Това е идеалното центристко правителство, за което Бойко Борисов трябва да бъде поздравен. Много голямо събитие става в страната. Така социологът Андрей Райчев, създател на агенция "Галъп", коментира връчването на мандата на Росен Желязков, в интервю пред БНР.
"Имаме 3 партии в коалиция, но имаме четвърта, която ги подкрепя, има пета, с която има договорка, това е ПП-ДБ. Това е немислимо широка, коалицията е шесторна, само че има мълчаливи участници и преки", каза още Райчев.
Според него има много повече от санитарен кордон:
"Не е въпросът да се казва Пеевски, това е нанасяне на много тежък удар по ДПС-НН. Единият аспект е правосъдната система, защото НС е приел спиране на избора на главен прокурор. И тези партии ще изберат нов ВСС и ще изберат главен прокурор. На борда е качено ДПС, да, не като министри, но на тях им трябват областни управители, сражение на места. Тази битка между ДПС-тата държавата, правителството решително минава на страната на Доган. И това се вижда с просто око, Пеевски – получава тежко поражение."
По въпроса на Бойко Борисов социологът посочи, че лидерът на ГЕРБ е на 3 пътя:
"Но съзря друга възможност, възстанови центризма, той се намира в центъра, поддържа отношения с ПП-ДБ за правосъдната система, с двата лагера на ДПС, а центърът винаги дава предимство на по-слабия."
Райчев каза още, че политиката винаги се играе игра, но Бойко Борисов винаги е имал добри отношения с Пеевски, "там е политическо приятелство".
"Но както виждате, "Пеевски щрака с пръсти и Борисов прави каквото му кажат" - не е истина. Борисов играе и изцяло си изпълни замисъла – центристко правителство с много широка подкрепа. Имат подкрепа и диалог за правосъдната система, подкрепа на Доган и на президента", коментира Андрей Райчев.
Той е оптимист за бъдещето на кабинета, защото, ако вдигат скандали, ще падне и този факт ще ги кара да не вдигат скандали.
"Кое е главното, когато кипи – единствено твоето семейство. Тук с това правителство е постигната много голяма степен на единство, преодолени са вековни различия и България може да се поздрави с това", смята той и допълни, че това правителство ще е протръмпистко.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Ще има ли шоколад в следващите години или това популярно лакомство, скоро ще се превърне в лукс? Болест по дърветата унищожавам цели какаови плантации в Южна и Централна Америка. Какаовите горички в Западна Африка( Гана, Нигерия, Камерун ) не успяват да компенсират дефицита на суровина. Дърветата, раждащи шушулките, в които са скрити какаовите..
Шест са жертвите на последните мащабни въздушни удари на Русия в Украйна, при които са били използвани повече от 620 ракети и дронове. Двама души са загинали и 20 са били ранени в град Черновци - един от културните центрове в Западна Украйна, разположен недалеч от румънската граница. Избухнали са няколко пожара, засегнати са жилищни и..
Състав на Районен съд – Свиленград не уважи искането на прокуратурата за налагане на постоянна мярка за задържане под стража за Димитър Перчемлиев и снаха му Росица Перчемлиева и постанови парична гаранция от по шест хиляди лева за всеки един от тях, предаде БТА. Перчемлиеви са обвинени за държане на акцизни стоки в голямо количество без..
Протестно автошествие със знамена и плакати "Битката тепърва предстои ","Не на еврото", организирано от партия "Възраждане", премина по централните улици на Варна Протестиращите казаха, че няма да се откажат от протестите и че до първи януари могат да се задействат механизми, които да възпрепятстват влизането ни в еврозоната, въпреки..
"Продължаваме промяната" ще внесе есента вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков срещу "ограбването на българския народ". Това обяви председателят на партията Асен Василев. Решението е взето на провелия се днес Национален съвет на ПП. От формацията ще предложат три теми на партньорите си от „Демократична България“:..
Година след първия си протест, от гражданската инициатива "Опълченци за София" излизат на нова демонстрация - този път срещу готвеното отваряне на движението по ремонтираната улица "Опълченска". В петък от Столичната община обявиха, че в началото на следващата седмица ще бъде пуснато движението в участъка между булевардите Сливница и Тодор..
Председателят на КЗП Мария Филипова заяви, че наблюденията в аптеките показват опити за неправилно превалутиране върху опаковките в момента. След 8 август, това ще бъде санкционирано като нарушение на закона. Комисията за защита на потребителите информира, че в резултат на масирани проверки в търговски обекти, аптеки, включително онлайн аптеки,..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Налице е култура на злоупотреба с т.нар. неотложност . Прокуратурата заедно с МВР прави каквото си иска, а съдът най-често като селски кмет одобрява..
България можеше и по-рано да влезе в еврозоната. Загубихме време. Можехме да сме заедно с хърватите , защото се движехме успоредно в този процес. Те..