В рубриката "Горещи сърца" ви срещаме с Мирослав, за да потърсим красотата и любовта, скрити в бутилка хубаво българско питие.
Ще чуете за света на уискито и неговото производство в родината му Шотландия, за да достигнем до вината и дестилатите от родните северняшки сортове грозде.
Мирослав Владиков е експериментатор и изследовател на качествените напитки и вкусната храна. За него те не са само страст, а професия и начин на себеизразяване и общуване.
"Любовта ми към виното и местните дестилати и ракии се зароди в мен още преди няколко години покрай ресторанта, на който съм собственик. С всеки изминал ден разбирах колко красиви неща на тази тема стават в нашия край.
Колко нови винарни, колко нови дистилерии за ракия, колко нови насаждения се засаждат. Да не говорим за продукта, който се прави от различните винарни, който излиза на пазара, без да посочвам марки и имена, има винарни, които вадят на пазара на година по 12 -13 различни продукта.
Това за нашия край е изключително. Имаме ракии, които са европейски и световни медалисти. Имаме вина от нашия край, които на европейски фестивали са в топ три.
Тъжно ми става, че хората, които посещват моя магазин, се учудват, че има такова нещо, което се прави в нашия край, разказа още Владиков.
"Една от целите ми, за да създам това кътче е, да покажа на хората какво се случва в нашия край - прекрасни неща, направени от прекрасни хора с много любов, за съжаление, с два пъти повече труд, сподели Мирослав Владиков.
Още по темата от интервюто на Ива Антонова с Мирослав Владиков в рубриката "Горещи сърца".
Поетичната книга на Пламен Пеев "Кратки истории" ще бъде представена на 14 април от 18.00 ч. в Гьоте институт. В стихосбирката са включени творби от 40-годишен период. "Една книга за разстоянията в живота ми, приближаването да някои истини в живота, изричането им на глас. Разказването на истории е част от нашето ежедневие. Когато имаме..
В "Родина зад граница" ви срещаме с една млада българка от Северна България - Шенел Сюлейманова , която е влюбена в биологията и преди 12 години тръгва от малкия крайдунавски град Никопол към Брюксел, с амбицията да продължи образованието си в Медицински университет в Белгия и да стане фармацевт. Пътят към реализиране на мечтата е дълъг и труден,..
Как тупти едно сърце, отдадено на книгите и техния свят? - Отговорът следва в рубриката "Горещи сърца". Гостуваме в първата у нас кафе - книжарница с благотворителна кауза, която се намира във Враца. Там ни посреща Кристина Константинова. Тя е на 39 години и чете от петгодишна. Във Враца отвори първата по рода си у нас кафе-книжарница..
На 6 април 885 г. във Велехрад приключва жизненият път на Свети Методий . Методий заедно с брат си Свети Константин-Кирил създават глаголицата и правят най-важните преводи на християнските богословски книги. В навечерието на успението на Свети Методий в Националната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" бяха открити две изложби, посветени на..
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
В Плевен тържествено отбелязват 160 години от създаването на Университетската болница "Д-р Георги Странски". Лечебното заведение е второ по големина и..