Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още търсят 13-годишния Николай от село Конаре. Детето е със синдром на Даун

Разширяват периметъра на действие с повече от 3 километра

| Интервю
Снимка: БТА
Чуй новината! Чуй новината:

13-годишният Николай от гурковското село Конаре все още е в неизвестност. Момчето, което е със синдром на Даун, изчезна вчера и се издирва.

Доброволци са продължили да го търсят през нощта. Използвани са и два дрона с термокамери.

Тази сутрин кризисният щаб ще направи ново разпределение за издирването на момчето.

"Получих обаждане от съсед на семейството, че семейството търси детето и го няма. Бях много близо до жилището. Имам камера, насочена към тяхната къща и първата ми работа беше да видя камерата. Огледах най-близките места и сигнализирах органите на реда. До час на терен имаше вече може би над 100 полицая. Разпределихме се във всички посоки, но нямаме успех. Периметърът стигна 3-4 километра радиус около селото. Няма никаква следа", разказа пред БНР Станчо Стефанов, кмет на Конаре.

Липсва и домашното куче на семейството на изчезналото момче. Къщата се намира в края на селото и след това започва Балканът, поясни още кметът.

Николай е бавно подвижен, но е хиперактивен. Висок е около 1.30 м., леко пълен, с по-тъмна кожа. Бил е облечен с черен анцуг, уточни Стефанов.


В предаването "Преди всички" кметът на Община Гурково Кънчо Папазов обяви, че стартира нова вълна от оперативно-издирвателни мероприятия

"Ще разширим периметъра на действие с повече от 3 км. Рано тази сутрин достигнахме около 3-4 км от централната част на село Конаре".

Няма следа, каза със съжаление Папазов и подчерта, че до момента детето не се е отделяло толкова от майка си. То е посещавало едни и същи места в селото. 

Кметът на Гурково е провел разговори с психиатър и специалисти по издирването. Предполага се, че водоемите привличат деца с такова заболяване, каза той и посочи, че в района има местен язовир, който е посещаван от детето, както и в близост се намира язовир Жребчево

Предполага се също, че домашният му любимец е с него, добави Папазов. "За съжаление, и това не ни помага на този етап", отбеляза той. 

По думите му населеното място е изключително спокойно. Нека бъдем оптимисти и да вярваме, че съвсем скоро ще намерим Ники, призова Кънчо Папазов.


Снимки: БТА

По публикацията работиха: Яна Боянова, Анастасия Крушева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Папа Франциск на прозореца си с изглед към площад „Свети Петър“ във Ватикана, 6 март 2022 г.

Ще сбъдне ли новият папа мечтата на Франциск за общ Великден за християните?

Католическата църква преживява исторически момент. На 7-ми май ще бъде конклавът, на който ще бъде избран новият папа. Сикстинската капела се подготвя да приеме 133-ма кардинали от общо 135-ма на възраст до 80 години. Букмейкърите изчисляват, че бял дим от комина ще има между 5-ия и 8-ия път  Монтираха комина на Сикстинската капела в очакване..

публикувано на 05.05.25 в 14:28

Учител поде инициатива за изграждане на военен паметник в Радомир

Славчо Свиленов e учител по история и инициатор за изграждане на военен паметник в град Радомир, който ще бъде в памет на близо 2000 загинали след Освобождението българи . Когато започнали инициативата, нямали очаквания да открият толкова много жертви, казва учителят.  Паметникът ще бъде лъв на постамент и ще бъде поставен на символно за..

публикувано на 05.05.25 в 10:19

Илиян Христов: Липсва държавна политика за военноинвалидите и военнопострадалите

Съюзът на военноинвалидите и военнопострадалите е патриотична, обществена и социална организация, създадена през 1913 г. от пострадали от Балканската и Междусъюзническата войни. В нея членуват военноинвалиди и пострадали от войните и в мирно време. Основна цел на съществуването на организацията е да защитава правата и интересите, както и да оказва..

публикувано на 05.05.25 в 08:55

Локалите - огромна спяща клетка, заровен проблем, вече трудно контролируем

Проблемът с локалите трябва да бъде решен по някакъв начин, но той няма да бъде решен, яко няма сериозен обществен натиск. Това заяви пред БНР Милен Димов, родител, който заедно със съпругата си повдигнаха темата за бандите, локалите, които нападат и тормозят други деца.  "Явно това е една огромна спяща клетка, заровен проблем, който по..

публикувано на 02.05.25 в 15:33

Около 170 хиляди българи са носители на генна мутация за таласемия

Около 170 хиляди българи са носители на генна мутация за таласемия – рядко наследствено заболяване на кръвта. Смята се, че честотата на носителство у нас е висока, а в същото време държавата няма програма за откриването на тези хора и намаляването на риска да се роди дете с тежката форма на болестта. Проблемът и възможните решения бяха обсъдени от..

публикувано на 02.05.25 в 14:50

Частните пенсионни фондове - ключ към разтоварване на системата?

Увеличаването на осигурителната вноска и пенсионната възраст няма да решат проблемите на пенсионната система , смятат експерти и работодатели. Решенията, които предлага държавата, могат само временно да попълнят известен дефицит в бюджета на Националния осигурителен институт за сметка на повишаване на риска от разрастване на сивия сектор и..

публикувано на 01.05.25 в 08:57
Боян Рашев

Боян Рашев: Бъдещето е в управляемия енергиен микс. Зелената енергия не може да доминира!

Българският електроенергиен баланс все повече прилича на испанския. В последно време се инвестира основно в слънчеви мощности. Вятърни нови практически няма изградени в последните години. В система, която има нужда от диверсификация, като инвестираш само в едно нещо, което е неконтролируемо, очевидно ще имаш проблеми . Този коментар направи..

публикувано на 30.04.25 в 07:58