Свети Даниил е роден през 410 г. в село Марута край град Самосата на река Ефрат в Сирия. Родителите му нямали деца и в молитвите си към Бога за рожба те обещали да посветят в служба на Бога детето, което би им се родило. А когато се сдобили със син, когото кръстили Даниил, те го отгледали с голяма любов и трудът им не бил напразен.
Даниил от малък желаел да служи на Бога и в Негово име да помага на всички хора да вървят по пътя на спасението чрез вярата в Иисус Христос. Боговдъхновеният младеж ходел по села и градове, и разяснявал Евангелието на малки и големи. Но в определен момент почувствал нужда да се посвети на духовен подвиг. Затова отишъл в манастир, където се отдал на молитва, изучаване на Свещеното Писание и упражняване в послушание и смирение. След няколко години пожелал да се поклони на светите места, където Спасителят живял и страдал. Но игуменът го задържал и не му дал благословение да отиде. Старецът преценил, че Даниил още трябва да се готви за личния си подвиг.
А веднъж, при едно пътуване с игумена на манастира, Даниил срещнал свети Симеон Стълпник и бил запленен от подвига му. Когато игуменът на манастира починал, Даниил се върнал при Симеон и го помолил за съвет какво да прави. Стълпникът го посъветвал да отиде в Цариград и Даниил се установил в околностите на един храм край Мраморно море, посветен на свети архангел Михаил. Там си построил висок стълб (вид тясна кула) и се настанил на върха на открито. Подвизавал се в непрестанна молитва и се борел със страстите си. Бог му дал дар на пророчество и вършене на чудеса в Негово име. Край стълба му често идвали хора за съвет и наставления. Подвижникът помогнал на мнозина от тях да постигнат спасение в Иисус Христос. Упокоил се на 80-годишна възраст.
"Голямо хоро“ се изви за поредна година снощи в Брюксел. По традиция то се провежда всяка зима в белгийската столица и събира голяма част от българите там. Проявата се провежда за 35 път и отново напълни една от големите зали на община "Woluwe St. Pierre". За нея идват не само от Белгия, какъвто е случаят с Анна Зашева: "Ние идваме..
Още след изборите от ГЕРБ-СДС заявихме, че основен приоритет е стабилността на страната. Очертахме потенциалните партньори и реализирахме правителство с мандата на ГЕРБ. С колегите – БСП и ИТН, водещо беше, че се обединихме около отговорността, държавническото поведения и важните теми за обществото, и най-вече избягване на нови избори...
Условията за зимни спортове и туризъм в планините са добри, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст, предаде БТА. В планините времето е тихо и предимно слънчево. Съоръженията в курортите работят. Спасителите припомнят, че затоплянето на времето носи повишена опасност от лавини. Днес над по-голямата част..
ГЕРБ и Пеевски се опитват да запазят максимално контрол върху тази правосъдна система. Това заяви пред БНР а кад. Николай Денков, съпредседател на парламентарната група на ПП-ДБ. "Опитват се да върнат правосъдната система към времената на последното правителство на Борисов". Той все пак определи като стъпка в правилната посока..
България вече има редовно правителство с премиер Росен Желязков. 81 дни след вота парламентът избра 105-ото правителство на България. 125 депутати подкрепиха коалиционния кабинет, скрепен със споразумение между ГЕРБ-СДС, "БСП-Обединена левица" и "Има такъв народ". А парламентарното мнозинство се допълва и от народните представители от..
ДПС на Доган вървим по нашия път и нямаме нужда от сдобряване или да правим ортаклък с Делян Пеевски и неговия модел. Думата ни тежи и има значение. Така Илхан Кючюк, евродепутат, отговори на въпроса дали ще се наложи Бойко Борисов да сдобрява двете ДПС-та. "Когато сме казали, че няма връщане назад, означава, че ще направим всичко за..
В споразумението между участващите в управлението формации има точка за прекратяване на нелегитимните влияния на партии и техните лидери в съдебната..
В столичното 51. СУ "Елисавета Багряна" ще бъдат вдигнати заплатите, тъй като има финансови резерви , заяви директорът Асен Александров в..
Управлението на Тръмп ще бъде олигархично и тук ще бъде такова - леко олигархично, защото ние нямаме толкова богати хора. Това каза пред БНР..