Кой от нас не иска да е красив? Особено, когато сме на морето. И за да станем по-хубави и по-морски пазаруваме от павилионите всякакви бижута, а пък, ако можем да си го позволим, може да си поръчаме разкрасяващи процедури на плажа. Но колко опасности крие това?
"Трябва се подхожда много разумно към това, когато сме на почивка, на море и искаме да изглеждаме прекрасно, да се хвърляме към всякакви разкрасяващи процедури или да си купуваме бижута с неясен производител, сподели за БНР експерта и основател на платформата "Ние потребителите" Габриела Руменова.
"Прави ми впечатление например, че по павильоните в курортните градове на морето се продават бижута с неясен произход или с произход Китай - това са обеци, колиета, гривни, изработени са предимно от метал и се продават на изключително ниска цена.
Хората не си дават сметка, че тези бижута крият рискове за тяхното здраве, може да предизвикат алергии, но също и по-сериозни проблеми като нарушаване на дейността на белите дробове, дори случаи на онкологични проблеми или нарушаване на функциите на репродуктивната система, допълни Руменова.
"Това е доказано, защото много голяма част от забранените за продажба в ЕС бижута са произведени в Китай с подобни характеристики. Точно такива бижута има много по морските курорти и градове. Те не отговорят на изискванията, за да се гарантира здравето и безопасността на потребителите - тоест да не съдържат определени химични вещества и съединения, или пък да бъдат в допустими граници, каза още Руменова.
По думите й, на модата да си направим масаж на плажа, също не трябва да се гледа като на атракция, а като на процес, в който може да се навреди на нашата кожа. Това е така, защото в тези импровизирани студиа продуктите за масаж не са поставени на хладно и тъмно, а точно обратното - те са навън, на топло и въпросните масла, които не се съхраняват при безопасни условия, също биха навредили на кожата ни.
Още по темата в звуковия файл.
Вицепрезидентът Илияна Йотова се надява партиите да проявят разум в петък и да изберат председател на Народното събрание, за да има работещ парламент: "Надявам се утре да се поздравим с избран председател на Народното събрание, защото рискът парламентарната криза да прерасне в конституционна е твърде висок. И аз наистина мисля, че партиите ще проявят..
От почти едно столетие Българската православна църква чества Деня на християнското семейство заедно с църковния празник "Въведение Богородично", който се отбелязва на днешната дата 21-ви ноември. Евангелският текст разказва за въвеждането на Пресвета Богородица в храма. Нейните родители - праведните Йоаким и Ана - са хората, които първи..
Бившият депутат от ИТН в 45-ото и 46-ото Народно Петър Димитров оглави партия "Център", създадена от бизнесмена Васил Божков. За това съобщи самият Божков с публикация във Фейсбук. "ЦЕНТЪР вече официално e регистрирана като политическа партия. Въпреки опитите на институциите да ни спрат. За председател избрахме Петър Димитров. Заедно ще изринем..
В парламента се проведе среща между представители на групите на "Има такъв народ" и "БСП – Обединена левица", на която бяха обсъдени възможностите за подкрепа на кандидатурата на Силви Кирилов като председател на 51-вото НС. Отново неуспешен опит за избор на председател на 51-вото НС Президентът напомни, че може да започне консултации за..
Обществото е заблудено за БДЖ, защото всеки чака частен превозвач да дойде с неговите хубави влакове и да предлага по-добра услуга. На практика ставаме в пъти по-неефективни , затова искаме среща с министър Красимира Стоянова, за да си изясним въпросите. Това сподели в интервю пред БНР Петър Бунев, председател на синдиката в..
Червен код за силен вятър е издаден за областите Враца и Монтана за петък, 22 ноември, сочи справка в сайта на НИМХ. За областите София-град, София-област, Видин, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Пловдив, Хасково и Кърджали кодът е оранжев, за всички останали - жълт. През нощта срещу 22 ноември вятърът ще отслабва и ще се ориентира от..
КС ще извърши спасителна операция, т.е. изчистване на възможни конфликти, от които могат да произтекат кризи. Това каза пред БНР проф. Емилия Друмева, бивш конституционен съдия и бивш съветник на президента Румен Радев по правните въпроси, във връзка с повторното сезирана на Конституционния съд от държавния глава за промените в Конституцията,..
Увеличаването в цената по премията е в пъти – от 200 до 1100%. Това е удар върху бранша , каза пред БНР Красимир Цветков, председател на Национален..
Партийната система се девалвира от елитите на големите партии . Тази позиция изрази в интервю за БНР политологът Георги Киряков. "Това не е криза..
" Очевидно някои сили виждат в избора на председател на парламента борба за служебен премиер, борба за власт, борба за пачки, борба за пудели, борба..