Тя е един завладяващ, могъщ, прецизен и перфектен творец, ученичка на големия режисьор и педагог Крикор Азарян.
"Какво е усещането ми към публиката - то е като в любовта, ако е несподелена, усещането е много болезнено. Публиката в днешно време е много информирана и шансът да я излъжеш е минимален и затова аз продължавам да вярвам, че когато човек е открит, когато гледаш публиката право в очите, така както тя те гледа, тогава получаваш любов, сподели в "Нощен Хоризонт" Стефка Янорова.
"Не приемам модната тенденция да се снимаме на всяка на цена след представление, за мен е по-важно, когато след представление остават зрители и ни задават въпроси, защото са се развълнували от това, което са гледали, допълни актрисата.
"Българската публика е много благодатна и уважителна, като изключим светенето на екраните, звъненето на телефоните, аз разбирам, че хората не го правят нарочно, просто така са се сраснали с телефоните си...
А публиката прави комплименти, но ми прави впечатление, че от по-младата публиката са по-критични, ако нещо не им е харесало го споделят, казвам споделят, а не да упрекват...което е прекрасно, защото за нас е много важна тази обратна връзка, каза още Янорова, която не скри, че й е важно да знае какво мисли и чувства младото поколение.
"Театралните награди не, думите на публиката са ми по-важни, защото наградите последните години в световен мащаб, някак си се опошлиха, има нещо, което не е съвсем сякаш на място, смята тя.
За идеята да се насочи към актьорската професия, Янорова си спомни, че майка й е водила по представления, а тя се е правела на героиня в къщи.
"А когато вече имах някакъв вкус към актьорското изкуство, се появи гайдарят Петър Бонев, човекът с гайдата и хлопките, който сте виждали около Народното събрание градинката, на НДК, безкрайно съм му благодарна, защото тогава той ръководеше "Слово, мимика, жест" - театрален кръжец, в който се влизаше с изпит.
Така постъпих в 9 клас в този кръжец и започна моят театрален живот. Но той не само ни учеше, но и водеше много на театър. Аз тогава бях в Стара Загора, там живеех и той ни водеше на театър в София. Една вечер попаднахме на "Господин Пунтила и неговия слуга Мати" и аз тогава се влюбих в театъра ца цял живот.
Това беше представлението, което толкова силно ми въздейства и си казах - Да, може би това е моето призвание, разказа още за БНР Стефка Янорова.
Стефка Янорова е позната на повече от вас. Гледали сте я не само на театралната сцена, но и на малкия и големия екран. Актрисата е играла на сцената на Сливенския театър, в театъра в Плевен, освен това на сцената на театър 199 и сцената на театър „Българска армия”, където в момента е част от екипа на трупата. Тя е играла в следните спектакли на ТБА: ”Да разлаем кучетата”, „Иерма”, „Декамерон”, „В полите на Витоша”, „Вкус на мед”, „Железният светилник”, „По-студено от тук”, „Мечтата на идиотката”, „Мизантроп”, „Представление и половина”, „Племе”. В някои от тях продължава да играе и този сезон.
Играе в киното още при режисьора Иван Андонов във филма „Вампири, таласъм” и след това в още доста филмови продукции. Помните нейните превъплъщения и от сериалите „Стъклен дом”, „Революция Z”, „Порталът” и много други.
Още по темата в звуковия файл.
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична среда. Театърът на абсурда отчита това. С него се занимава и драматургията на Йожен Йонеско", разказа..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк Баум. Признава, че започва да си създава свои истории в тази вселена още след финалните надписи на..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и той задълбава в една трилогия - фентъзи: " Момичето от моите мечти", "Силата в теб", " Легендата..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от членовете на журито – директорката на Варненската опера Даниела Димова - Специален гост: оперната..
Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към границите на другостта чрез ритуална трансформация. "Образът на гората и планината като..
На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър Арнаудов е роден в София, син е на уважавания професор Михаил Арнаудов. Учи цигулка при Владимир Аврамов,..
26 песни отиват на големия финал на Младежкия конкурс за нова песен, който ще се проведе днес, 22-ри ноември , съобщиха от "Музикаутор". Финалистите са определени с лед оспорвано състезание в двете конкурсни вечери в сряда и четвъртък – 20-и и 21-ви ноември. Финалът ще се проведе в Националния студентски дом от 17 часа, а входът е 10 лева...
За планирано масово изселване на българи от Дуисбург, Германия, алармира неформалната мрежа "Столипиново в Европа". "Това, което се случи, е,..
По-добре избори, отколкото правителство на всяка цена . Коментара направи пред БНР социологът Кънчо Стойчев и уточни, че изборите са демократична..
Има задържани за вчерашното нападение над служител на търговски център в София. Става въпрос за две непълнолетни момчета и едно малолетно. Това е..