Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Синьо лято" в парк "Гео Милев"

По повод настъпването на новата учебна година район „Слатина“ организира специално събитие за всички настоящи, бъдещи и бивши ученици.

То ще се проведе под надслов „Синьо лято – Слатина“  на 14 септември в парк „Гео Милев“ от 16:00 до 22:00 часа. 

Като част от активностите, свързани с мероприятието, стартира и конкурс за домашни любимци. Първият кръг на надпреварата ще се проведе изцяло онлайн, а желаещите да се включат могат да го направят, като публикуват снимка на своя верен другар в коментарите под тази ПУБЛИКАЦИЯ.

Кандидатите, могат да качват кадрите до 17:00 часа на 11 септември, когато изтича срокът за записване. Двадесетимата участници, чиито снимки са събрали най-много харесвания, ще продължат към втория кръг на конкурса, с който ще бъде открита програмата на 14 септември в парка.

Там те ще бъдат оценявани от тричленно жури, в 3 отделни категории, а победителят ще си тръгне с голямата награда – ваучер на стойност 150 лв., предоставен от генералния спонсор на събитието – веригата зоомагазини Petmall.

Веднага след награждаването всички гости ще имат възможност да се включат и в състезание по скачане с чувал по двойки, от където победителите отново ще се приберат с награда-изненада. След надскачването, в програмата е предвидено и ефектно шоу за деца с гигантски сапунени балони.

Всички бъдещи технологични таланти ще имат възможност да се включат в заниманията на „работилницата“ за млади програмисти, организирана от един от спонсорите на инициативата – школата по програмиране за деца MindHub – Слатина

В последната част от събитието, прожекторите ще се насочат към Яна Титова и Маргарита Стойкова -  режисьорът и актрисата в главната роля от филма „Диада“. Те ще бъдат специални гости на събитието и ще вземат участие в дискусия с младежите и техните родители, относно наболелите теми за агресията в българските училища, за влиянието на лошата семейна среда върху съзнанието на подрастващите и за последиците от злоупотребата с психоактивни вещества.

Непосредствено след края на дискусията, ще стартира и прожекцията на филма под открито небе.

*Филмът не се препоръчва за лица под 14 години.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Държавата готви драстично по-високи такси за производители и търговци на храни

Държавата удря бизнеса с драстично по-високи такси за производители, преработватели и търговци на храни . Защо Агенцията по храните реши да повиши в пъти цените на административните си дейности към бизнеса и колко ще струва това на потребителите? "При нас тези такси не са еднократни. Таксите са ежедневни в кланиците и в транжорните се..

публикувано на 20.11.25 в 14:51
Владимир Левчев

"Тази сянка под червената скала" - новият роман на писателя Владимир Левчев

Новият роман на писателя и поет Владимир Левчев носи заглавието "Тази сянка под червената скала". Левчев е прозаик, преводач, обществено ангажиран интелектуалец с много сериозен и богат житейски опит. Бил е редактор в независими списания по времето на социализма, преподавател в Съединените щати и в Американския университет в България...

публикувано на 20.11.25 в 13:51
Елица Великова

Елица Великова за това как работят семейните констелации

Елица Великова, психолог, арттерапевт, основател и директор на Института за терапия и експресивни изкуства  гост в "Нощен Хоризонт".  Тя разказва за пътуванията си до Китай, за семинарите, които води там, за индивида в една патриархална общност, каквато е общността там. На 14 декември в София ще се проведе Уъркшоп на тема "Психология,..

публикувано на 20.11.25 в 12:53
Боряна Кирилова

Връчват наградите на БДФ "Корпоративен дарител" 2025

Церемонията по връчването на наградите на Българския дарителски форум " Корпоративен дарител" за 2025 година ще се проведе днес . Победителите ще бъдат обявени на официална церемония, която започва в 17 часа.  "Всяка година пред фокуса на церемонията и през темата, която избираме да поставим на вниманието на хората, които присъстват,..

публикувано на 20.11.25 в 11:04

Призив: Да има по-широк достъп до медицински храни

Медицинските храни, компенсиращи загубени килограми, трябва да са достъпни за хора с различни заболявания, които не могат да се хранят пълноценно . Това послание отправя Боряна Драганова, майка на 27-годишната Елена, родена с церебрална парализа и тежаща към момента само 20 килограма. Боряна беше сред участниците в среща-дискусия за състоянието..

публикувано на 20.11.25 в 07:35
Стефан Антонов

Стефан Антонов: Следващата 2026 година ще бъде като последните години на комунизма

"Това не е скрит предизборен бюджет. Този бюджет отразява стремежа на всяка една партия да не изостава от популистката лудост на предишните партии , както се пее в македонската песен - "Проклет да биде, кой пръв почна". Това каза пред БНР журналистът Стефан Антонов : "През 2022 година бяха направени първите подаръци към един конкретен..

публикувано на 19.11.25 в 13:47
Професор Любомир Хаджийски

Български учен е сред иноваторите за въвеждането на изкуствен интелект в медицината

Български учен е сред иноваторите и моторите за въвеждането на изкуствен интелект в медицината и при разчитането на данни на образната диагностика в световен план. Професор Любомир Хаджийски от Департамента по Радиология на Университета в Мичиган, САЩ, даде специално интервю за "Хоризонт" за предизвикателствата при интеграцията на изкуствения..

публикувано на 19.11.25 в 11:45