"Усещането в залата беше сякаш сме пред родна публика. Имаше повече български знамена, отколкото унгарски. Благодарни сме на всички, които ни подкрепиха на живо и на тези, които ни стискаха палци пред телевизорите. Искаме да им кажем, че ги обичаме".
Това сподели пред БНР Боряна Калейн, част от грациите в Националния ни отбор по художествена гимнастика.
Вчера те се завърнаха от Будапеща, където завоюваха девет медала. Стилияна Николова стана шампион в многобоя, Боряна Калейн взе златото на финала на обръч, а ансамбълът отново е абсолютен европейски шампион.
Своите емоции в предаването "12+3" споделиха също Стилияна Николова и Елвира Краснобаева.
"Това беше едно страхотно преживяване за мен", разказа Краснобаева.
Стилияна Николова пък обясни, че са се отдали изцяло на този спорт.
"Правим всичко възможно зрителите да виждат само хубавата страна".
Тези медали са толкова специални, защото знаем колко трудно е тяхното спечелване, добави Калейн.
"Всекидневна умора недописване, голямо напрежение".
Момичето обясниха, че тренировките им започват в 8.30 часа сутринта и приключват около 7.00 вечерта.
При завръщането на грациите Илиана Раева каза, че им дава два дни за почивка, а след това започват подготовката за Олимпиадата в Париж.
"Всеки ще се готви до последно и борбата на Олимпийските игри ще е голяма".
"Напрежението ще е голямо, но се надявам, че ще си свършим работата така, както искаме".
"Остават по-малко от два месеца. Трябва да използваме всеки момент".
Момичета споделиха още, че в малкото си свободно време обичат да се разхождат, да четат и да гледат филми. Едновременно с това взимат изпитите си и отделят по малко време за семейството.
Те изразиха благодарност към най-близките си за подкрепата.
"Тези медали трябва да бъдат посветени на нашия екип и на хората, които стоят зад нас", посочи още Боряна Калейн.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
Темата се поде и вече не се сваля – предпоставка за събуждането, отчита бившият министър на земеделието Кирил Вътев. "Вода в България има много, обаче се пилее и не се оползотворява . Престъпно е да имаме население без вода и земеделие без поливане!", смята той. В предаването "Преди всички" Вътев акцентира върху оптимизирането на..
През март Европа отчете, че през 2024 г. в региона е имало над 127 хиляди заразени с морбили . Това е най-големият брой случаи на дребна шарка от 25 години насам. "Вирусът никога не почива. Това е сигнал за събуждане", предупреди директорът на Световната здравна организация за европейския регион доктор Ханс Хенри Клуге . От..
Медийната среда в България се е подобрила, но продължава да е подложена на натиск отвън, както и на кампании с дезинформация. Това заяви в интервю за БНР Питър Хоръкс , бивш ръководител на Световната служба на Би Би Си ( BBC World Service ), както и на новинарския център на британската медийна корпорация. Как се справя Българското национално..
Пред Съдебната палата в Пловдив тази вечер ще се проведе протест с искане за по-строго наказание за Петър Чернев, обвинен в жестокото малтретиране на 5-годишния Адриан. На Чернев беше наложената присъда от 8 години "лишаване от свобода", а майката на пострадалото дете , която е живеела с него, беше освободена от наказателна отговорност и ѝ..
Все по-рано родителите забелязват затруднения в развитието на децата, които са признаци за състояние от аутистичния спектър, но отлагат търсенето на професионална помощ, а средната възраст за поставяне на такава диагноза е 4 години . Тази световна тенденция е валидна и у нас, каза за БНР д-р Десислава Маслинкова, детски психиатър в..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става дума за тежки съмнения за корупция при българския национален прокурор, който трябва да наблюдава всички досъдебни производства, водени от Европейската прокуратура в България. Това е изключително..
Дали и колко скоро в България ще има Център за иновации в отбраната. Тази идея беше лансирана, след като ЕС обяви плановете да дава стотици милиарди за отбрана . В България обаче има Център за иновации в рамките на Министерството на отбраната. В момента се търси юридически вариант за вписването му в бъдещата структура, но засега няма яснота как..
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
"Играем на руска рулетка! Голям е трафикът. Движението е страшно! Не се спазват пътни знаци". Това обясни пред БНР Нели Дакова, кмет на село Телиш,..
"Престъпници и нехайници. Няма да се измъкнат! Тези хора трябва да си понесат отговорността!" Искаше да помага и да твори добро. Тя беше ангел!..