В рубриката "Горещи сърца" ви срещаме с Мирослав, за да потърсим красотата и любовта, скрити в бутилка хубаво българско питие.
Ще чуете за света на уискито и неговото производство в родината му Шотландия, за да достигнем до вината и дестилатите от родните северняшки сортове грозде.
Мирослав Владиков е експериментатор и изследовател на качествените напитки и вкусната храна. За него те не са само страст, а професия и начин на себеизразяване и общуване.
"Любовта ми към виното и местните дестилати и ракии се зароди в мен още преди няколко години покрай ресторанта, на който съм собственик. С всеки изминал ден разбирах колко красиви неща на тази тема стават в нашия край.
Колко нови винарни, колко нови дистилерии за ракия, колко нови насаждения се засаждат. Да не говорим за продукта, който се прави от различните винарни, който излиза на пазара, без да посочвам марки и имена, има винарни, които вадят на пазара на година по 12 -13 различни продукта.
Това за нашия край е изключително. Имаме ракии, които са европейски и световни медалисти. Имаме вина от нашия край, които на европейски фестивали са в топ три.
Тъжно ми става, че хората, които посещват моя магазин, се учудват, че има такова нещо, което се прави в нашия край, разказа още Владиков.
"Една от целите ми, за да създам това кътче е, да покажа на хората какво се случва в нашия край - прекрасни неща, направени от прекрасни хора с много любов, за съжаление, с два пъти повече труд, сподели Мирослав Владиков.
Още по темата от интервюто на Ива Антонова с Мирослав Владиков в рубриката "Горещи сърца".
Въздействието на Държавна сигурност е разрушително по отношение на общността , в конкретния случай - на църковната общност, но това се отнася и за много други общности. Това каза пред БНР историкът и университетски преподавател проф. Момчил Методиев, който представи книгата си "Разрушаване на общността", която е новото заглавие в утвърдената..
На 11 май - в деня, в който почитаме паметта на светите равноапостоли Кирил и Методий, библиотекарите празнуват своя професионален празник. С богата културна програма служителите на Столична библиотека отпразнуваха своя професионален празник в Деня на Европа – 9 май. Беше представено стихотворението „Похвално слово“ изпълнено от неговия..
Врачански ученици от училищен клуб по фотография подредиха изложба със снимки, които показват модернизираната пешеходна зона на града. Изложбата е част от националната инициатива "Детективи на европейски проекти", която се изпълнява от областните информационни центрове у нас по проект на Европейската комисия. Фотосите са подредени в изложба,..
Ловеч - град с много история . Мястото, на което се дава началото на Второто българско царство. Градът, който е провъзгласен за революционна столица от Апостола на свободата. Там, където великият майстор Кольо Фичето изгражда единствения по рода си на Балканите "Покрит мост", градът е наричан "Алтън Ловеч" - Златен Ловеч. Тук..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В село Дъскот жените правят единствените в региона мариновани яйца , нещо като киселите краставични, но не съвсем. Своя пристан в..
В Силистра професор Петър Стоянович представи новото си изследване "Царска България (1879 - 1946) – Българският владетелски двор" , написан в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Това е първата и единствена книга, посветена на историята, структурата и биографиите на българския владетелски двор от времето на т.нар. Трето Българско царство...
Участието на България редом със Съветската армия в битките в края на Втората световна война е спасило страната ни от разпарчетосване. Това мнение изразява 98-годишният доц. д-р Иван Сечанов, който скоро трябва да навърши 99 години. Той е председател на Съюза на ветераните от войните на България. " Война повече не трябва да има . В момента..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Ако си политик, който иска да има политическо бъдеще, ще следваш мнозинството от българските избиратели. В чл. 1 от Конституцията пише, че решенията..