"Колите ще си останат на доизживяване. Старите коли ще си отидат по реда си. Няма нужда да тормозиш едно население и да им спираш всичките автомобили. Това, което искат да се случи, означава на половин България да им спрат колите. Как ще стане?! Какво ще предизвика? Народна любов може би?"
Това казва квартален автомонтьор в предаването "Хоризонт до обед".
Достигнали сме пик по отношение на агресията, смята той.
"При тази агресия пистолети се вадят навсякъде. Не може да продължава така, ако искаме да се развиваме като общество и да се наричаме европейци, а не някакви междинки. Полусъединители, недобре регулирани."
Вероятно сме държавата с най-много знаци. Караш и се чудиш кой знак да следиш. Очите са ти само в знаците, споделя впечатленията си автомонтьорът.
По думите му, след участъците, където заради лоша организация на движението те карат да шофираш "ужасно бавно и изнервящо", водачите "обезумяват и се почва едно състезание – броня до броня".
Автомонтьорът е на мнение, че е редно да се ограничи скоростта по пътищата максимум до 110 км/ч. Солидарен е със заявката на ЕС да намали скоростта по пътищата в рамките на съюза.
"Ние нямаме пътища за тия скорости. Изхвърля те пътят. Това са гробища, това не са пътища."
Специалистът изразява и друга, по-крайна позиция – че у нас не бива да влизат автомобили с мощност над 100 конски сили.
"Радикален съм!"
Потребителите на транспортната система и тези, които ни я доставят – политиците, живеем в две различни държави, смята той.
Промените за конфискуване на автомобили не дават резултат, заяви пред БНР Милчев, който е бивш шеф на КАТ. Той отбеляза, че повечето конфискувани автомобили не са мощни и скъпи коли, за които се предполага, че биха развивали големи скорости и по думите му се налага изводът, че наркотиците са достатъчно евтини, за да си ги позволят хората, които карат по-евтини автомобили.
Институциите имат еднакъв подход, независимо дали става дума за по-опасни за движение области или не, посочи Богдан Милчев и даде примери с Русе и Благоевград.
Той цитира анкета на Института за пътна безопасност, в която се откроява категоричен резултат: доминиращо сред шофьорите е мнението, че камерите за скорост за капани, които нямат никакъв ефект за безопасността на движението.
Повече чуйте в звуковите файлове.
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Този текст доказва още веднъж задълбочените научни изследвания на Раковски . Той е и дипломат, и изследовател, не само революционер. Този ръкопис той го печата заедно с "Горски пътник" (1856 г.), но не излиза. Това каза пред БНР съставителят на книгата "Георги Раковски. Новооткрит ръкопис от 1856 г." , изследовател и антиквар Александър..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..