За Димитър Костадинов желанието да привлече млади хора към пчеларството е достойно за уважение. Не пести сили и време за това.
След пандемията отново поднови своите срещи с децата, срещи в които разказва за ползата от меда, учи децата да опазват природата.
"Разказваме им за пчелите, за природа и как се добива меда. Обясняваме им, че безделието е несъвместимо с природата на пчелите.
Те се трудят от сутрин до вечер и не спират за работят, това казваме на децата, за да занят откъде е дошло бурканчето с мед.
Желанието ни е да направим отбор от деца от Хасково, Шумен, Плевен, които да участват на европейско ниво. За една- две години ще го направим, но държавата трябва да ни подпомогне.
Искаме и да открием класове по пчеларство, а не само по бубарство. В Узебикистан пчеларство се учи дори в някои висши училища. Може след 10 клас да има курс по пчеларство, защото това е наука.
Пчелите имат 120-150 милиона години съществуване. Трябва и да се засаждат дървета, които цъфтят и дават нектар - акация, липа, клен, осен, а в Япония и Китай се садят специално маслодайни и медоносни растения, разказа още Костадинов.
По думите му ние внасяме 50% мед от други държави, а нашият е най-качествен. Държавата трябва да ни подпомага и да прави изложения на мановия мед, мед от Еленския Балканския, Ловешкия, Троянския - да направим наша защитена марка мед, категоричен е Костадинов.
Според пчеларите трябва да се положат усилия и да се създадат условия за фермерски пазари за пряка търговия от производители, така няма да имаме съмнения за меда, който купуваме.
Заместник-председателят на Сдружението за биопчеларство разкри полезни рецепти за имунитета ни с мед, лимони, сушени плодове.
Още по темата в звуковия файл.
Писмо на Столичната община задължава детските градини в столицата да работят през цялото лято. Целта е да се сложи край на практиката някои градини да затварят изцяло през юни, юли и август и да работят само "дежурни" градини със сборни групи. Писмото напомня на районните кметове, че няма законово основание градините да затварят изцяло през..
Заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов и изпълнителният директор на Агенцията за борба с градушките Валери Ценов откриха активния сезон по градозащита. За център на събитието бе избран Регионалният команден пункт край пловдивското село Голям чардак. Там и в Поповица са разположени двата оперативни центъра за..
Държавата, едва справила се с регулацията на аналоговия хазарт, ще трябва да се ориентира към контрол на дигиталния. Скорошна кръгла маса, организирана на метри от казино в София, отчете, че онлайн пространството отваря безброй много възможности за създаване на зависимости у хората. 43 000 души наброява списъкът с хазартно зависимите, които не..
Плевенските фотографи Любомир Бенковски-Бенджи и Мирослав Григоров подреждат изложба в Клуба на фоторепортерите в София. Всеки от тях участва с по 15 репортажни фотографии, откъдето идва и името на фотоизложбата - "Репортажно 2х15 “. " Изложбата се открива на 16 април от 18.30 часа в клуб на фоторепортера в София . Кръстили сме я..
Български представител влиза в Управителния орган на новата Паневропейска организация на танцовите фестивали , която обединява 23 фестивала и танцови платформи от 22 държави. Първата асамблея на мрежата, която приключи в събота във Валенсия, избра състава на своя седемчленен ръководен орган. Европейските фестивали гласуваха доверие на Асен..
Талант от Силистра получи повиквателна за националния отбор по тенис за жени за турнира "БИли Джийн Кинг къп". Младата тенисистка от Силистра сбъдва мечтата на хиляди деца да представлява България на международната сцена. Само на 18 години Лидия Енчева вече е част от националния отбор за жени, който игра в Кипър. Любовта ѝ към тениса започва..
В планините обстановката е все още зимна, казва Иван Драгошинов, работил дълги години като част от постоянния екип на Планинската спасителна служба , а след пенсионирането си - доброволен спасител. Планински спасители помогнаха на мъж в беда край Враца Неговият призив към всички, които искат да отидат в планината по празниците е да свалят от..
Социално кафене е мястото, където се събират възрастните хора в Бургас. Там от Домашния социален патронаж към Община Бургас организират различни..
Свещеник от Кърджали започна инициатива за основен ремонт на храма в гробищния парк на града . Разкрита е дарителска сметка за желаещите да се включат..
Човешкият живот е усилие, а не да стоиш пасивно и да гледаш. За съжаление, това не е развито. Получаването на Божията благост не е само в молитвата...