Министърът на транспорта Георги Гвоздейков и посланикът на Германия у нас Ирене Мария Планк представиха модернизираните вагони, които бяха доставени на БДЖ в края на миналия месец. Утре тръгва първата композиция с новите вагони, която ще бъде по линията до Бургас.
Сезонният влак ще пътува с четири климатизирани вагона от салонен тип и един, който ще превозва лица с намалена подвижност. Композицията ще пътува от София до Бургас и обратно през цялото лято и ще изминава разстоянието за 6 часа.
"Още утре сутринта ще потегли до Бургас от София. Ще минава по подбалканската линия, като ще спира само на седем спирки на големите градове по тази линия и се надявам, че ще осигурим едно доста комфортно пътуване на пътниците, тъй като тези вагони разполагат с климатична система, а не система за охлаждане - климатична система, която в тези жеги е изключително удобство", каза транспортният министър Георги Гвоздейков.
БДЖ вече разполага с 19 от модернизираните вагони, а до дни в страната ни ще пристигнат още 19 от общо 76 по договор.
Утре министърът ще пътува с първата композиция с изцяло модернизирани вагони, която тръгва сутринта в 6.15 часа за Бургас.
"Не ме е страх, нека да оценим факта, че това, което се случва по железопътната инфраструктура, е на места, където всъщност са в ремонт, където се работи", каза транспортният министър Георги Гвоздейков.
Репортаж на Добрина Карамболова в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл.Последните данни от ОИК в Пазарджик показват, че листата на бившия кмет Тодор Попов измества ГЕРБ от петото място. Така партията на Бойко Борисов става шеста по резултат след вчерашния извънреден вот за общински съветници. "ДПС-Ново начало" е първа политическа сила с резултат 17,17 процента. С малко под 12% ПП-ДБ остава на втора..
Германският външен министър Йохан Вадефул започва днес двудневно посещение в България и Румъния, като разговорите ще се фокусират върху подкрепата за Украйна и укрепването на европейските способности за сигурност и отбрана, предаде ДПА, като цитира външното министерство в Берлин. Разговорите ще обхванат и икономическото сътрудничество,..
Граждански арести на предполагаеми купувачи на гласове, както и на луксозни автомобили с неясна мисия из пазарджишките села, засилен интерес към гласуване в ромските секции, хора, които не се притесняват да си признаят, че нямат представа на какви избори гласуват, но добре знаят точно къде да отбележат гласа си, шеф на секционна комисия, явил се с..
С над 51 процента кандидатът на СДС Атанас Гочев спечели частичните избори за кмет на петричкото село Беласица. За него са гласували 284 избиратели от общо 560 упражнили правото си на избор. 52% достигна избирателната активност в петричкото село Беласица Другите двама кандидати бяха издигнати от Инициативен комитет и от "ДПС-Ново..
Българската академия на науките отбелязва 156 години от основаването си с тържествено събрание. Акцент ще бъде и друга значима дата - 155 години от учредяването на "Периодическо списание" - първото научно издание на съвременна България, което продължава да съществува. Ще бъде връчена "Голямата награда за наука на БАН".
Редица части на САЩ бяха засегнати от бурни ветрове, проливни дъждове и наводнения. В Аляска има хора в неизвестност след ураганни ветрове и наводнения по крайбрежието. Валят проливни дъждове в Северна и Южна Каролина, извънредно положение е обявено за Ню Йорк и Ню Джърси, а на летищата от Вашингтон до Бостън има закъснения и отменени..
В Пазарджик при 94 процента обработени протоколи "ДПС-Ново начало" се затвърждава като първа политическа сила в новия общински съвет, получавайки подкрепата на малко под 17 процента от вота на избирателите. На втора позиция е ПП-ДБ с 12,34 на сто от гласовете. ПП "Свобода" е трета политическа сила с над 9 процента. Водач на..
" Излиза, че Слави Трифонов е радетел на свободата на словото , което прави необяснимо внасянето на този мракобесен закон , подписан последно от..
"ГЕРБ и Пеевски водят целенасочени действия за отстраняване на кметовете на София и Варна. Тези две дестинации са им ключово важни за следващите..
"Не беше много необходима тази промяна. Донякъде управляващото мнозинство се опитва да направи ДАНС незаобиколим фактор. При положение, че..