Човек, който системно толерира разделението в обществото, е трудно да бъде квалифициран като държавен глава. ... Когато говориш по този начин, настройваш емоционално една група от обществото срещу друга. Обществото се талибанизира, Това е ефектът - настройване на хората един срещу друг.
Коментара направи пред БНР психологът Росен Йорданов, който коментира изявленията на президента Румен Радев от последните дни, свързани с войната на Русия срещу Украйна и помощта, която страните от ЕС и НАТО оказват на Киев, за да се защитава.
Той подчерта, че рейтингът на Радев е най-ниският, който е имал български президент от началото на демократичните процеси в страната, "което говори много за него".
"Разрушиха се неща, които не биваше да се рушат. Когато хората живеят заедно, винаги има път назад, но много трудно ще се възстановят доверието между хората и човещината", каза Йорданов и уточни, че има пряка връзка между доверието и индекса на щастието:
"Когато рушиш доверието между хората и към институциите, създаваш общество от хора, които започват да се държат много лошо един с друг. ... Ние преминахме през изпитанието на истерията и на липсата на разум. Мисля, че полека и разумът се завръща. Обществото има сили на самосъхранение, вярвам в това".
"Въздействието през масовите средства за информация по-скоро усилва съществуващи нагласи, отколкото постига промяна на такива. ... Информацията много повече зависи от качеството на публиката, отколкото от съдържанието ѝ", обясни психологът и даде пример с изказванията на Румен Радев за войната и мира:
"Тези, които го харесват, ще го харесват още повече, а тези, които не го харесват, няма да го харесват още повече".
Интервюто на Диана Янкулова с Росен Йорданов в предаването ''Нещо повече'' можете да чуете от звуковия файл.
В Плевен се провежда пореден протест срещу безводието в града. Пореден протест срещу безводието в Плевен Участници в демонстрацията проведоха автошествие, което се раздели на три лъча. Блокирани са три републикански пътя, както и центърът на града Над 250 автомобила се включиха в протестното автошествие. Протестиращите затвориха за 40..
Жители на столичния квартал "Горубляне" излязоха на протест с искане за оставка на заместник-кмета по направление "Обществено строителство" Никола Лютов. Протестиращите блокираха движението по бул. "Цариградско шосе". Линейките и автобусите на градския транспорт се пропускат. От СДВР уточниха, че протестът е започнал около 16:00 часа, като..
Тежка катастрофа временно затвори Прохода на Републиката. Между селата Въглевци и Вонеща вода са се ударили три леки автомобила с румънска регистрация и камион. Има двама загинали, съобщиха от полицията във Велико Търново. Леките автомобили се пренасочват през прохода Шипка, товарните изчакват. Образували са се колони. Причините за..
България все още изостава значително от големите производители на миди в Средиземно море, като Испания и Италия, но е заела водеща позиция в Черно море, съобщава АФП, като допълва, че заради климатичните промени миденият бизнес в България е изправен пред редица предизвикателства. Изправен пред покачващите се температури в Черно море, които задушават..
Православната църква отбелязва днес големия християнски празник Въздвижение на светия Кръст Господен, познат и като Кръстовден. Б ългарският патриарх и Софийски митрополит Даниил възглави празничната Света литургия в едноименния храм в София. Православната църква чества Въздвижение на светия кръст Господен Днес се радваме с радостта на..
Румъния стана поредната държава-членка на НАТО, която съобщи за нахлуване на дрон в нейното въздушно пространство снощи, а Полша изпрати самолети в отговор на нови руски удари с дронове точно над границата ѝ с Украйна. Полша вдигна военни самолети във въздуха за "превантивна" операция Седмица, белязана от дронове в небето над Полша и публично..
Днес беше пуснат в експлоатация последният участък от автомагистрала "Европа". Желязков при откриването на последния участък от АМ "Европа": Това е смисълът да има редовни правителства Участъкът между Сливница и Софийския околовръстен път е с дължина 16,5 км. Общата дължина на трасето, което е част от Трансевропейската транспортна мрежа, е 63 км..
" Този свят е потенциално мирен. Няма безнадеждна идейна агресия и ние свикваме на това ново общество, то си има своите конфликти. То е много..
"Много хора предполагам не знаят, че България до 1999 година не е отпечатвала сама банкнотите си, което не говори добре за репутацията на една държава ,..
Какво още трябва да се случи, за да спре всичко това, попита Бушра Халиди относно събитията в Газа. Тази седмица Израел нанесе безпрецедентен..