Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По подозрения за финансиране на тероризъм: 8 сирийци арестувани в Кипър

Снимка: БТА

Осем сирийски граждани бяха арестувани днес в Кипър по подозрения за финансиране на терористична организация. Според полицията няма данни те да са възнамерявали да извършат терористичен акт на територията на стрнаната.

При координирана полицейска операция тази сутрин в областите Лимасол и Пафос са задържани 7 мъже и една жена, на възраст между 29 и 49 години, всички от Сирия, които живеят в Кипър от няколко години.

Те се разследват за престъпления, свързани с тероризъм. Арестуваните са заподозрени в осигуряването на средства и финансиране на терористична организация, намираща се в Сирия, съобщи говорителят на кипърската полиция Христос Андреу.

Те се разследват за заговор за извършване на тежко престъпление, участие в престъпна организация и нарушаване на законодателството за борба с тероризма. Въпреки връзките с терористична организация в чужбина, няма информация групата да е възнамерявала да извърши терористичен акт на територията на Кипър, каза говорителят на полицията.

Осемте сирийци бяха изправени пред Окръжния съд в Никозия за издаване на заповед за арест. Разследването на полицията продължава. Възможни са нови арести.

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Методи Лалов

Методи Лалов: Може би Антон Славчев е казал и нещо друго на Кирил Петков при срещата на тротоара

Оставката на Кирил Петков не звучеше убедително, може би шефът на Антикорупционната комисия Антон Славчев му е казал и нещо друго при срещата на тротоара! Това каза пред БНР юристът Методи Лалов, бивш общински съветник от "Да, България" в Столичния общински съвет, бивш председател на Софийския районен съд, подал оставка и от двата поста, в коментар..

публикувано на 29.06.25 в 11:54

Всеки пети българин е с прекъснати здравноосигурителни права

20 процента от населението на страната или почти всеки пети, е с прекъснати здравноосигурителни права - това се посочва в анализ на Центъра за защита правата в здравеопазването. В него се цитират данни на Националната здравноосигурителна каса, според които към 1-и май 2025 година здравноосигурените с прекъснати права, които са вписани в пациентските листи..

публикувано на 29.06.25 в 11:50

Високи глоби в Гърция за стоки без етикет с цените

Министерството на развитието в Гърция въведе високи глоби за търговците, които предлагат стоките без фиксирана цена на етикетите. От днес започнаха проверки в магазините в туристическите райони, които работят в неделя. Независимо, че на етикетите има баркод, трябва задължително да е написана и реалната цена. Според властите, ако такава не..

публикувано на 29.06.25 в 11:44
Борис Бонев

Борис Бонев за корупционния скандал в София: Няма дим, където няма огън!

Когато цари хаос, това дава почва на всякакви нерегламентирани практики да избуяват.  Това заяви пред БНР общинският съветник от "Спаси София" Борис Бонев. " Ако не си отворим очите, че имаме сериозен проблем, тогава пътят на ГЕРБ да се върне на бял кон в София е повече от отворен и пътят Пеевски да стане премиер на България - също, защото..

публикувано на 29.06.25 в 11:35
Ученици от русенското

Ученици от Русе с инициатива за хлорните обгазявания в града

Ученици от русенското "Дойче шуле" направиха възстановка на историческо събитие, но не свързано с величавото възрожденско минало, а с хлорните обгазявания, на които хората в града бяха подложени. В училищния двор оживяха майките с количките, плакатите и другарите на трибуната. Това не е звук от полулегално заснетия филм на Юри Жиров за..

публикувано на 29.06.25 в 11:05
Деян Николов

Деян Николов: Ако Радев подкрепя искането за референдум, трябваше да слезе при протестиращите

Ако президентът Румен Радев подкрепя искането на голяма част от народа за референдум, трябваше да слезе при протестиращите . ... Нашата битка е за референдум, не искаме нашето мнение еднолично да се наложи и ако българите кажат, че искат да влязат в еврозоната, ние завинаги ще замълчим по темата !   Това заяви пред БНР Деян Николов, общински..

публикувано на 29.06.25 в 10:41

Технически проблем затрудни въздушния трафик в Северозападна Италия

Късно вечерта в събота техническа повреда в радарния център за управление и контрол на полетите на летище "Линате“ в Милано блокира въздушния трафик в Северозападна Италия. Центърът за контрол на полетите на летище "Линате“ отговаря за летищата на Милано и на Бергамо в област Ломбардия, за това в Торино в Пиемонт, на Генуа в Лигурия и Верона..

публикувано на 29.06.25 в 10:39