Младежи от няколко училища в Смолянско създават благотворителни и еко каузи по проект "Активни младежи в Родопите" по Програма "Еразъм+". Той е насочен към възможностите за младежко участие в разработване на политики за подрастващите от общините Смолян, Девин и Рудозем.
Проектът предвижда семинари за обучение на младежи във всяка от трите общини. На финала ще бъде организирана Конференция на областно ниво с участието на младежи и формиращи младежки политики“, каза Лидия Арсова председател на Сдружение "Екосвят Родопи“, което изпълнява проекта. В продължение на три дни в Смолян се провежда обучителният семинар "Бъди промяната за община Смолян", който включва темите за Програма "Еразъм + 2021-2027“, YOUTHPASS сертификат, Стратегията на Европейския съюз за младежта за периода 2019-2027, Организиране на кампании за младежка активност.
Дейностите в семинара се основават на използването на неформални методи на участие и интерактивни методи, които насърчават креативността, комуникацията, взаимодействието, критичното и творческо мислене, интуицията и работата в екип, уточни Лидия Арсова.
Това е третото обучение, което провеждаме по проекта "Активни младежи в Родопите". Първите две бяха в Девин и Рудозем с ученици от средните училища Христо Ботев и Кирил и Методий, каза Величка Петкова, кореспондент на БНТ за Смолянска област и медиен експерт по проекта.
Семинарът е добра инициатива за младежта и подбужда към активност, каза Теодора Кетева от Професионалната гимназия по икономика "Карл Маркс" в Смолян. Тя представи каузата на техния екип, в който се включват и ученици от СУ "Св. св. Кирил и Методий“ в областния град.
Да реновират част от църквата "Св. Теодор Стратилат" в смолянския квартал Райково е другата кауза на учениците, представена от Александър Фандъков от Професионалната гимназия по техника и технологии "Христо Ботев“ заедно с учениците от Смолянска професионална гимназия по туризъм и строителство "Никола Вапцаров".
Съвместните действия на образователните институции и неправителствената организация "Екосвят Родопи" – Смолян чрез Програма "Еразъм+“ и проекта "Активни младежи в Родопите" дават възможност на младите хора за личностно развитие и активна гражданска позиция, както и да се възползват от възможностите на Програмата.
Още по темата в звуковия файл.
Настоящият стопанин на хижа "Бонсови поляни" Иван Попов и членовете на Туристическо дружество "Манастирска кория" предлагат проект за развитие на Люлин планина . Той е на стойност 1 милион лева, като хижарят е разписал личната си инвестиция за инфраструктура на планината и хижата до петата година от предвидени 10. Попов смята, че след петата..
Пролетта е време за залесяване. Почти всяко дърво в Израел не е саморасло, а е посадено грижливо. Тази година в няколко почивни дни подред край изпепеления кибуц Реим пристигат автобуси с посетители, които веднага пристъпват към засаждане на дървета. Няма весели възгласи или почерпки на открито. Това е мястото на един музикален..
Пловдивският зоопарк е на път да излезе от периода на разрухата и да се превърне в място за забавления, но и за образование. Децата ще научават повече за животните и растенията и под формата на игра, а модерните технологии също ще бъдат включени , за да бъде преживяването пълноценно и обогатяващо, казва новият директор на зоологическата..
Ледниците са от ключово значение за поддържане на живота на планетата. По тази причина тяхното опазване в условията на глобално затопляне е темата тази година на Световния ден на водата , който отбеляваме на 22-ри март. Около 70 процента от прясната вода на Земята съществува под формата на сняг или лед, сочат данни на Международната метеорологична..
Поредица от екологични прояви, посещения сред природата, залесяване през двата почивни дни в Кипър целят да повишат информираността на обществеността за горите, тяхното устойчиво управление и опазването на ресурсите им. С тях на острова отбелязват Международния ден на горите, който бе в петък, както и днешния Световен ден на водата. С..
Срещаме ви с един млад мъж - Християн Христов, който е посветил професионалния си път, свободното време и хобитата си на опазването на природата и животните . Неслучайно преди шест години, малко след като завършва специалност "Екология" в университет във Великобритания, той става директор на Центъра за защита на природата и животните..
Той е разностранна личност - превърнал е хобитата си в професия , а животът му е свързан със спортове като скокове с бънджи и рафтинг, но също и летене с балон, както и с народни танци . " България е много благодатен район за всякакви екстремни спортове . Проблемът на много туристически фирми е, че избягват да правят екстремен туризъм в..
Помощник-фармацевтите настояват за спешни законодателни промени. Това съобщи пред БНР Лиляна Петрова, председател на УС на Българската асоциация..
Голяма част от поддръжниците ни желаят реално нашето участие във властта и категорично заявяваме, че за това, което сме се споразумели, че всички..