. Така и тази година, осма поред, бяха поздравени най-четящите деца в различни категории - до първи клас и до седми, най-четящо семейство, педагози-посланици на библиотеката, най-дългогодишните читатели и още много верни и жадни за знания малки и големи русенци.

Церемонията по награждаването се случи в детския отдел на библиотеката, който освен лавиците с книги, е оборудван с кът за игри, за скачане, за поизлежаване и какво ли още не в удобство на най-малките. А те са тук от сутрин до вечер.

Всеки от нас има свой критерий в избора на книга за четене. Докато си малък обаче, едва на 9 години, все още си любопитен към всичко. Така и Марина Велчева, която тази година стана носител на титлата "Най-четящо дете" с повече от 400 прочетени томчета. Марина и майка й Маринела получиха награди.

Да, в библиотеката децата дишат книги, знания, факти, фантазия, истории, приказки - всичко, което е слово.

Екипът на библиотеката направи истински празник за най-малките си читатели и освен подаръците, децата се радваха на танците, на балоните и естествено бонбоните.

Какъв е ефектът от тези празници на детските книжки обяснява директорката на библиотеката Теодора Евтимова.

Репортаж на Ася Пенчева чуйте в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Хранителна банка в САЩ

Кърт Шулц за бъдещето на хранителното банкиране по света и у нас

За бъдещето на хранителното банкиране по света и у нас говорим в рубриката "ИМА ЛИ МЕГДАН" в "Графити по въздуха" с Кърт Шулц, който гостува в България, за да одитира дейността на Българската хранителна банка. Кърт Шулц е консултант по инфраструктура, складове и логистика в Глобалната мрежа на хранителните банки, която подпомага с консултации..

публикувано на 24.11.25 в 15:46

ИИ и туристическите платформи - кое е новото и кое е "забравеното старо"?

Все повече туроператори и туристически платформи залагат на изкуствен интелект - системи, които анализират нашите предпочитания, предлагат персонализирани маршрути и дори предвиждат кога ще потърсим следващата си почивка.  Изкуственият интелект вече може да избере най-изгодния полет, да предложи хотел според личните ни предпочитания, да подреди..

публикувано на 24.11.25 в 14:44

Дигитален туризъм и нови професии на изкуствения интелект в сферата

Българската стопанска камара представи сценарии за развитие на дигиталния туризъм и варианти на новите професии на изкуствения интелект в индустрията на гостоприемството. Експерти прогнозираха, че до 10 години масово персонализираните продукти ще завземат пазара в сектора, резервациите ще се правят през изкуствения интелект, ще работят..

публикувано на 23.11.25 в 11:53
с. Баните, община Баните

Старата минерална баня в Баните ще стане музей на балнеологията

Община Баните стартира амбициозен проект за възстановяване и преобразяване на старата минерална баня в централната част на селото. Целта е да бъде създаден уникален музей на балнеологията, който да привлича туристи и да представя историческото значение на минералните извори в региона. Проектът, който се реализира с подкрепата на..

публикувано на 23.11.25 в 07:45
Деца рисуват за деца

"Деца рисуват за деца" в помощ на болница ИСУЛ

Българската патриаршия при Българската православна църква и тази година провежда своята благотворителна инициатива за подкрепа на деца в нужда. В рамките на кампанията „Деца рисуват за деца“ се събират средства чрез закупуване на детски рисунки, като всички постъпления ще бъдат дарени на Клиниката по уши, нос и гърло при УМБАЛ „Царица Йоанна –..

публикувано на 23.11.25 в 05:30

Тетяна Шевчук: Без решителни мерки против корупцията политическата криза в Украйна ще ескалира

Украйна се намира в един от най-трудните моменти в своята история, констатира в петък вечерта президентът Володимир Зеленски . Изтъркана фраза, но удачна за момента – страната наистина е поставена под безпрецедентен двоен натиск – от тази седмица вече на само от Русия, която настъпва и руши все по-неудържимо, но и от Съединените щати, които..

публикувано на 22.11.25 в 11:52
Михаил Крутихин

Михаил Крутихин: Русия ще намери нови купувачи за петрола си

Съгласно мирния план на президента Тръмп (в сегашния му вариант, който търпи промени според самите американци) санкциите срещу Руската федерация ще бъдат отменени "на етапи" и според спецификата на отделните случаи. При това положение докато Кремъл и Киев се произнесат окончателно по плана ( Путин го одобри снощи само като основа за преговори)..

публикувано на 22.11.25 в 10:39