Такова състезание се организира в Гърция и се нарича Спартатлон. Не случайно, защото бегачите в това международно състезание трябва да изминат 245 км от Атина до Спарта.
В него тази година, заедно с около 400-те участници, издържали предварителните квалификации, ще участва и ловчанлията Красимир Димитров.
Преди дни 35 годишният мъж е и единственият българин, участвал в международно състезание в Спарта.
"Състезанието е 24 часа бягане на обиколка 800 метра. Чрез това състезание може да покриеш норматива за Спартатлон. От България бяхме само аз и двама мои приятели, които ми бяха подкрепа.
Нашата цел беше да покрием норматива от 161 км, за да може септември да участваме на Спартатрон, разказа Красимир Димитров за БНР.
По думите му лично за него това е неговият рекорд, той избягва 200 км. Като в генералното класиране са на трето място. Той допълни, че бягането се практикува постоянно.
В България бягането се развива, макар и по-бавно от другите страни, но вече всяка седмица някъде у нас се организира състезание, макар и на по-кратки разстояния - 10 - 15 - 20 км, като в последно времето хората го приемат като хоби и туризъм, каза още Димитров.
Но това е под 100 км., а когато се участва в дългите състезания това не е толкова здравословно, защото ставите и коленете страдат, макар че мускулно и дихателно се развиваш добре, сподели още за "Нощен Хоризонт" Красимир Димитров.
Димитров сподели, че имаме българин, спечелил най-дългото състезание в Португалия - 380 км през тази година.
Бегачите като цяло са затворено общество, никой не знае за тях, те бягат, те се развиват, полагат някакви свръхусилия, имат постижения на международно ниво, но никой никъде не разбира за това, допълни българският бегач.
Още по темата в звуковия файл.
Дали матурите са реалистичен критерий за оценяване на знанията и уменията на учениците? В дискусията "Матури 2025 – мисията (не)възможна" експерти коментираха проблематичните аспекти на външното оценяване след 7 клас. "Много родители и семейства от много рано планират обучението на децата си спрямо резултатите от външното оценяване. Виждаме..
4400 са акушерките у нас в момента. На 100 000 души се падат 68 акушерки. В ЕС този показател е почти наполовина по-нисък. 48-49 години е средната възраст на практикуващите акушерската професия. В отделни региони обаче тя е много по-висока. Заплатата не е най-важният проблем. Младите момичета, които тепърва трябва да избират..
"Има доста лица в публичното пространство, които би трябвало с добрия си пример , с кариерата и имената си, които носят, по-скоро да застават и да са против това, да застават във всякакви кампании, които са срещу хазартната зависимост . Ние, за съжаление, ги виждаме и по билбордове и в различни реклами за хазарт". Това заяви в интервю за..
Остават два дни до премиерата на музикалния спектакъл "Небесна хармония" . Концерт на Българската хорова капела и Струнния оркестър "Класика" от ИМ "София", които ще гостуват отново на сцената на Националния дворец на културата, в кино "Люмиер" с новия си проект. Това ще стане на 27 април от 19 часа . "Репертоарът е подбран заради една..
НЗОК да финансира дейности на медицински сестри, акушерки и рехабилитатори в техните самостоятелни практики . За това настояват от Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. От асоциацията очакват широка обществена подкрепа, защото исканията им са насочени към грижа за пациента. За целта са необходими промени в..
Родителите във Варна подготвят протест срещу новата наредба за прием в общинските детски градини. Варненци алармират, че готвени промени в общинската наредба за прием на деца в детските градини ще доведат до по-големи големи групи, а замислената промяна на районирането и до голяма отдалеченост на заведението от дома на детето. На вчерашната..
" Папа Франциск беше много естествен и близък до хората, не се чувстваше никаква дистанция. Беше непосредствен, както се казва един пастир. Направиха ми силно впечатление неговите думи, че пастирът трябва да мирише на овце ". Това сподели в интервю за предаването "Нещо повече" на програма "Хоризонт" монс. Петко Вълов , който е епископ на..
" Под въздействието на силно вълнение групата от хора може да бъде неконтролируема . Трябва да си даваме сметка, че в подобен момент може да има..
Може би търгуваме с Техеран , изказа мнението си пред БНР Григор Здравков от Легия "Антимафия" във връзка с казуса с Мирослав Беляшки . Съдът..
"Обвиненията, че артефактите от колекцията ми са крадени, са тежки, но в случая прокурор Кънев злоупотребява и нарушава закона ". Това коментира пред БНР..