Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

КЗП глоби голяма търговска верига с 25 000 лв. заради цената на пица

Снимка: БГНЕС

25 000 лева глоба е наложила на известна търговска верига Комисията за защита на потребителите заради разлики в цените на замразени пици, продавани в обект в Дупница. Глобата е потвърдена според решение на Районния съд, което може да се обжалва пред по-горна инстанция.

Нарушението е установено от екип проверяващи, които закупили пиците в хипермаркет в Дупница.

Проверяващите установили, че всички подобни продукти от съответната марка били с обявена по-ниска цена от тази, на която се маркират на каса.

Според становището на дружеството, след извършена вътрешна проверка е установено, че пиците са били на цена от 8.99 лв. за период от 7 дни, като преди това артикулите във всичките им разновидности са се предлагали на по-ниска цена от 8.49 лв. за брой, но поради технически причини етикетите не са били сменени своевременно от персонала.

Комисията за защита на потребителите съставила акт за установено административно нарушение и издала наказателно постановление, което е обжалвано от търговеца в съда.

"Търговският обект е голям, посещаван от многобройни клиенти, част от хранителна верига и с ежедневен оборот на подобни замразени храни и сериозна посещаемост от гражданите, което би могло да доведе до засягането на голям брой потребители, а от там и завишава сериозно обществената опасност на нарушението", се посочва в мотивите на съда.

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Американският президент Доналд Тръмп.

Тръмп "няма да е доволен" без споразумение за прекратяване на огъня на днешната среща с Путин

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че "няма да е доволен", ако няма споразумение за прекратяване на огъня между Русия и Украйна, договорено на започващата след около час среща на върха с Владимир Путин в Аляска. "Искам да видя бързо прекратяване на огъня. Не знам дали ще бъде днес, но няма да съм доволен, ако не е днес. Всички казваха,..

публикувано на 15.08.25 в 21:09

Пореден протест заради водната криза се проведе тази вечер в Брезник

Пореден протест заради водната криза се проведе тази вечер в Брезник. От ноември миналата година градът е на режим поради драстичния спад на нивото на язовир "Красава", а от миналия месец заради наличието на манган във водата е ограничено ползването й за пиене и приготвяне на храна. Хората недоволстват както заради празния язовир, така и..

публикувано на 15.08.25 в 20:46
Дмитрий Песков

Песков: Възможна е тристранна среща на лидерите на САЩ, Русия и Украйна

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че е възможна тристранна среща с участието на лидерите на САЩ, Русия и Украйна след срещата на върха в Аляска между Тръмп и Путин, посветена на конфликта в Украйна, но при условие, че разговорите между американския и руския президент дадат "положителен резултати". Според него разговорите тази вечер..

публикувано на 15.08.25 в 20:13
Президентът на Украйна Володимир Зеленски.

Зеленски: Русия продължава да убива и в деня на срещата Тръмп-Путин

Украинският президент Володимир Зеленски заяви в публикация в Telegram в петък, че руската армия е продължила да "убива" украинци дори в деня на срещата на върха в Аляска, позовавайки се на ударите на Москва в цяла Украйна, включително в Сумска област, Запорожка област, Донецка област и Херсонска област. "В деня на преговорите те също..

публикувано на 15.08.25 в 19:59

Протест в подкрепа на кмета на Варна пред ресторанта на Пламенка Димитрова

Десетки се включиха в протест в подкрепа на задържания кмет на Варна Благомир Коцев.  "Свобода за Варна", "Искаме си кмета","Пламенка в затвора", "Сарафов в затвора", "Пеевски - в затвора" скандираха варненци по време на демонстрацията, организиран от инициативата "Правосъдие за всеки във Варна. Хората се събраха пред ресторант на булевард..

публикувано на 15.08.25 в 19:48

Мицкоски: РСМ никога няма да се оттегли от преговорите с ЕС

Премиерът на Република Северна Македония Християн Мицкоски заяви, че страната му няма да се оттегли от преговорите с ЕС. Коментарите му идват по повод на инициативата, внесена в Конституционния съд, с която се оспорва законността на   Протокола от второто заседание на Съвместната междуправителствена комисия с България, съобщават медиите в..

публикувано на 15.08.25 в 19:33

Министър Боршош: Започнаха първите туристически резервации за 2026 г.

Вече са направени първите туристически резервации за 2026 г., каза в Кюстендил министър Мирослав Боршош, който беше в града за празника Голяма Богородица, официален за Кюстендил. Има устойчив интерес към България като туристическа дестинация, отбеляза министърът. Очакваният ръст на туризма в страната за първото полугодие е между 5 и 7..

публикувано на 15.08.25 в 19:24