Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още срещи между държава и местна власт ще решават проблема с обходен път на Плевен

| Репортаж
Д-р Валентин Христов, кмет на Плевен
Снимка: Община Плевен

Поредица от срещи, кръгла маса, депутатско питане отново поставиха в центъра на общественото внимание в Плевен необходимостта от бързи решения за изграждане на обходен път.

Той трябва да облекчи натоварения трафик в централната част на града след изграждането на Лот 3 от автомагистрала „Хемус“. Ще се случи ли навреме и защо тревогата остава?

"Въпросът с изграждането на обходен път на Плевен във връзка с изграждането на Лот 3 от автомагистрала „Хемус“ е от изключително важно значение и не търпи отлагане. Като местна власт нашата задача е да намерим най-доброто и правилно решение за Плевен и плевенчани, като разчитаме на подкрепа и разбиране от страна на държавата", е заявил кметът д-р Валенитн Христов на срещата в Регионалното министерство.

Областният управител Николай Абрашев е изготвил предложение до МРРБ и АПИ. Тази идея се подкрепя от всички, но има и тревога, както споделя арх. Емил Дечев, член на УС на Камарата на архитектите, председател на регионална колегия в града и председател на Дружеството към Съюза на архитектите след последното обсъждане през седмицата.

Инж.Цветан Влахов от Камарата в Инвестиционното проектиране насочи вниманието към бул. "Христо Ботев".

Това, което предстои, са поредица от нови срещи на ниво държавна – местна власт, финалното решение ще бъде взето, след като се чуе мнението на плевенчани, заявиха от Общината.

Подробности чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Александра Никова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министърът на отбраната Атанас Запрянов и Началникът на отбраната Емил Ефтимов

Получените заради оказаната помощ на Украйна пари ще отидат за модернизация на армията

348 млн. лева, получени заради оказаната помощ на Украйна ще отидат за модернизация на армията. Военните очакват за армията да има и още близо милиард лева.  На фона на все още неприетият бюджет министър Атанас Запрянов увери, че плащанията по започналите проекти за нови Ф-16, машините за Сухопътните войски, корабите и германската наземна..

публикувано на 05.02.25 в 18:22
Кирил Ананиев

Назначени са шестима заместник-министри, Кирил Ананиев - в МФ

Със заповед на министър-председателя Росен Желязков са назначени шестима заместник-министри, съобщава правителственият пресцентър.  За заместник-министри на финансите са назначени Кирил Ананиев и Галя Димитрова. Кирил Ананиев е утвърден специалист в областта на публичните финанси с дългогодишен опит в Министерството на финансите, включително..

публикувано на 05.02.25 в 18:14
Мохамед Халаф

Мохамед Халаф: Идеята на Тръмп за Газа е рецепта за нови конфликти в Близкия изток

Ако Газа имаше нормално  управление, а не "Хамас", щяха да я превърнат в Ривиера, но те я прокопаха с тунели за война .  Това каза пред БНР журналистът Мохамед Халаф във връзка с изявлението на Доналд Тръмп,  че САЩ искат да поемат възстановяването на Газа и да я превърнат в "Ривиера на Близкия изток".  "Как ще изкараш 1,8 милиона души от една..

публикувано на 05.02.25 в 18:11

Москва и Киев са разменили по 150 военнопленници

Украйна си върна 150 войници от руски плен при поредната размяна на военнопленници с Русия. В същото време Москва потвърди готовност да преговаря за край на войната си срещу Киев, но продължава да твърди, че украинският президент Володимир Зеленски няма юридическа легитимност да води подобни преговори от страна на Киев. 150-те войници,..

публикувано на 05.02.25 в 17:51

Най-малко 11 000 души са се евакуирали от Санторини

Не спират земетресенията на гръцките острови Санторини и Аморгос. От 1 февруари досега са регистрирани  стотици трусове  от около 3 по Рихтер и над 70 от над 4 по Рихтер.  Само днес три земетресения от над 4 по Рихтер бяха регистрирани до ранния следобед в района Санторини.  Най-малко 11 000 души са вече евакуиралите се само от..

публикувано на 05.02.25 в 17:47
Людмил Илиев

Людмил Илиев: Не може да имаме претенция за правова държава без спазване на принципа на мандатността

Не може да имаме претенцията, че сме демократична и правова държава , докато хората, които заемат изборни държавни длъжности, стоят на тях години след като мандатът им е изтекъл ! Това каза пред БНР журналистът от "Сега" Людмил Илиев и подчерта: " За демокрацията ключов принцип е мандатността. В България той се нарушава масово, системно и умишлено..

публикувано на 05.02.25 в 17:26
Министър Красимир Вълчев на заседанието на Комисията по образованието и науката в НС - 5 февруари 2025 г.

Утре ще се обсъжда предложението за увеличение на учителските заплати с 15% от 1 март

Министърът на образованието Красимир Вълчев съобщи, че утре ще бъде обсъдено новото предложението на синдикатите за увеличение на  учителските заплати с 15% от 1 март, вместо с 12,8% от 1 януари. Според колективния трудов договор педагозите трябва да получават по 125% от средната брутна заплата за страната. Пред  депутатите от ресорната..

публикувано на 05.02.25 в 17:24