Всички автомобили ще преминават през бариерни системи, които регистрират номерата им, а шофьорите изтеглят билетче. Непосредствено пред сградата на Терминал 2 е обособена зона за прегръдки за изпращачите и посрещачите на пътници, които могат да останат там безплатно 10 минути. Паркирането в тази зона е забранено. Минималното време между две безплатни влизания е 60 минути. За следващите минути до 30-ата се начисляват 10 лв., до един час се заплащат 15 лв., а след това всеки започнат час се таксува по 20 лв.

За автомобилите на хора с увреждания е предвиден удължен безплатен престой до 30 минути, след представянето на съответния документ. На разположение на посетителите са три паркинга с над 1000 места.
"Има три в момента действащи паркинга – P3 стандартен, P4 икономичен и P5 – краткосрочен. Най-бюджетният P4 e икономичен. Той е предназначен за по-дълъг престой. Там тарифите за дългосрочен престой са най-ниските на комплекса на Терминал 2. P3 стандартен - там тарифите са малко по-високи, като той комбинира и краткосрочен, и дългосрочен престой. P5 краткосрочен е предназначен за краткосрочен престой", обясни Радослав Тодоров, ръководител "Паркинги".
Заплащането става в брой или с карта на всички автомати за плащане на Терминал 2. На изхода има специален джоб за кратък престой с каса. На бариерата на изхода също може да се заплати, но само с карта. Достъпът на такситата до летището ще бъде както за всички останали автомобили, с изключение на фирмата, сключила договор с летище София, които имат изградена стоянка.


И днес ще бъде спряно движението по Линия 3 на софийското метро, припомнят от Столична община. Причината - актуализация на софтуера, системите за контрол и управление на влаковото движение на трите нови станции от разширението на метрото по булевард "Владимир Вазов". За пътуващите е осигурен заместващ автобусен транспорт, припомнят от Столична..
Бурята Фунуон прерасна в супертайфун и приближава Филипините, като създава опасност от унищожителни ветрове и наводнения, предадоха световните агенции. Тя се намира на 125 км на изток-североизток от град Вирак, има постоянни ветрове от 185 км/ч с пориви до 230 км/ч. Няколко училища отмениха занятиятя утре или ги преместиха онлайн, а държавния..
Руската армия е атакувала с дрон хуманитарна мисия с чуждестранни журналисти в района на Константиновка, съобщиха местните власти. Няма пострадали сред представителите на медиите от Австрия и Испания, повреден е бронираният автомобил, с който са пътували, пострадали са и сгради в близост до нападението. Москва е струпала над 150 хиляди военни в..
В Бразилия продължават спасителните операции по издирването на пострадали хора след торнадото, което връхлетя град Рио Бонито до Игуасу, в който живеят 14 000 души и отне живота на шестима. Съобщава се ветрове със скорост от 250 км/ч, които са разрушили сгради, както и обърнали автомобили. Предупреждение за бури продължава да е в сила както за..
Сирийският президент Ахмед аш Шараа пристигна в Съединените щати на официално посещение, което сирийската агенция САНА определя като историческо. Това стана възможно след като Шараа беше премахнат от черния списък на Вашингтон със санкционирани за тероризъм лица и организации. Очаква се сирийският лидер, чиито бунтовнически сили свалиха от власт..
Първият Кипърски фестивал на мира събира днес в буферната зона в Никозия кипърски гърци, кипърски турци, маронити, арменци. Той поставя началото на нова инициатива за диалог и единство на разделения остров. Кипърският фестивал на мира ще предложи на хората от различните общности, живеещи на острова, мултикултурна платформа за срещи и диалог, заявиха..
Наскоро освободени израелски заложници отправиха в Тел Авив призиви за връщането на телата на заложниците, които все още се намират в ивицата Газа, предаде ДПА. "Време е да спасим всички, които останаха в Газа", заяви Ром Браславски - един от 20-те заложници, върнали се в Израел на 13 октомври като част от споразумението за прекратяване на огъня с..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..
"Става дума за това да не може да се мине годишен технически преглед (ГТП), ако има влезли в сила глоби, тоест такива, които са връчени, а и за които..
Дебютният филм на Къци Вапцаров "Добри родители" тръгва от днес по кината в страната. Лентата е представена на 12 престижни международни фестивала..