Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Привърженици на ДПС се опитаха да нахлуят в "сараите на Ахмед Доган" в "Бояна"

Снимка: БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

По-рано този следобед напрежението пред имота в столичния квартал  "Бояна", известен и като "сараите на Ахмед Доган", ескалира за кратко.

Около 100 привърженици на почетния председател на ДПС, които от сутринта се събраха пред къщата, която той от много години обитава, се опитаха да нахлуят в имота малко след 14.00 часа. Сред тях беше синът на Доган - Демир, съпредседателят на ДПС Джевдет Чакъров и евродепутатът Илхан Кючюк.

При опита за влизане в имота полицията използва физическа сила, за да ги изтласка. Органите на реда блокираха пътя към имота с полицейски бусове. Цялата къща е оградена от полицейски бусове, има и засилено присъствие на полицаи и жандармерия.

Множеството скандираше: "Мафия" и "Слуги на Пеевски".

Стана ясно, че полицията ще остане в имота, а прокуратурата ще направи проверка, като се запознае с всички факти до момента и ще се произнесе по казуса в законно установения 30-дневен срок.

Привържениците на ДСП също остават на мястото, като те разпънаха три палатки, където да прекарат нощта. Те се притесняват от това какво се случва с имота на Ахмед Доган, който се оказа, че не е негов, какво се случва със сървърите, с информацията, с архива на партията. До момента този отговор не е даден официално. Полицията на няколко пъти беше в сградата, беше в къщата. Те са говорили с тези хора, но всичко е конфиденциално.

По-рано синът на Ахмед Доган - Демир Доган, също дойде на място. Според привържениците на почетния председател на ДПС той трябва да бъде допуснат в имота. Мотивите са, че вътре има собственост на баща му.

Подробности чуйте в звуковия файл и вижте във видеото!



По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ден преди вота за ОбС: 20% от членовете на СИК-ове в Сандански са преминали обучение

Едва една пета от членовете на секционните комисии в Сандански са преминали обучение преди провеждането на нови избори за общински съветници утре. Направени са 130 смени в състава на  комисиите. Основна причина  за отказите от участие е по-малкото заплащане Редовните избори за общински съветници в Сандански бяха касирани след жалби на..

публикувано на 22.02.25 в 11:22

Нетипични за Гърция ниски температури сковаха страната

Властите приканват да се избягва пътуване, поради заледени пътища. Продължава влиянието на циклона Корал, който доведе до рязко понижаване на температурите, като на много места те са под нулата. В северната част на страната има снеговалеж дори и в районите с ниска надморска височина. На места има сняг до брега на морето. Днес и утре са..

публикувано на 22.02.25 в 11:12
Иля Шаблински

Иля Шаблински: Путин ще се задоволи с това, което откъсна от Украйна

Русия предявява претенции към няколко украински града, които войските ѝ са все още неспособни да достигнат – Краматорск, Славянск, Херсон, Запорожие. Предявява и претенции към НАТО – да се изтегли по-далеч на запад от границите ѝ. Но, както показва и ходът на сегашната война, Владимир Путин ще трябва да се съобрази с реалността и да се откаже..

публикувано на 22.02.25 в 11:02

Институтът за лозарство и винарство е победител в АГРА 2025

Институтът по лозарство и винарство е победител в конкурса за иновации от Международното изложение АГРА 2025. Наградата е за среднозреещ червен десертен сорт "Найден". За района на Плевен гроздето узрява в началото на месец септември. Този сорт е патентован през 2023 година. "За нас е голяма гордост", казва директорът на Института доц...

публикувано на 22.02.25 в 10:42
Изглед от Атина

Гърция призовава за обща европейска програма за решаване на жилищния въпрос

Гърция призовава за обща европейска програма за решаване на жилищния въпрос в европейските страни. Кметът на Атина Харис Дукас съобщи за почти двойно покачване на наемите в гръцката столица. Дукас заяви на среща на Европейската комисия за решаване на жилищните проблеми в европейските страни,че жилищната криза трябва да е с акцент в..

публикувано на 22.02.25 в 10:19

"Хамас" освободи двама заложници в Рафах

Палестинската групировка "Хамас" освободи двама заложници в град Рафах, в Ивицата Газа. Тал Шохам, на 40 г., и Авера Менгисту, задържан от групировката през 2014 година, бяха предадени на служители на Международния комитет на Червения кръст, съобщи Би Би Си.  Очаква се днес да бъдат освободени още четирима заложници. В замяна Израел трябва да..

публикувано на 22.02.25 в 10:05
Първан Дангов

Търсят решение на проблема с мръсната вода в Баланово

Кметът на Дупница Първан Дангов търси решение на проблема със замърсената от десетилетия вода в село Баланово. Замърсяването е причинено от отпадните емисии на ТЕЦ "Бобов дол". В Баланово правиха и подписка срещу бездействието на институциите, заплашваха и с блокада на пътя Кюстендил-Дупница, при ТЕЦ-а. Такъв проблем имаше и в съседното село..

публикувано на 22.02.25 в 09:58